Кактус Сагуаро – живий монумент пустелі.

Життя багатьох рослин починається нелегко. Не є винятком і гігант Сагуаро. Він пробиває собі шлях з маленького зернятка, яке за доброю випадковості потрапило в потрібну грунт, під покров дерева або чагарника. Після сильних дощів з зернятка вибивається паросток, який років через 25-30 досягне у висоту близько метра. Ну ось, це рослина вже можна назвати кактусом. Через 50 років кактус Сагуаро досягає дорослого стану і вперше зацвітає прекрасними білими квітами, що розпускається тільки вночі. По досягненні п'яти метрів у висоту у кактуса формуються бокові відростки. Дорослі рослини досягають у висоту до 15-ти метрів, важать до 6-8-ми тонн і живуть до 150 років. Цікаво й те, що на 80% складаються ці гіганти з води, при їх значному вазі – це просто справжній колодязь води в пустелі.

Кактус Сагуаро – живий монумент пустелі.-

© Stan Shebs

Перші десять років свого життя Сагуаро проводить в тіні дерева або чагарника, які служать маленького кактуса захистом від вітрів, дають тінь у спекотні сонячні дні. Та й живильне середовище під корінням дерева підтримує життєдіяльність Сагуаро. Із зростанням кактуса дерево, його оберігаюче, вмирає. Справа в тому, що кактус занадто активно висмоктує воду з бідної грунту, і деревця або чагарнику – покровителю практично нічого не залишається. Сагуаро всмоктує воду настільки ефективно, що навіть може луснути від надлишку води. З-за цього і з'являються і кактуса нові відростки після кожного дощу. Верхівки кактуса покриті спеціальними білястими волосками, які захищають рослину від спеки, якщо прибрати це покриття, то температура збільшиться на 5 градусів! Ще однією дивиною Сагуаро є висихання рослини зсередини.

Кактус Сагуаро – живий монумент пустелі.-

© Frank Vincentz

Гіганти Сагуаро не знають нестачі у відвідувачів. Багато птахи ховаються від хижаків і негоди, видовбуючи в м'якій серцевині кактуса дупла. Незважаючи на гострі голки, такі птахи як золотистий дятел і дрібний темний дятел влаштовують в кактусі свої гнізда. З часом пернаті гості залишають свої притулку, а на їх місце в порожнечах кактуса оселяються інші птахи, наприклад, эльфовый сичик, найменша в світі сова, а також різні ящірки. Тварини пустелі використовують плоди кактуса в якості їжі. А заодно і поширюють насіння кактуси Сагуаро по всій пустелі. Плоди Сагуаро можна збирати, тільки отримавши дозвіл від вождів деяких індіанських племен. З цих плодів індіанці варять традиційний солодкуватий густий сироп.

Кактус Сагуаро – живий монумент пустелі.-

© Bernard Gagnon

Кактуси Сагуаро є невід'ємною частиною пустельних пейзажів південно-заходу Америки, символом пустелі Сонора, що простяглася від Мексики до південних кордонів Арізони. Щоб не допустити зникнення цих горделивых гігантів, був створений Національний Парк Сагуаро.

Дата публикации: 30.04.17
Элитная Доставка суши "Fishman" заказать