Хойя

Своїм назвою рід Хойя, який належить до родини Ластівневих, зобов'язаний англійської садівникові Томасу Хойя (Thomas Hoy), який служив головним садівником у герцога Нортумберлендського в замку Сайон Хаус.

Вперше рослини цього роду були описані в 1810 році дослідником і натуралістом Едмондом Валом, дав роду звучну назву – Сперлингия. Але обставини склалися таким чином, що першою до друку вийшла рукопис Роберта Броуна, так само описав рослини цього роду і назвав рід на честь свого друга Томаса Хойя.

Хойя-

© flatpix

Хойя – це одревесневшая ліана з довгими стеблами і м'ясистими темно-зеленим листям. Більше двохсот видів цих рослин росте в Індії, Південному Китаї, на островах Тихого океану і в Австралії. Квітки рослини воскоподібні, зірчастої форми. При побіжному погляді на них, здається, що вони зроблені з пластмаси. Зонтиковидні суцвіття зазвичай складаються з дванадцяти – п'ятнадцяти білих, з рожевою коронкою, квіток. У спекотну погоду на них з'являються солодкі краплі нектару. У квіток дуже приємний, ні з чим не порівнянний аромат. В залежності від умов квітка може «жити» кілька тижнів. Під час цвітіння горщики з рослинами не варто переставляти на нове місце – квітки досить крихкі і можуть впасти.

У культурі найбільше поширення отримала хойя м'ясиста або «восковий плющ». Це досить велике рослина, що лазить, яке своїми пагонами може обплітати вертикальні опори або зростаючі поруч рослини. У висоту вона може досягати ста двадцяти сантиметрів. Цвітіння триває з травня по вересень. Залежно від сорту листки можуть бути з кремово-білим обідком або жовтуватою смужкою посередині.

Хойя-

© blmurch

Також заслуговують на увагу й інші види хойі: мереживна, прекрасна і багатоквіткова.

Хойя мереживна чимось схожа на хойу м'ясисту, але менший за розмірами (до 90 сантиметрів) і має більш ніжні листя.

Хойу прекрасну краще всього вирощувати в підвісній горщику або вазоні, щоб пагони звисали вниз. Квітки цієї рослини білі з фіолетово-червоною окантовкою, воскоподібні, зібрані у великі суцвіття. І найголовніше – дуже ароматні.

Хойя-

© Katie@!

У хойі багатоквіткової ніжного квітки жовтувато-зеленого кольору і практично не пахнуть.

Хойю містять в світлому і теплому місці. Грунт постійно повинна бути злегка вологою, а листя потрібно часто обприскувати. З жовтня по лютий полив потрібно скоротити, температуру в приміщенні підтримувати близько вісімнадцяти градусів Цельсія. При занадто теплою зимівлі рослина може скинути частину листя.

Хойя-

© Katie@!

Розмножують хойю верхівковими або стебловими живцями. Особливість розмноження рослини полягає в тому, що навіть в спеціальному контейнері з підігрівом грунту живці вкорінюються досить довго – від шести до восьми тижнів.

Пересадку дорослих рослин без необхідності краще не робити, а якщо це все-таки потрібно, то горщики треба підбирати трохи більше колишніх і обов'язково з гарним дренажем.

Дата публикации: 30.04.17