"Хамелеонистый" квітка Глоріоза

П'ять років тому я розвела глоріоза насінням. Вони зійшли без проблем, а з часом наросли і бульби.

До осені рослина перестає цвісти і поступово в'яне (наземна частина). Це сигнал до скорочення поливу, а після того, як наземна частина усохне повністю, полив потрібно припинити.

Бульби пересаджую відразу в свіжу сухий грунт. Хоча багато роблять це навесні, коли бульби рушать в зростання, про що свідчать наклюнувшиеся нирки. Працювати з рослиною потрібно обережно — воно отруйна! Бульби важливо посадити очима вгору на глибину 4-5 див Неправильна або глибока посадка стане для рослини важким випробуванням. Звичайно, воно, швидше за все, проросте, але витратить на це багато сил, а може і згнити, не діставшись до поверхні грунту. Бульби саджу по кілька штук в ємність, і окремо. Горщики підбираю не дуже глибокі, роблю хороший дренаж.З грунтом особливо не мудрю: беру городню і для пухкості додаю листовий перегній (з підліска) або торф. Справа в тому, що земля у нас важка — жирний чорнозем, і після поливу вона перетворюється у важкий ком.

Горщик з бульбами не потрібно ставити в прохолодне місце, глоріоза — теплолюбна рослина (навіть у період спокою), і переохолодження може не пережити. Поливаю в холодну пору року дуже рідко і зовсім потроху.

Навесні рослині встановлюю опору, воно все одно буде намагатися за щось вчепитися, в тому числі і за сусідів. Крім того, у глоріози тендітні паростки та, перегибаясь, вони можуть зламатися під власною вагою.

Місце для рослини вибираю світле. Щоб уникнути опіку листя, в результаті якого вони можуть всихати і опадати, притеняю від палючого сонця.

Моя глоріоза квітне ціле літо, випускаючи квітка за квіткою. Причому, по мірі їх розпускання змінюється забарвлення із зеленого на жовтогарячий, потім квітка червоніє і в кінці цвітіння стає червоно-малиновим. Таким «хамелеоном» він показує себе кілька днів. Рослина виглядає дуже декоративно, а так як квітки розпускаються не всі відразу, і якщо ще в одному горщику ростуть кілька примірників, то цвіте глоріоза досить довго.