Гревіллея

Гревіллея (Grevillea, сем. Протейні) – зростаючий чагарник або дерево з мереживними, папоротниковидными листям. Нижня сторона аркуша здається шовковистою, вона опушена м'якими волосками. Квітки у гревиллеи оранжеві, зібрані в кисті. Батьківщиною гревиллеи є острова Нової Гвінеї і Австралія. У кімнаті вирощують один вид гревиллеи – гревілл потужну (Grevillea robusta). Якщо вам потрібно недороге кімнатна рослина-дерево, то вам варто вибрати гревілл. Вона легко розмножується насінням або живцями і за один рік виростає до 30 см у висоту, а через 4 – 5 років досягає стелі.

Гревіллея-

© mauroguanandi

Гревіллея добре себе почуває в світлому і прохолодному приміщенні. Влітку можна виносити в сад або на балкон, необхідно лише притіняти рослину від прямих сонячних променів. Температура потрібна помірна або трохи нижче помірної, взимку не нижче 5 – 8 °С. Гревіллея непогано переносить сухе повітря кімнат, але час від часу корисно обприскувати листя.

Гревіллея-

© ibsut

Поливають гревілл рясно з весни до осені, взимку помірно. З квітня до вересня вносять два рази в місяць повне мінеральне добриво. Щоб стимулювати ріст молодих пагонів, гревілл потрібно сильно обрізати. Пересаджують рослину до трьох років щовесни, згодом – через 2 роки. Використовують грунтову суміш з дернової землі, торфу, перегною, листової землі і піску в пропорції 1:1:1:1:1.

Гревіллея-

© robynejay

Гревіллея може вражатися білокрилка. На нижній стороні листа можна виявити скупчення дрібних білих комах і їх личинок. Рослину потрібно обробити актелліком і переставити в більш сухе та світле місце.

Дата публикации: 30.04.17