Гібіскус – китайська троянда

Гібіскус належить до роду листопадних і вічнозелених чагарників, багаторічних і однорічних трав'янистих рослин. Але тільки один з видів гибискуса культивують в якості кімнатної рослини – це китайська троянда.

Гібіскус – китайська троянда-

© Candie_N

Гібіскус-китайську троянду прикрашають красиві прості або махрові квіти в діаметрі від 10 до 13 див. В центрі квітки знаходиться колонка, що складається з тичинок зрослися. Квіти китайської троянди можуть бути червоного, рожевого, оранжевого, жовтого або білого кольорів. У різновиду коопери квітки червоного кольору, а листя строкаті. Цвіте гібіскус, як правило, влітку. Квіти не довговічні, але зате постійно утворюються нові. При сприятливих умовах зростання китайської троянди кущ досягає у висоту до півтора метрів. Розміри рослини, що росте в приміщенні, в два рази менше.

Гібіскус – китайська троянда-

© d'arcy Norman

У зимовий період температура повітря для рослини не повинна бути нижче тринадцяти градусів тепла. Вологість повітря середня, гібіскус треба зрідка обприскувати. Освітлення китайська роза любить інтенсивне, але тільки не пряме літній, особливо потрапляє на неї крізь скло вікон. Навесні, влітку і восени рослина вимагає рясного поливу, на відміну від зимового періоду. Не можна допускати висихання коренів. Підгодівля проводиться влітку.

Гібіскус – китайська троянда-

© daryl_mitchell

При цвітінні китайської троянди треба постійно видаляти старі зів'ялі квіти. В останніх місяцях зими або після її цвітіння довгі пагони гибискуса вкорочують. Не рекомендується рухати і повертати рослину при формуванні у нього квіткових бруньок, це призводить до їх обпадання. Пересаджують китайську троянду навесні. Влітку вона може рости на відкритому повітрі, але тільки в захищеному від вітру і дощу місці. Розмноження відбувається насінням і живцями.