Геліотроп – символ відданості

Геліотроп (Heliotropium, сем. Бурачникові) – багатолітня декоративно-квітуча рослина. Батьківщина геліотропа Південна Америка. Найпоширенішим видом є геліотроп європейський (Heliotropium europaeum).

У квітникарстві найчастіше використовують геліотроп деревовидний, або перуанський (Heliotropium arborescens або Heliotropium peruvianum), родом з Перу і Еквадору. Рідко можна зустріти геліотроп стеблеобъемлющий (Heliotropium amplexicaule) і геліотроп щитковидныї (Heliotropium corymbosum).

Геліотроп – символ відданості- Геліотроп,Догляд,в домашніх умовах,вирощування,розмноження,квіти,Фото

Геліотроп деревовидний прекрасно росте і цвіте в квартирі. Його висота 40 – 60 див. Листя досить великі, овально-яйцеподібні, яскраво-зелені. Їх поверхня здається оксамитовою за рахунок опушення. Квітки геліотропа привабливі не тільки своєю красою, але і приємним ароматом. Вони дрібні, блакитно-бузкові або фіолетові, зібрані в суцвіття щиток. Втім, є сорти геліотропа з білими, рожевими, пурпуровими квітками. Суцвіття в залежності від сорту може досягати 15 см в діаметрі.

Цвіте геліотроп з середини літа до пізньої осені. Найпопулярніші сорти геліотропа – «Марін», «Міні Марін», «Принцес Марина», «Біла Леді» та інші.

Вирощування геліотропа

Геліотроп вимагає хорошого освітлення, при розміщенні в тіні його пагони витягуються, а квітки стають дрібними і блідими. Влітку для геліотропа оптимальна температура на рівні 22 – 23°С, взимку необхідно прохолодне зміст при 5 – 6°С.

У високій вологості повітря геліотроп не потребує, але добре відгукується на обприскування листя.

Геліотроп можна вирощувати і як садова рослина однорічна, він стане прикрасою будь-якого квітника, відмінно поєднуючись з чорнобривцями, петунією, сальвией. Класичний варіант – це висаджування геліотропа між кущами троянд.

Догляд за геліотропом в домашніх умовах

Влітку рослину поливають рясно, земляний ком завжди повинен бути помірно зволожений. З березня по жовтень геліотроп потрібно підгодовувати квітковими добривами три рази на місяць. Взимку полив скорочують, але все ж не допускають повного пересихання субстрату в горщику.

Пересаджують геліотроп кожну весну. Перед цим рослина обрізають, можна сформувати геліотроп у вигляді штамбового деревця.

Субстрат для геліотропа готують з листової, дернової, глинистої землі і піску в співвідношенні 1:1:1:1.

Розмножують геліотроп живцями в лютому – квітні. Необхідний нижній підігрів субстрату до 22 – 25°С.

Насіння геліотропу сіють в березні, у сіянців по досягненні ними 10 см необхідно прищипнути верхівку, щоб посилити кущіння і уникнути витягування.

Геліотроп – символ відданості- Геліотроп,Догляд,в домашніх умовах,вирощування,розмноження,квіти,Фото

Хвороби та шкідники геліотропа

З шкідників геліотроп вражають попелиця, білокрилка і павутинний кліщ. Для боротьби використовують актеллик, фуфанон або інші інсектициди.

Сіра гниль та іржа можуть розвинутися на ослабленому в результаті неправильного догляду рослині, в цьому випадку необхідно провести обробку відповідними фунгіцидами.

Дата публикации: 30.04.17