Фікус Бенджаміна в домашніх умовах

Фікус Бенджаміна (Ficus benjamina) – кімнатне рослина з роду Фікус родини Тутові (Moraceae). Батьківщина цього виду фікуса – Індія, Східна Азія, північна Австралія, Китай. Являє собою вічнозелене дерево з сіро-коричневою корою, яке має тонкі пагони. Листя мають довгасто-овальної формою із загостреною верхівкою, довжиною від 4 до 12 см, глянцеві, що чергуються. У дикій природі фікус Бенджаміна виростає до 25 м у висоту.

Фікус Бенджаміна в домашніх умовах- фікус бенджаміна,догляд,в домашніх умовах,вирощування,розмноження,пересадка,фото

Даний вид фікусів названий на честь Бенджаміна британського ботаніка Бенджаміна Дейдон Джексона.

Догляд за фікусом Бенджаміна у домашніх умовах

Температура

Фікус Бенджаміна містять при температурі від 25° C влітку і від 16°C взимку. При вмісті фікуса не можна допускати різких температурних перепадів. Фікус також дуже важко переносить переохолодження грунту. Взимку цій рослині необхідно забезпечити додаткову підсвітку і обприскування. Світло залежить від температури приміщення – чим вище температура, тим більше світла.

Освітлення

Фікус Бенджаміна відмінно буде відчувати себе в світлому місці, притінення від прямих сонячних променів. При недостатньому освітленні листя фікуса можуть опадати, а зростання сповільниться. Також чутливий до змін в освітленні, особливо важко переживає переїзди зі світлих теплиць в темні кімнати, тому часто проводиться плавне підготовка фікуса до використання в домашніх умовах. Взимку бажано забезпечити рослині додаткову підсвітку.

Фікус Бенджаміна в домашніх умовах- фікус бенджаміна,догляд,в домашніх умовах,вирощування,розмноження,пересадка,фото

Ряболисті сорти фікуса Бенджаміна потрібно краще висвітлення, ніж сортів із зеленими листям.

Полив

Для фікуса Бенджаміна не потрібно встановлювати точний графік поливу, тому що багато зовнішні фактори навколишнього середовища можуть вплинути на споживання вологи. Поливати рослину потрібно тільки при необхідності, тому слід постійно спостерігати за земляною грудкою. В поливі фікуса існує кілька нюансів, які потрібно врахувати. Наприклад, взимку для фікуса небезпечний надлишок вологи, в той час як влітку потрібно відгородити його від нестачі води. Тому влітку полив повинен бути рясним, але земля перед наступним поливом повинна трохи просохнути.

Фікус Бенджаміна в домашніх умовах- фікус бенджаміна,догляд,в домашніх умовах,вирощування,розмноження,пересадка,фото

Пересадка фікуса Бенджаміна

Якщо земляний ком обплетений корінням, ґрунт швидко просихає після поливу, а з дренажних отворів вилазять коріння, пора пересаджувати рослину. Це робиться, як правило, навесні або восени. Молоді рослини пересаджують щороку. Процедура ця проста. Рослина витягується з горщика, верхня грунт видаляється, земляний ком поміщається в новий горщик, і додається свіжа земля. Коренева система після пересадки проходить період адаптації, при якому зростання фікуса сповільнюється. Часто це відбувається у разі, коли новий горщик занадто великий.

Добриво

Якщо фікус Бенджаміна вирощується з використанням традиційних земельних сумішей, його підгодовують різними мінеральними або органічними добривами навесні і влітку приблизно два рази на тиждень. Взимку фікус Бенджаміна не удобрюються. В період активного зростання містять добрива з високим вмістом азоту для гарного росту листя, взимку – навпаки, з меншим вмістом, щоб фікус не пішов у ріст при недоліку світла. Також фікус не потребує підживлення протягом перших двох місяців після пересадки, так як в новому грунті містяться всі необхідні поживні речовини.

Фікус Бенджаміна в домашніх умовах- фікус бенджаміна,догляд,в домашніх умовах,вирощування,розмноження,пересадка,фото

Розмноження фікусів Бенджаміна

Фікуси Бенджаміна розмножують верхівковими живцями з листям. Якщо поставити такі живці у воду на сонячне вікно і часто міняти воду, то через деякий проміжок часу на ньому з'являться корінці. Також можна розмножувати фікус, укорінюючи живці в сирому піску. При втраті фікусом листя його можна оновити шляхом розмноження повітряними відведеннями.

Дата публикации: 30.04.17