Эпифиллум — листоподібний кактус

Листоподібні кактуси — эпифиллумы і зігокактуси — вирощують багато, але рідко у кого зустрінеш гарно квітучі рослини. А адже при правильному догляді та утриманні вони повинні буквально потопати в кольорах.

Эпифиллумы (раніше їх називали филлокактусами) — вихідці з Центральної і Південної Америки. Листя у них немає, їх роль виконують довгі плоскі, іноді трикутні, листоподібні темно-зелені стебла. Вони соковиті, а по краях виїмчасті або зубчасті.

Эпифиллум — листоподібний кактус- Эпифиллум,Зігокактус,Кактус,Догляд,вирощування,розмноження,Хвороби,шкідники,Фото

У культурі поширені, головним чином, гібридні (сортові) эпифиллумы. За довгі роки садівники і квітникарі вивели величезну кількість чудових сортів цих кактусів. Квітки у них гарні, великі, 10-12 см у діаметрі, яскраві, різних кольорів — червоні, бордові, рожеві, фіолетові, жовті, помаранчеві, білі, з різними відтінками і переливами. Є эпифиллумы з запашними квітками.

Чому не цвіте эпифиллум?

Цвітуть эпифиллумы в квітні—червні, іноді дуже рясно. Але щоб досягти такого цвітіння, потрібно створити рослинам сприятливі умови.

По-перше, забезпечити эпифиллуму досить багато світла. У затінених місцях кактуси не зацвітуть ніколи, хоч можуть жити, вірніше животіти в тіні багато років. Найкраще місце для эпифиллума — підвіконня східних і західних вікон. Північні вікна придатні, але тут кактуси треба ставити у самого віконного скла, тоді вони будуть цвісти, правда, не так пишно, як на сонці. На південних вікнах эпифиллумы треба оберігати від палючих сонячних променів, притіняючи злегка марлею або тюлевою фіранкою.

Эпифиллум — листоподібний кактус- Эпифиллум,Зігокактус,Кактус,Догляд,вирощування,розмноження,Хвороби,шкідники,Фото

По-друге, взимку, коли кактуси відпочивають, поливати їх потрібно дуже помірно, рідко. На холодному підвіконні эпифиллум досить поливати один раз на місяць, ну, а якщо в кімнаті тепло — два рази, не більше. При надмірному поливі взимку на верхівках широких, що виросли за літо пагонів з'являються кволі тонкі відростки, так звані «списи», їх треба обстригти біля самої основи.

Посадка эпифиллума

Садять листоподібні кактуси в невеликі глиняні або пластмасові горщики, співмірні з об'ємом кореневої системи. У просторій посуді занадто багато землі, вона довго просихає після чергової поливу, від вогкості коріння легко загнивають, і эпифиллум тоді не лише не цвіте, але й марніє.

Грунтову суміш складають з дернової, листової землі, волокнистого торфу і грубозернистого піску (приблизно рівні частини). У неї корисно додати трохи сухого коров'яку. Вапно протипоказана.

Эпифиллум — листоподібний кактус- Эпифиллум,Зігокактус,Кактус,Догляд,вирощування,розмноження,Хвороби,шкідники,Фото

Догляд за эпифиллумом

Поливають эпифиллум чистої дощової, ставкової або відстояною водопровідною водою кімнатної температури. Причому водопровідну краще прокип'ятити, а потім витримати у відрі 1-2 діб — вийде м'яка вода.

Ранньою весною у кактусів відростають нові пагони, а торішні з боків одягаються бутончиками, Наливаються вони швидко, і звичайно через місяць можна милуватися яскравими, великими, багатопелюстковими квітами эпифиллума. Навесні і влітку поливають эпифиллумы рясно, проте, земля не повинна бути постійно сирої.

Дуже добре щодня обприскувати рослини м'якою водою — це сприяє розвиткові широких потужних пагонів. З травня по серпень эпифиллум непогано підгодовувати слабким настоєм коров'яку (1:16) або 0,1%-ним розчином повного мінерального добрива. Але підгодовують тільки добре ростуть екземпляри, а ті, які ростуть мляво, не треба удобрювати — підживлення тільки погіршують стан слабких рослин.

Починаючи з серпня полив эпифиллума поступово скорочують і до листопада доводять до мінімального. Пізньої осені і взимку эпифиллумам сприятлива прохолода (10-16°С), тому горщики треба посунути до самого шибці. Кактусам буде і світло, і не жарко.

Эпифиллум — листоподібний кактус- Эпифиллум,Зігокактус,Кактус,Догляд,вирощування,розмноження,Хвороби,шкідники,Фото

Розмноження эпифиллумов

Розмножують эпифиллумы навесні і влітку живцями, які беруть у здорових квітучих (або відцвілих) кущів. Вибирають міцні широкі минулорічні пагони і зрізають, але не біля основи. Якщо стебла зрізати біля основи, то такі живці (вузькі внизу) , вкорінюються повільніше і гірше широких.

Живці эпифиллума підсушують 1-2 дні і садять неглибоко (на 0,6 см) в суміш торфу і піску, яка повинна бути лише злегка вологою, але не сирої — інакше живці можуть загнити. Укорінювати эпифиллумы можна і в одному чистому піску. Живці підв'язують до кілка. Через 8— 4 тижні утворюються корені, тоді живці эпифиллума висаджують по 1-2 шт. в маленькі горщики з пухкої піскуватого землею. По мірі розвитку пересаджують в більш просторий посуд, заповнену грунтовою сумішшю.

Дата публикации: 30.04.17
Продвижение сайта в воронеже создание и seo продвижение сайтов.