Дзвіночки на вікні

Кампанула, дзвіночок (Campanula). Сем. колокольчіковие — Campanulaceae. Численний рід, що нараховує до 350 видів, зустрічається майже всюди. У кімнатних умовах — дзвіночок ламкий (Campanula fragilis) і дзвіночок равнолистный (Campanula iscphylla). Ці прекрасні ампельні рослини іноді називають «падаючі зірки», а ще частіше «наречена — наречений». У приміщенні займають мало місця, красиво і рясно цвітуть. Обидва види мають довгі тонкі, звисаючі пагони, на яких почергово розташовані дрібні овальні або круглі зубчасті по краях листя. На тлі красивого листя з кінця червня з'являються квіти: білі — у дзвоника равнолистного і блакитні — у дзвоника ламкого. Цвітуть з червня по листопад.

Дзвіночки на вікні-

Дзвіночки світлолюбні, віддають перевагу помірно теплі приміщення. При високій температурі взимку у них починається зростання, а це послаблює рослину. До догляду великих вимог не пред'являє. Влітку поливають рясно, щоб земляний ком насичують наскрізь. З піддону воду не зливають. Після того як вона вбереться, знову поливають. Взимку, коли листя зів'януть і опаде, рослину поміщають в прохолодне місце і поливають помірно. Бажано пересаджувати щорічно в живильне пухкий грунт з дернової, листової землі і піску (3:3:1).

Дзвіночки на вікні-

Добре розмножується живцями, поділом і насінням. Насіння висівають у лютому в легку землю. Посіви містять в теплому місці, двічі пікірують. Живцюють навесні, перше час тримають під склом, поливають дуже обережно, щоб не загнили. Поява нових листя свідчить про те, що держак укорінився і можна пересаджувати в невеликий горщик з пухкої поживним грунтом.

Кампанулы в період цвітіння дуже декоративні. Розміщувати їх краще ближче до вікна у підвісних вазах.