Драцена в домашніх умовах

Драцена домашнє декоративна рослина з привабливим екзотичним виглядом. Не дивно, адже родом драцена з Африки і є тропічною рослиною. Ця рослина прекрасно збагачує інтер'єр офісів, будинків.

Драцена (Dracaena) — рід рослин сімейства Спаржеві, сукулентні дерева або чагарники. Число видів близько 110.

Напевно драцену ви бачили хоч раз в житті — рослина досить поширене. Являє собою чагарник, який складається з розетки листя на прямих стеблах. Стебла з віком перетворюється в стовбур. Рослина може досягати досить значних розмірів до 2-3 метрів у висоту. Листя цієї рослини вузькі і витягнуті завдовжки від 15 до 75 сантиметрів. Так як драцена відноситься до невибагливих рослин, догляд за нею не доставить вам зайвих клопотів.

Драцена в домашніх умовах- драцена,догляд,вирощування,розмноження,домашня,пересадка,в домашніх умовах,квітка,фото,

Догляд за драценою в домашніх умовах

Освітлення для драцени має велике значення, це рослина дуже любить світло. В домашніх умовах драцену слід утримувати на східних або західних вікнах квартири. Якщо ж це південна сторона, варто її трохи убезпечити від попадання прямих сонячних променів. Якщо світла їй виявиться мало вона відразу про це дасть знати, її листя через деякий час стануть втрачати природний колір.

Драцена в домашніх умовах- драцена,догляд,вирощування,розмноження,домашня,пересадка,в домашніх умовах,квітка,фото,

Полив. Вологу драцена любить не менше ніж світло. Поливати рослину можна рясно, не боячись переливу. Першою ознакою того, що рослина потребує води, є пересохлий ґрунт на поверхні горщика, досить щоб земля просохла на кілька сантиметрів і рослина знову можна поливати. Рекомендується перед поливом злегка розпушити просохлий грунт. Для поливу краще використовувати фільтровану воду або заздалегідь охолоджену кип'ячену і, як і для всіх рослин. Влітку драцена поливається один раз в два дні, а так само її слід обприскувати. Взимку, як правило, рослина перебувати в періоді спокою або ще кажуть, спить, полив потрібно скоротити до одного разу в чотири дні. Якщо води рослині мало, листя починають в'янути.

Драцена в домашніх умовах- драцена,догляд,вирощування,розмноження,домашня,пересадка,в домашніх умовах,квітка,фото,

Якщо у вас чудово розрослася ваша домашня драцена, її можна розсадити, іншими словами розмножити. Розмноження може відбуватися в декілька способів: насінням, живцюванням, відводками від верхньої частини рослини.

Перший спосіб підійде, якщо ви придбаєте насіння в магазині, а от другий і третій можна використовувати в домашніх умовах. Розмноження живцями відбувається наступним чином. Необхідно вибрати молодий стебло, який згодом треба розрізати на кілька стеблинок довжиною 4-6 сантиметрів. На кожному з відрізків повинні бути нирки. З однією з сторін надріжте кору і застроміть в заздалегідь підготовлений грунт. На перший час необхідно помістити рослину в тепле місце. Відводки від верхньої частини драцени, самий простий спосіб. Верхівки рослини необхідно обрізати і поставити у склянку з водою, для того щоб ті пустили коріння, правда часу піде не мало, близько 3-4 місяців. Після того як рослина пустити коріння його можна посадити в горщик з грунтом.

Бажаємо Вам удачі! Нехай ваша драцена радує вас!