Допомога кімнатним рослинам після відпустки

Як би не були кімнатні рослини витривалими і посухостійкими, вони вимагають системного догляду і регулярного турботи. Тільки обрані кімнатні «спартанці» здатні з легкістю винести відсутність господарів та відповідного поливу. Адже не тільки робочі поїздки, але і довгоочікуваний відпустку ніхто не відкладає заради зелених і квітучих улюбленців. Навіть якщо ви можете покластися в питанні догляду за рослинами на вірних друзів, все одно до повернення швидше за все, зіткнетеся з неприємними сюрпризами. І перше, про що ви повинні задуматися – екстрена допомога своїм зеленим вихованцям.

Допомога кімнатним рослинам після відпустки- кімнатні рослини,полив,догляд,відпустка,поїздка,відсутність,фото

Як підготувати рослини до вашої відсутності?

У кожного, навіть самого радивого квітникаря у житті іноді трапляються несподівані поїздки. І незалежно від того, приємний чи не занадто привід їх викликає, такі відлучки порушують звичний уклад життя і всіх рослин у нашому домі. І це не кажучи вже про довгоочікувану відпустку! Ще перед тим, як вирушати у відпустку або відрядження, варто задуматися про те, як мінімізувати травматичні фактори для ваших рослин. Як і в будь-якому іншому питанні захисту культур, профілактика – найкращий метод боротьби. Навіть якщо вам належить коротка поїздка на кілька днів або ви домовляєтеся з кимось про поливах для рослин, то все одно прийміть підготовчі заходи:

  1. Проведіть рясний полив рослин і наситьте водою земляний ком. Якщо можете, встановіть пристрій для автополиву.
  2. Перенесіть рослини в саме прохолодне місце в будинку.
  3. Виберіть екрани, розсіюючі прямі промені або перенесіть рослини в місце з розсіяним освітленням і вберіг їх від сонця.

Такі прості заходи допоможуть мінімізувати втрати вологи і зменшити потребу рослин в активному догляді, а відповідно спростять і заходи, які доведеться приймати по поверненню.

Реанімація рослин після тривалої поїздки

Але перша допомога рослинам після повернення з відпустки або поїздки може все одно знадобитися. Кожному квітникарю не раз траплялося при першому ж погляді на рослини з прикрістю розуміти, що навіть ваші друзі або сусіди, які взялися поливати рослини, не впоралися зі своїм завданням і вони знаходяться в жалюгідному стані.

І навіть якщо вас не було всього кілька днів, рослини все одно можуть постраждати. Але в спробах відновити догляд і скоріше компенсувати своїм зеленим улюбленцям відсутність уваги важливо не переборщити і не погіршити ситуацію. Ні в якому разі не хапайтеся за лійку і не починайте відразу ж поливати рослини. Адже якщо за ними доглядали, можливо, що причина пригніченого стану – зовсім не в сухості субстрату. Тому для того, щоб допомогти своїм кімнатним і горшечним рослинам, у першу чергу, необхідно уважно їх розглянути і визначити, в якому саме стані вони знаходяться:

  1. Якщо ви домовлялися з кимось про звільнення, то швидше за все рослини знаходяться в перезволоженому субстраті, а не постраждали від сухості. Перезволоження субстрату при тимчасових опікунів загрожує рослинам набагато частіше, вони швидше схильні до перевиконання своїх обов'язків, ніж до надто мізерним поливу.
  2. Зустрічаються і такі випадки, коли рослини буквально засихають. Ця проблема є найбільш очевидною при коротких і несподіваних відрядженнях або подорожах та у випадках, якщо ніхто не погодився допомогти.

Причому зовні обидва варіанти відрізнити складно. Дві проблеми, з якими ви можете зіткнутися, виявляються однаково: сухі верхівки, мляві і бліді листя, усыхающие пагони характерні для обох випадків.

Допомога кімнатним рослинам після відпустки- кімнатні рослини,полив,догляд,відпустка,поїздка,відсутність,фото

Що робити якщо рослини залили?

Якщо ваші рослини постраждали від занадто рясного поливу і дуже активного догляду, то необхідно терміново просушити земляний ком. В першу чергу вийміть горщики з піддонів і поставте їх на високу підставку так, щоб повітря потрапляв до отворів для поливу. Дайте субстрату в горщиках просохнути майже повністю, а для посухостійких культур і зовсім повністю його просушіть. Тільки після цього починайте звичайний регулярний полив, обов'язково орієнтуючись на ступінь вологості субстрату і уважно оглядаючи рослини перед кожною процедурою.

Рослини відновляться не так швидко, але поступово прийдуть в норму. Якщо просушування не допомагає або неприпустима для конкретного виду рослин, то вам доведеться вдатися до небезпечного, але єдиного виходу – екстреної пересадки.

Що робити якщо рослини не поливали?

У випадку, якщо ваші рослини постраждали від занадто тривалої посухи, то необхідно терміново наситити земляний ком водою і провести екстрений полив. Але для такої процедури класичний метод верхнього поливу не годиться.

Ємності з рослинами необхідно опустити у великі миски або відро з водою, придатною для поливу кімнатних рослин, і залишити їх повністю зануреними до тих пір, поки грунт повністю не насититься вологою і не перестануть виходити повітряні бульбашки.

Якщо з-за великих розмірів занурити рослини у воду неможливо, необхідно поставити рослини у велику ємність або на піддон, в який зможе вільно стікати велику кількість води і щогодини поливати потроху субстрат зверху. А потім провести рясний полив.

Допомога кімнатним рослинам після відпустки- кімнатні рослини,полив,догляд,відпустка,поїздка,відсутність,фото

Санітарна обрізка

Але тільки корекцією вологості перша допомога вашим улюбленцям не обмежується. Потрібно не забути і про санітарну обрізку. Її можна буде провести не раніше, ніж через 10 днів після вашого повернення і відновлення нормального поливу.

протягом двох тижнів після відновлення догляду за рослиною ви вже зможете судити, чи здатне рослини випускати нові листя і пагони або доведеться вдаватися до більш кардинальних заходів. Якщо рослина добре відновлюється, то обрізання всіх засохлих, підгнилих, пошкоджених частин рослини, видалення пожовклого листя і витягнулися пагонів допоможе йому повністю відновитися.