Догляд за кодиеумом. Розмноження Кодіеум строкатий

Кодіеум — вічнозелений чагарник з незвичайно красивими шкірястими листками різної форми (ланцетної, овальної, спіральної) і різного забарвлення. На рослині одночасно можуть перебувати листя, забарвлені в жовтий, оранжевий, зелений, червоний і темно-пурпуровий колір. Остаточна конфігурація і забарвлення листя формуються тільки з віком. У кімнатних умовах кодіеум цвіте дуже рідко. Його квітки зібрані в пазушні суцвіття. Вони непоказні і декоративної цінності не представляють.

Нерідко Кодіеум строкатий, так і інші види Кодіеум, називають Кротоном. Так, часто, щодо Кодіеум строкатий, можна почути його популярну назву "Садовий Кротон". Це не зовсім вірно — Кротон хоч і відноситься до того ж сімейства, але є самостійним родом.

Догляд за кодиеумом. Розмноження Кодіеум строкатий- Кодіеум,кротон,строкатий,розмноження,догляд,живцями,відсадками,насінням,фото

У кімнатній культурі найбільш популярний Кодіеум строкатий, який прийшов до нас з Індії. Це високий (до 3 м) декоративний чагарник з красивими черзі розташованими листям довжиною до 30 див Форма листя кодіеум строкатий може бути різноманітною, а їх забарвлення як однотонною, так і строкатою. З віком форма та колір листків сильно змінюються. Існує безліч сортів і гібридних форм цієї рослини, які відмінно підходять для прикраси інтер'єрів.

Кодіеум строкатий (Codiaeum variegatum) ― багаторічний вічнозелений чагарник; вид роду Кодіеум (Codiaeum) родини Молочайних (Euphorbiaceae).

Догляд за кодиеумом строкатим

Кодіеум строкатий невибагливий, але вимагає постійного догляду, уваги і турботи, яку він з лишком компенсує своєю яскравою красою і неповторним зачаруванням.

Вирощують кодіеум у світлих приміщеннях, оберігаючи від попадання на нього прямих сонячних променів. Ця культура теплолюбна, тому в зимовий період не рекомендується допускати зниження температури повітря нижче +16ºС. Влітку кодіеум потребує помірного поливу, без пересихання верхнього шару субстрату, до зими поливи скорочують.

Догляд за кодиеумом. Розмноження Кодіеум строкатий- Кодіеум,кротон,строкатий,розмноження,догляд,живцями,відсадками,насінням,фото

Розмноження кодіеум

Розмножується кодіеум верхівковими живцями, повітряними відведеннями, насінням.

Розмноження кодіеум строкатий живцями

Живці довжиною 9-10 см (бажано з однією ниркою і двома листочками) нарізують з добре доспілих здерев'янілих пагонів. Верхній зріз роблять під прямим кутом і присипають його дрібно подрібненим деревним вугіллям. Живці кодіеум на деякий час ставлять у теплу воду з додаванням деревного вугілля, щоб вимити молочний сік, що виділяється рослиною. Потім їх просушують, і для поліпшення укорінення нижню частину обробляють стимуляторами росту – фітогормонами. Для зменшення випаровування вологи, листочки пов'язують трубочкою. Живці кодіеум строкатий можна висаджувати в квіткові горщики або ставити в стаканчики з водою, але краще пророщувати їх в міні-теплиці, в якій потрібно підтримувати оптимальну температуру грунту 30С, повітря 25С.

В невеликому (діаметром до 12 см) горщику можна розмістити 2-3 черешка кодіеум. Для цього в субстраті звичайним олівцем роблять поглиблення, у які вставляють підготовлені живці. Грунт біля основи злегка ущільнюють цим же олівчиком. В якості грунту використовують суміш торфу або сфагнуму з дрібним піском. Субстрат постійно підтримують вологим. Горщики прикривають поліетиленовими пакетами або скляними банками і встановлюють на тепле місце, наприклад, підвіконня, який підігрівається приладом опалення.

Живці кодіеум, посаджені в горщики або теплички, необхідно щодня обприскувати. Вкорінені живці через півтора місяці можна пересаджувати в індивідуальні ємності.

Догляд за кодиеумом. Розмноження Кодіеум строкатий- Кодіеум,кротон,строкатий,розмноження,догляд,живцями,відсадками,насінням,фото

Розмноження кодіеум строкатий повітряними відведеннями

Розмноження повітряними відведеннями здійснюють, коли стовбур і гілки кодіеум сильно оголятися. Літо є найкращим часом для проведення даної процедури. На одревесневшем стеблі, в 15 см від верхівки, роблять круговий надріз шириною 1 см. На цьому місці у отводка кодіеум почнуть формуватися власні корені. Зріз необхідно обробити стимулятором вкорінення (гетероауксином, корневином) і обгорнути вологим торфом або сфагнумом, зверху поліетиленом. Субстрат протягом 1 або 1,5 місяців, поки не з'являться корінці, підтримувати у вологому стані. При досягненні корінцями 5 см, відводок зрізають і пересаджують в індивідуальну ємність, прикривши на перших порах пакетом або банкою.

Повітряний відводок можна отримати, якщо пригнути здерев'яніле втеча кодіеум до грунту і прикріпити його шпилькою в тому місці, де потрібно отримати корінці, зверху присипати грунтом. Коли з'являться молоді листочки, відводок відокремлюють від материнської гілки і пересаджують у новий горщик.

Розмноження кодіеум строкатий насінням

Розмноження насінням квітникарі застосовують рідко, так як у кімнатних умовах його здійснювати складно, хоча реально. Для цього насіння кодіеум замочують у фітогормони і висівають у міні-тепличку, не закладаючи в субстрат, просто злегка притиснувши рукою. Для підтримки необхідної вологості насіння прикривають плівкою або склом. Перші сходи кодіеум з'являються через місяць.

Догляд за кодиеумом. Розмноження Кодіеум строкатий- Кодіеум,кротон,строкатий,розмноження,догляд,живцями,відсадками,насінням,фото

Проблеми та їх вирішення

Декоративні якості листя можуть погіршуватися, якщо рослині недостатньо освітлення. Для вирішення проблеми кодіеум потрібно поставити ближче до джерела світла або встановити люмінесцентні або натрієві джерела додаткового освітлення.

Якщо на рослині жовтіє і опадає листя, як правило це говорить наявності павутинного кліща на нижній листової пластини. Рослина слід обприскувати двічі теплою водою, при необхідності обробити інсектицидами.

Дата публикации: 30.04.17
Найти службы доставки в якутске.