Диво-лікар з підвіконня

З найдавніших часів люди знали про цілющі властивості деяких рослин. Чарівні казки сповнені згадок про розрив-трави, сон-траві, забій-траві. Заради того, щоб добути  заповітний корінець або ягоду, травники відправлялися високо в гори, ризикували життям у тайзі або лісовій гущавині, так як знали, що по-іншому чудове рослина не дістанеш.

У наш час на підвіконнях у багатьох квартирах та офісах можна зустріти високе, досить непоказна рослина з м'ясистими темно-зеленим листям і вусами, що складаються з невеликих суставчіков. І навряд чи непосвяченій людині може прийти в голову, що це рослина цілком можна назвати чарівним.

Диво-лікар з підвіконня-

© KarlGercens.com

Незвичайний доктор

Золотий вус, китайський вус, домашній женьшень, або колізія запашна – це одне з найдивовижніших рослин, яке вирощують в горщику. Лікувальні властивості його мало вивчені, але результати застосування просто приголомшують. Мазі, виготовлені на основі пагонів і листя золотого вуса, незамінні при лікуванні опіків і обморожень, для загоєння ран або трофічних виразок. Спиртовий настій використовують при лікуванні пневмонії, туберкульозу, остеохондрозу і т. д. Масляну емульсію золотого вуса застосовують як один із компонентів комплексу лікування онкозахворювань, а медовий настій колізії застосовують навіть при лікуванні такого захворювання, як лейкоз.

Диво-лікар з підвіконня-

Догляд за колізією запашної

Золотий вус невибаглива рослина. Його неважко виростити в умовах звичайної квартири. Розмножується колізія з допомогою розетки, розташованої у верхній частині вуса, яку необхідно поставити у воду до утворення коренів, а потім посадити в грунт, що складається з суміші перегною, річкового піску й дернової землі. Рослина любить світло, але не переносить прямих сонячних променів. При поливі краще дотримувати помірність, особливо восени і взимку, однак, при нестачі вологи колізія буде втрачати листя.

Золотий вус унікальний, а препарати на його основі подібні до цілющого еліксиру. І справжнє диво, що немає необхідності підніматися високо в гори або йти крізь непрохідне болото. Достатньо просто підійти до підвіконня і відірвати листочок від рослини з казки.

Диво-лікар з підвіконня-

© Leo_Breman