Диффенбахія — «німа різка»

Дифенбахія (Dieffenbachia), сімейства ароїдні — Araceaec. Назва дана на честь садівника Віденського ботанічного саду Дифенбаха (1796-1864). У тропічній Америці розповсюджено близько 30 видів цього роду. Серед них багато отруйних рослин. У Вест-Індії в минулому цією рослиною плантатори карали рабів, примушуючи їх відкушувати шматки стебла. Виникла відразу ж пухлина слизових оболонок рота і язика ускладнювала мова, за що в народі одержала назву «німа різка».

Диффенбахія — «німа різка»- Ароїдні,Диффенбахія,Диффенбахія скрашенная,Вогник

© frauleinlayla

У культурі зустрічається Диффенбахія розфарбована (Dieffenbachia picta) — напівчагарник з строкатими цілісним листям, на яких розсіяні світло-зелені, білі або жовті плями і плями. Квітки зібрані в качан. У кімнатних умовах цвіте дуже рідко.Дуже декоративна, але і вимоглива до умов утримання і догляду. Світлолюбна, однак не терпить прямих сонячних променів. Найбільш прийнятні для неї температура навколишнього середовища 20-25°С, вологість — 70-80 %, чисте повітря приміщення. Взимку найкраще почуває себе при температурі +17°С.

Диффенбахія — «німа різка»- Ароїдні,Диффенбахія,Диффенбахія скрашенная,Вогник

© magillah

Влітку поливають рясно і обприскують теплою водою; взимку — значно рідше, але листя регулярно (через два тижні) обмивають теплою водою. Пересаджують навесні в суміш з дернової, торф'яної землі і піску (2:4:1).

Розмножують верхівковими стебловими живцями, попередньо підсушеними протягом 1-2 днів. Для їх укорінення потрібна висока (близько 25°С) температура.

Багато види і сорти диффенбахии вельми тіні, і це дозволяє широко використовувати їх для північних вікон і малоосвітлених куточків інтер'єрів.

Диффенбахія — «німа різка»- Ароїдні,Диффенбахія,Диффенбахія скрашенная,Вогник

© Dezidor