Декоративно-квітучі бульбові бегонії

Всі кімнатні бегонії (Begonia) прийшли до нас із тропіків і субтропіків Азії, Африки і Америки. Їх можна підрозділити на три групи: декоративно-листяні, кущові та бульбові бегонії. Бульбові бегонії (Begonia tuberhybrida) розмножуються за допомогою бульб, про що і свідчить їх назва. У продажу можна зустріти безліч сортів цієї групи бегоній. Їх квітки надзвичайно яскраві та ефектні, за формою вони нагадують троянду. Квітки бульбових бегоній бувають немахрові, напівмахрові і махрові; всіляких відтінків білого, рожевого, оранжевого, жовтого і червоного кольорів. У висоту бульбові бегонії досягають 35 – 50 см, стебло у них м'ясистий, листя асиметричні. Інший вид бульбових бегоній – бегонія бульбова повисла (Begonia tuberhybrida pendula). Це ампельну рослина, яка чарівно виглядає в підвісному кашпо або кошику. До бульбових бегониям відноситься і бегонія багатоквіткова (Begonia multiflora), яка відрізняється великою кількістю дрібних квіток.

Декоративно-квітучі бульбові бегонії- Бегонія бульбова,Догляд,вирощування,розмноження,Декоративно-квітучі,Кімнатні рослини,Хвороби,шкідники,Квіти,Фото,

© BotBlnБульбові бегонії світлолюбні і виносять лише невелике затінення. Взимку їм необхідно прохолодне, приблизно за 13 градусів, зміст, влітку оптимальна температура близько 20 градусів. Бегонії вимагають високої вологості повітря, краще помістити їх на піддон з мокрою галькою або подвійний горщик з торфом. При обприскуванні слід уникати попадання води на листя, намагайтеся зволожувати повітря навколо рослини.

В магазині можна придбати як вже квітуча рослина, так і бульби. Бульби краще купувати навесні. Перед посадкою їх необхідно замочити в якому-небудь фунгіциді (наприклад, "Витаросе") і ретельно просушити, щоб запобігти розвиток гнилей. Після цього бульби висаджують в ящики з вологим торфом, які містять при температурі 15 – 20 градусів, коли паростки стануть довжиною 5 см, рослини необхідно пересадити в окремі горщики. В якості грунту можна використовувати готовий субстрат "Бегонія", або суміш дернової і листової землі, перегною, торфу і піску в співвідношенні 2:1:1:1:1. Для тривалого і рясного цвітіння бульбові бегонії необхідно підгодовувати комплексним добривом для квітучих рослин. Поливати бегонії в період цвітіння потрібно рясно, але грунт не повинна бути надто вологою. Після закінчення цвітіння полив припиняють, пагони обрізають, бульби виймають із землі, протруюють, висушують і зберігають у торфі при температурі близько 13 градусів.

Декоративно-квітучі бульбові бегонії- Бегонія бульбова,Догляд,вирощування,розмноження,Декоративно-квітучі,Кімнатні рослини,Хвороби,шкідники,Квіти,Фото,

© BotBln

Бульбові бегонії схильні до грибних захворювань. Якщо ви виявили на листках білий наліт, то рослина уражене борошнистою росою. Необхідно видалити всі хворі листя і обробити бегонію неспецифічним фунгіцидом. Коричневі плями на листі, на поверхні яких з'являється сірий наліт, що утворюються в результаті зараження сірою гниллю. Необхідно відокремити хворе рослина від інших, видалити уражені листя і добре провітрювати приміщення, де міститься бегонія. Також потрібно і обприскування фунгіцидом. З шкідників бегонію вражають попелиця і червоний павутинний кліщик. Ряд проблем виникає при помилках у догляді. Сухі кінчики листя свідчать про низькій вологості повітря; тонкі і погано облистнені стебла – про брак світла; сухі скручені листя – про занадто високій температурі повітря; жовті, в'яне і гниючі листя – про надлишку вологи в грунті. Опадання бутонів може бути викликано сухим повітрям або перезволоженням землі. Якщо рослина гине, огляньте його бульби. Вони можуть бути вражені нематодами, в цьому випадку на коренях будуть здуття, або довгоносиком, тоді ви виявите проїдені в бульбі ходи. Згнилі коріння говорять про надлишковому поливі.

Декоративно-квітучі бульбові бегонії- Бегонія бульбова,Догляд,вирощування,розмноження,Декоративно-квітучі,Кімнатні рослини,Хвороби,шкідники,Квіти,Фото,

© Rob Hille

Всі проблеми в догляді сповна компенсує ефектний вигляд квітучих бегоній, які прикрасять собою будь-яке приміщення і піднімуть настрій своєю яскравістю і виразністю.

Дата публикации: 30.04.17