Чудова островітянка – кроссандра

Так, фірмовий чай – візитна картка Цейлону. Але не тільки. З кроссандрой не знайомі? Тоді представимо. Ця ніжна красуня довгі роки не була доступна нашим квітникарям, рослина вважалося неймовірно примхливим, вирощували його тільки в оранжереях. Але йшли роки, і селекціонерам вдалося значно поліпшити характер красуні. Тепер її дивним можемо милуватися цвітінням і ми з вами.

Чудова островітянка – кроссандра-

© Oeropium

У природі відомо більше 50 видів кроссандри, але для кімнатного вирощування найбільше підходить кроссандра воронковидна (Crossandra infundibuliformis). Правда, вона може вирости до метра у висоту, але є сорти компактні, мініатюрні, наприклад, Мопа Wallhed. Він утворює низенький, густий кущик з чудовими червоними квітками. Завжди цінується, коли у рослини не тільки красиве цвітіння, але і декоративна зелень. Кроссандра як раз може похвалитися темно-зеленими, блискучими листям. З ними вона й без квіток красуня, хоча при хорошому догляді її рідко можна побачити не квітучою. До речі, цвіте вона безперервно, з невеликими перервами на відпочинок.

Все, що потрібно кроссандре – регулярний полив, підживлення і хороше освітлення. Надайте їй світле вікно: вона може зростати і в півтіні, але цвісти буде не так рясно. А ось полив – це саме складне: потрібно знайти золоту середину – і заливати не можна, і доводити до того, що листочки від посухи опустяться, теж не можна.Якщо у вас невеликий досвід, скористайтеся такою схемою: влітку поливайте раз на тиждень, взимку 1 раз в два тижні. Якщо переувлажните, то квітка загине. Воду обов'язково беріть м'яку, кімнатної температури. У південних районах кроссандра цвіте майже цілий рік, але в умовах середньої смуги їй потрібно дати взимку відпочити.

Чудова островітянка – кроссандра-

© Hedwig Storch

З жовтня по лютий рослина починайте поливати менше, але забирати в прохолодне приміщення не потрібно, просто підтримуйте температуру не нижче 18 градусів. Щоб допомогти пережити кроссандре опалювальний сезон, насипте на піддон гальку і тримайте її завжди вологим. Відпочивши, кроссандра віддячить вас буйним цвітінням з травня по вересень. В цей час підгодовувати її потрібно щотижня, а можна почати і раніше, з березня, коли прокидається квітка. Підійде будь-яке комплексне квіткове добриво.

Як жителю тропіків, кроссандре необхідний вологе повітря. Тому візьміть за звичку обприскувати її вранці і ввечері, але пам'ятайте: квіти мочити не можна!

до Речі... Живці у кроссандри можна зрізати влітку. Помістіть їх у склянку з водою, і через два-три тижні у них з'являться корені. Після цього рослини можна пересадити в землю, не забувши зробити хороший дренаж.

Чудова островітянка – кроссандра-

© ARBAY

Хвороби. Скручуються і опадають листочки – недостатня вологість повітря. З цієї ж причини рослина можуть атакувати комахи-шкідники (попелиця, павутинний кліщ). Листя пожовкло – рослині не вистачає поживних речовин.

При покупці вибирайте рослини з чистими глянсовим листям. На суцвіттях, листках і в основі стебел не повинно бути слідів гнилі. Листя має бути пружною, якщо вона м'яка, значить, рослина було переувлажнено і квітка навряд чи відновиться.

Використовувані матеріали:

  • Настільний журнал квітникаря "Люблю квіти" – №7 липень 2009