Боремося з трипсами!

Трипс — один з найпоширеніших шкідників декоративних, сільськогосподарських і кімнатних культур. Мабуть, не вдасться назвати ні однієї рослини, на якому б не харчувалися ті чи інші види цих комах. В умовах великих тепличних господарств трипса знищити практично неможливо. У кращому випадку, їх чисельність стримують на тому рівні, який би не відбивався на товарних властивості виробленої продукції (квітів або плодів).

Боремося з трипсами!- Трипси,шкідник,на рослинах,на кімнатних,як боротися,як позбавитися,кошти,фото

Трипси, або пузыреногие (лат. Thysanoptera) – дрібні комахи, поширені на всіх материках. Відомо близько 2000 видів, що належать до більше ста пологах. На території пострадянського простору налічується понад 300 видів.

Тіло трипса видовжене, довжина від 0,5 до 14 мм (зазвичай 1-2 мм). Ротові органи колючо-сисного типу. Ноги у більшості видів стрункі, бегательные. Лапки мають по зубцю і присасывательному пузыревидному пристосування. Розвиток відбувається так: яйце, личинка, пронимфа, німфи, імаго. Личинки і німфи мають кілька віків.

Забарвлення дорослих комах невзрачна: переважають чорний, сірий і бурий кольори. Личинки трипсів беложелтые, сіруваті.

Визначення видів трипсів ускладнене через їх дрібних розмірів і внутрішньовидової мінливості. Найбільш поширені разноядный, декоративний, драценовый, розанный, тютюновий, цибулинний і деякі інші види трипсів.

Боремося з трипсами!- Трипси,шкідник,на рослинах,на кімнатних,як боротися,як позбавитися,кошти,фото

Кілька сотень видів дрібних рослиноїдних трипсів в даний час вважаються дуже небезпечними шкідниками культурних рослин. Вони висмоктують сік з листя, квіток і плодів, переносять віруси, забруднюють рослини своїми виділеннями. Для багатьох видів трипсів характерні прихований спосіб життя і групове розвиток личинок. Трипси можуть бути тільки на одній рослині серед цілої групи, тому виявити перші осередки їх появи важко.

Характер ураження рослин трипсами

Личинки і дорослі особини трипсів висмоктують клітинний сік з рослинної тканини. Спочатку це викликає появу жовтих або знебарвленого плям, смуг або своєрідною штриховатости; поступово ці штрихи і плями зливаються. Пошкоджена рослинна тканина відмирає, в результаті утворюються отвори; листя в'януть і обпадають. Квітки втрачають свою декоративність і передчасно опадають.

При масовому заселенні на рослинах видно "сріблясті" ділянки, часто відмічається викривлення стебел. Пошкодження квіткових бруньок викликає деформацію квіток. На уражених трипсами рослинах видно сліди екскрементів.

Боремося з трипсами!- Трипси,шкідник,на рослинах,на кімнатних,як боротися,як позбавитися,кошти,фото

Трипси також опасены тим, що є переносниками небезпечних захворювань рослин. Більшість трипсів є полифагами, тобто ушкоджують практично всі рослини.

Профілактика

Необхідно уникати надмірної сухості повітря в кімнаті або в теплиці. Рекомендується періодично влаштовувати для рослин душ.

Регулярно оглядати квітки і листя рослин. На нижній стороні листа можна помітити світлих (біло-жовтих або сіруватих) безкрилих личинок трипсів, які, тим не менш, здатні дуже швидко пересуватися. Можна виявити і дорослих особин, непоказною бурою або жовтуватого забарвлення, іноді з поперечними смужками.

Клейкі пастки — синього або жовтого кольору смуги паперу, розвішані серед рослин, допомагають не тільки вчасно виявити цього шкідника, але і знизити його чисельність.

Важливо: трипси легко перебираються з ураженої рослини на що стоять поруч здорові.

Способи боротьби з трипсами

Трипси — особливо стійкі шкідники!

Трипси розмножуються дуже швидко — при оптимальних для них температурах (а для багатьох видів це як раз і є кімнатна температура — 20-25°С) вони можуть подвоювати свою чисельність за 4-6 днів.

При виявленні на рослинах трипсів необхідно оглянути поруч стоять рослини, так як трипси легко перебираються на сусідні рослини.

Боремося з трипсами!- Трипси,шкідник,на рослинах,на кімнатних,як боротися,як позбавитися,кошти,фото

Якщо є можливість, уражені рослини краще ізолювати від здорових. Перенесіть рослини дуже акуратно: при трясці переносимих рослин личинки трипсів і дорослі особини легко падають з листя і можуть довго чекати моменту, щоб знову оселитися на рослинах.

Місце, де стояли рослини, уражені трипсами, слід ретельно очистити, а також прибрати самий верхній шар грунтової суміші в горщиках у оброблених препаратами рослин.

Перед обробкою інсектицидом помийте рослина під душем. Якщо на даний момент у вас немає інсектициду, то можна помити рослина губкою з господарським милом, однак, це тимчасова міра, і вона не забезпечує виведення трипсів!

З препаратів можна застосовувати наступні

  • Фітоверм: розчинити 2 мл в 200 мл води. Отриманим розчином обприскати уражене рослина, після обприскування надіти на рослину прозорий поліетиленовий пакет, пакет можна зняти через добу.
  • Вертимек: розчинити 2,5 мл препарату на 10 л води. Отриманим розчином обприскати уражене рослина, після обприскування надіти на рослину прозорий поліетиленовий пакет, пакет можна зняти через добу.
  • Агравертін: норма витрати: 5 мл на 0,5 л води. При температурі нижче +18 градусів погано проникає в тканини рослини. Отриманим розчином обприскати уражене рослина, після обприскування надіти на рослину прозорий поліетиленовий пакет, пакет можна зняти через добу.
  • Актелік: розчинити ампулу в 1л води (має дуже різкий запах). Отриманим розчином обприскати уражене рослина, після обприскування надіти на рослину прозорий поліетиленовий пакет, пакет можна зняти через добу.
  • Карате: норма витрати: 0,5 мл на 2,5 літра води (в ампулі 2 мл).
  • Конфідор: розчином потрібно не обприскувати, а пролити субстрат у зараженої рослини.
  • Карбофос: норма витрати: 15 гр на 2 л. води (упаковки по 60 та 30 гр).
  • Інтавір: норма витрати: 1 таблетку розчинити в 10 л. води. Отриманим розчином обприскати уражене рослина, після обприскування надіти на рослину прозорий поліетиленовий пакет, пакет можна зняти через добу.
Боремося з трипсами!- Трипси,шкідник,на рослинах,на кімнатних,як боротися,як позбавитися,кошти,фото

Обробку треба зробити як мінімум двічі з інтервалом 7-10 днів, так як з відкладених у тканини листя яєць поступово вилуплюються личинки.

Народні засоби

Різні народні засоби допомагають при малому ураженні рослини трипсами, але якщо поразка масове, то необхідно застосовувати різні системні інсектициди, які проникають у рослину і діють вже через тканини рослини на трипсів.

Використовують відвари: горчака повзучого, гірчиці сарептської, перцю стручкового, тютюну цього, деревію звичайного, чистотілу великого.

Боремося з трипсами!- Трипси,шкідник,на рослинах,на кімнатних,як боротися,як позбавитися,кошти,фото

Крім інсектицидів при боротьбі з трипсами можна використовувати хижих кліщів: Amblyseius cucumeris, Amblyseius barken, Amblyseius degenerans, хижих клопів Orius laevigatus, Orius majusculus.

http://stroy-terminal-moskva.ru/ пенофол фольгированный утеплитель купить.