Більбергія — «Сльози королеви»

Більбергія – рослина сімейства бромелієвих. До цього сімейства ставляться врієзія — красива з бромелієвих, гусманія, криптантус – лідер за забарвленням листя, неорегелія, ехмея, а також знаменитий ананас.

Більбергії вважаються самими невибагливими з бромелієвих. У рослин жорсткі, по краю шипуваті довгі листки, зібрані в розетку. Суцвіття рожевого або червоного кольору. Це кімнатні рослини для світлого і теплого місця. Зустрічається кілька видів більбергії: більбергія прекрасна, більбергія зеленоцветная, більбергія пірамідальна, більбергія Сандерса.

Більбергія — «Сльози королеви»-

© J. M. Garg

Самая-Самая

Більбергії — рослини-епіфіти (рослини, що ростуть на стовбурах і гілках дерев, використовують їх як опору, але не паразитують на них). Поглинають вологу з повітря за допомогою повітряних придаткових коренів. Епіфіти отримують живлення з дощової вологи і скупчень гумусу в тріщинах, тому більбергії можна вирощувати на корчах.

найпопулярніший вид — більбергія поникла. За пониклі суцвіття її іноді називають «сльози королеви». У більбергії вузькі довгі шкірясті листя, світло-зелені, схожі на траву. Квітконіс зігнутий, з никнув рожевим суцвіттям, найкрасивіша частина рослини — червоні або коралові приквітки з непримітними квітами і тичинками.

Більбергія прекрасно себе почуває в теплому і світлому приміщенні. Взимку її краще визначити на південне вікно, влітку можна винести на балкон. Вона спокійно перенесе відсутність уваги з вашої сторони, головне — не потрібно забувати про своєчасному поливі: субстрат постійно повинен бути вологим. До речі, про субстраті. Він повинен бути пористим, добре дренованим. Рекомендується засипати дренажем не менше 1 /3 висоти горщика. Земляну суміш складають з листової землі, перегною, торфу і піску в співвідношенні 2:1:1:0,5. У суміш можна додати сфагнум, кору хвойних дерев.

Більбергія — «Сльози королеви»-

© Tequila

Взимку рослини поливають рідко і злегка обприскують, не допускаючи перезволоження земляної грудки. Влітку полив збільшують і суміщають з підгодівлею. Для поливу краще використовувати м'яку (без вапна) воду кімнатної температури.

Першого цвітіння можна очікувати приблизно через три роки.

На замітку:

  • Більбергія дуже стійка рослина, але затінене місце і сухий земляний ком негативно впливають на її цвітіння.
  • Рослина не виносить прямих сонячних променів.
  • рослини Пересаджують через 2-3 роки. В цей же час розрісся кущ ділять.
  • Як і більшість бромелієвих, більбергії поливають прямо в розетку, однак тільки в тому випадку, якщо температура повітря вища +20°С.
  • Красиві та інші види більбергії: чудова, зеленоцветная, пірамідальна, більбергія Сандерса, у якій яскраво-червоні широкі приквітки і сині трубчасті квітки. Оригінальна у неї і забарвлення листя – строката, з рожевими, білими і зеленими плямами.
Більбергія — «Сльози королеви»-

Чудове потомство

Через деякий час після цвітіння розетка відмирає, і від повзучого стебла або кореневища відростає нове рослина, що зацвітають в наступному сезоні. Через 1-2 місяці після цвітіння старі розетки рекомендується зрізати. Цвітінню сприяють щоденні обприскування м'якою водою, формування рослини у формі кущика, літнє утримання рослини на свіжому повітрі в півтіні.

Розмножують бильбергии бічними пагонами або діленням. Якщо відокремити втеча занадто рано, то він буде рости повільно, а може і загинути. Якщо відокремити пізно, то можна не отримати інших пагонів. Тому слід пам'ятати, що бічні пагони відокремлюють від материнської рослини тільки тоді, коли вони досягнуть висоти не менше 1 /3 від прародительки і утворюють добре розвинену власну кореневу систему. Садити молоді рослини потрібно щільно, оскільки коріння у них розвинені слабко і легко вимиваються при поливі.

Рослини можуть вражатися щитівкою і борошнистим червецем. При перезволоженні субстрату спостерігається коренева гниль.

Більбергія — «Сльози королеви»-

© J. M. Garg

Автор: Т. Єгорова.

Дата публикации: 30.04.17
У нас стоимость бухгалтерских услуг низкая