Ахіменес потребує допомоги

Ахіменес — родич фіалки, відноситься до сімейства геснерієвих. У нього гарні оксамитові листочки, рослина радує рясним цвітінням. Особливо привабливо виглядає в підвісних кошиках. Назва походить від грецьких слів «а» — не, а також «cheiniaino» — переносити холод, тобто такий, який не переносить холоду. Тому на зиму він відмирає.

Ахіменес потребує допомоги-

© Manuela Olivares

Це багаторічна рослина, що досягає у висоту 30-60 див. Квітки дуже красиві: трубчасті, червоного, рожевого, білого, фіолетового кольорів. Цвіте недовго. І пагони, квітки дуже крихкі і легко ламаються. Щоб кущики були красивіші, прищипують їх кінчики. Рослина має чітко виражений період спокою, який може тривати 4-5 місяців. На зиму, коли він починається, ахіменес обрізають, а бульби прибирають в темне прохолодне місце. Вирощують його в теплих, світлих або напівзатінених місцях. Прямих променів сонця рослина не любить, боїться перепадів температур. Влітку його можна вільно виносити на відкрите повітря. В період цвітіння вазон рясно поливають, підгодовуючи при цьому повним мінеральним добривом кожні 2 тижні. Після цвітіння поливи поступово зменшують. Як і фіалки, ахіменес не обприскують, але повітря в приміщенні має бути вологим. Поливати бажано через піддон, щоб вода не потрапляла на листя. Вода для поливу бажано повинна бути теплою (не холодніше 20 градусів) і відстояною. Температура повітря в період росту — не нижче 17 градусів, оптимальна — 20-24 градуси. Коли рослини відцвітуть, їх поступово починають готувати до відпочинку, зменшуючи поливи. Бульби після цвітіння зберігають при температурі близько 7 градусів. Можна залишити їх у горщику, а можна вийняти.

Ахіменес потребує допомоги-

© Manuela Olivares

У період пророщування температуру повітря збільшують до 15-18 градусів. Рослинам необхідний хороший дренаж і поживна пухкий грунт. Вона може також складатися з суміші листової землі, перегною, піску і торфу. Ахименеси може вражати попелиці, трипси, кліщі.

Ахіменес потребує допомоги-

© Manuela Olivares

частіше Розмножують живцями, поділом куща, з насіння або бульбами. Бульби висаджують у вологий грунт в лютому. Розкладають на поверхні, а потім засипають шаром землі товщиною приблизно 2 див. Чекають, поки з'являться паростки, 10-20 днів. Коріння ахименеси короткі, тому горщики для вирощування беруть неглибокі. Живці вкорінюються швидко, можуть пускати коріння у воді.

Майте на увазі, що при розмноженні бульбами цвітіння починається швидше.

Ахіменес потребує допомоги-

© Manuela Olivares