Африканська чудо-ягода

чи Замислювалися ви, як багато в природі нас оточує унікального, незвичайного, чарівного?  Є дивовижні тварини, незвичайні рослини, так і сама природа, незважаючи на весь науково-технічний прогрес досі залишається незбагненною.

Одне з таких природних чудес – Магічний фрукт (Sunsepalum Dulcificum). Зовнішній вигляд цієї рослини нічим не примітний. Магічний фрукт (Sunsepalum Dulcificum) – плодове дерево і воно відноситься до сімейства сапотовых (Sapotaceae). Батьківщиною рослини вважаються тропіки Західної Африки. Росте у вигляді вічнозеленого дерева або чагарника. Висота дерева може досягати 5,5 метрів. Темно-зелене листя мають витягнуту форму.

Африканська чудо-ягода-

найдивніше ж в цій рослині – ягоди. З-за його чудових ягід Магічний фрукт (Sunsepalum Dulcificum) найчастіше називають Miracle fruit, або Miracle berry (англ.), що перекладається як «Чудо-ягода». «Що ж в них такого незвичайного?», – скажете ви. Маленькі червоні ягоди довжиною всього 2-3 сантиметри довгастої форми, як такі що не мають яскраво вираженого смаку, вражають своїм впливом на смакові рецептори людини: ягоди вкрай послаблюють сприйнятливість сосочків  мови, що відповідають за розпізнавання кислоти. Тому,  досить з'їсти кілька чудових ягід, і вся наступна їжа (кисле, солоне і навіть несвіжа) здасться  приємним і солодким.Той, хто скуштував плоди цього дерева, розповідає, що навіть лимон, який після чудових ягід був одним махом з'їдений, здається солодким, а кислота, притаманна лимону, зовсім не відчувається. Ефект триває трохи більше години.

Африканська чудо-ягода-

© Forest & Kim Starr

Аборигени тропічної Західної Африки (Гана-Конго) широко використовують цю диво-ягоду: як для надання солодкого смаку пальмовій провину, так і для заглушення присмаку несвіжої їжі.

Вперше цивілізований світ дізнався про Магічний фрукт (Sunsepalum Dulcificum) від Фэрчайлда Д., який видав у Нью-Йорку в 1930 році книгу «for Exploring Plants» («Дослідження рослин»). Але досі, на жаль, це дерево з його дивовижними плодами мало культивується за межами своєї батьківщини, і диво-ягода не отримала масового поширення. Чому? Напевно, з-за складності дотримання усіх умов, які необхідні для його росту і плодоношення: рослина дуже любить світло, тепло і вологе повітря, але не терпить навіть невеликого застою води; насіння бажано сіяти відразу ж після відокремлення їх від м'якоті, оскільки з кожним наступним днем таку якість насіння, як схожість, швидко втрачається. Крім того, за межами своєї батьківщини деревце росте повільно: у перший рік виростає всього на 5-7 сантиметрів, за 4 роки досягає всього лише півметра, в цілому ж максимальна висота зрілого дерева (куща) – 1,5 метра.

Африканська чудо-ягода-

На мій погляд, уважне вивчення властивостей рослини Магічний фрукт (Sunsepalum Dulcificum) і його подальше широке культивування як у Західній Африці, так і за її межами, допомогло б використовувати чудо-плоди на благо людства: і для людей, страждаючих цукровим діабетом, і для людей, які дотримуються різного роду дієти, оскільки, говорячи словами американського вченого-дендролога Меннинджера Е.: «На думку хіміків, солодкість, породжувана чудотворним плодом, «бажана», ніж будь-які інші з відомих природних або синтетичних засобів підсолоджування».