7 кращих зимнецветущих кімнатних рослин

Взимку так не вистачає яскравих фарб і прекрасних квітів! Але якщо погоду не зміниш, то настрій в будинку, мабуть, залежить тільки від нас. Одні з найбільш життєрадісних акцентів для сезонного інтер'єру – квітучі кімнатні рослини. Вони здаються сяючими і досконалими зірками, дивують і захоплюють своєю тендітною красою. Хоча вирощування таких культур – не з легких завдань. Яскраві або пастельні, романтичні і сучасні, зухвалі і зворушливі – зимові квіти заслуговують все ж будь-яких зусиль, доставляючи лише задоволення.

7 кращих зимнецветущих кімнатних рослин- квіти,кімнатні рослини,квітучі,взимку,види,назви,список,фото

Багато «плюсів» і один, але великий недолік квітучих рослин взимку

Будь-квітуча рослина взимку – дорогоцінний акцент. Воно притягує погляди подібно магніту і завжди дивує. Квіти взимку були і залишаються, незважаючи на широкий асортимент найяскравіших культур, винятком із правила. Навіть ті рослини, яким легко загубитися навесні або влітку, взимку перетворюються на справжні зірки.

Більшість здатних цвісти в холодну пору рослин – вихідці з клімату, «протилежного» нашому: тропічні і субтропічні рослини з країн, в яких на нашу зиму доводиться літо. Але є і винятки: знайомі нам рослини також здатні цвісти зимою, але тільки завдяки штучному стимулювання і зсуву фаз їх розвитку.

Квітучі кімнатні рослини взимку – справжні цветотерапевты і оптимісти. Вони компенсують будь-яку сезонну нудьгу і заряджають енергією. Серед рослин навіть декоративно-листяні не можуть привнести в інтер'єр настільки яскраві кольори, не володіють таким талантом притягувати погляди і випромінювати оптимізм.

На жаль, жодне зимнецветущее рослину не можна зарахувати до простим у вирощуванні. Таким культурам необхідна фаза спокою, не збігається з більшістю кімнатних рослин, і незвичайні правила догляду влітку. Щоб рослини зацвіли взимку, для них потрібно відтворити освітлення, температуру і режим вологості, близькі до природних.

7 кращих зимнецветущих кімнатних рослин- квіти,кімнатні рослини,квітучі,взимку,види,назви,список,фото

Майже всі рослини воліють перебувати в прохолоді, в теплі у них скорочується тривалість цвітіння, а іноді і не можуть розпуститися бутони. Труднощі пов'язані не тільки з температурами, але й з вологістю повітря: робота опалювальних систем позначається на показниках вологості, що призводить до необхідності вживати заходи по нормалізації середовища. Так і короткий світловий день також не надто сприятливий для квітучих культур, яким для цвітіння необхідний світло.

Оптимальні умови для зимового цвітіння створюються на світлих верандах, лоджіях, в зимових садах або при досвічення, збільшує тривалість світлового дня до 10-12 годин. Але при виборі самого світлого місця в будинку із захистом від прямих сонячних променів зімнецветущіе рослини можна з успіхом вирощувати і в кімнатних умовах.

Хоч би делікатного догляду не вимагали квітучі взимку рослини. вони стоять наших зусиль. Краса вимагає турботи і любить увагу. Так і від догляду за квітучими красунями завжди відчуваєш тільки гордість і задоволення. Яскраві фарби або зворушливі форми – вибирати тільки вам. Познайомимося ближче з квітучими фаворитами зимового сезону.

1. Диво-цибулинні

Більш зворушливого видовища взимку уявити собі неможливо: ніжні, зворушливі, витончені і такі тендітні на вигляд квітки крокусів, нарцисів, гіацинтів, пушкиний, тюльпанів не створені природою для самого холодного часу року. Але це не заважає цибулинними залишатися найбільш улюбленими рослинами для прикраси зимового інтер'єру. Скрашуючи будь-яку негоду, такі крихітні акценти перетворюють будинок, привносять особливу атмосферу і викликають посмішки.

7 кращих зимнецветущих кімнатних рослин- квіти,кімнатні рослини,квітучі,взимку,види,назви,список,фото

Первоцвіти і весняні цибулинні в зимовому інтер'єрі з'являються завдяки вигонці – спеціальному штучному стимулювання цвітіння з «перенесенням» стадії спокою на більш ранні терміни і створенням умов для випускання квіткової стрілки в зимові місяці. Вигонці піддаються будь-які цибулинні рослини. Найбільш прості й популярні сьогодні зимові акценти – гіацинти, які зустрічаються буквально на кожному кроці. Крокуси та інші первоцвіти зазвичай з'являються у другій половині зими.

Для вигонки також використовують низькорослі сорти:

  • тюльпанів;
  • проліска, або галантуса;
  • пушкинии;
  • безвременников;
  • мускарі;
  • хіонодокси;
  • нарцисів.

У продажу вигоночние цибулинні починають з'являтися напередодні новорічних свят, хоча повний асортимент рослин можна оцінити тільки в січні і лютому. І якщо раніше зустрічалися практично виключно рослини в ґрунті, то сьогодні продають і цибулинні на гідропоніці, і навіть в спеціальних декоративних композиціях або посудинах, які перетворюються в повноцінний подарунок.

Рослини восени можна висаджувати в сад як звичайні цибулинні. Але процес вигонки негативно позначається на самих цибулинах: щоб відновитися після такого виснажливого сили цвітіння, їм доведеться витратити чимало років.

При самостійній вигонці вибирають «доступні» види цибулинних, які можна придбати спеціально для вигонки без особливих витрат на бюджет. Часто у продажу зустрічаються спеціальні цибулини для вигонки – підготовлені за спеціальною методикою для раннього та несвоєчасного цвітіння і навіть вже пройшли холодну фазу. Використовувати можна і цибулини улюблених садових квітів, вибираючи найбільш сильні і здорові. Щоб отримати рослина до свята, починають вигонку в кінці серпня-вересні.

7 кращих зимнецветущих кімнатних рослин- квіти,кімнатні рослини,квітучі,взимку,види,назви,список,фото

Технологія вигонки будується на прискореної «прогоні» рослин через всі стадії розвитку, имитировании змін пір року штучно. Період спокою або визрівання змінюється стадією охолодження, вкорінення, пробудження і цвітіння. Після посадки з суворим дотриманням глибини для кожного окремого виду, для цибулинок створюють «зимові умови» – витримують 2-3 місяця при температурі від 4 до 8 градусів. Після холодної фази на тиждень рослини переносять у світле прохолодне місце (10-12 градусів), обережно поливаючи, а коли цибулинні випустять бутони – переводять в тепло (близько 18 градусів) і на звичайний полив з регулярними підгодівлями. Після відцвітання цибулини викопують, зберігають в тіні і прохолоді, а восени висаджують в сад.

Але не варто забувати і ще про одних представників суто кімнатних цибулинних, які також найчастіше цвітуть саме в середині зими.

Гиппеаструм

Амариліси-гіппеаструм (Hippeastrum) часто називають кімнатними ліліями, але як би те ні було, вони дійсно є прекрасним прикрасою зимового інтер'єру. Цвітіння розкішних гиппеаструмов триває з грудня до квітня. Великі трубчасті, воронковидні квітки за формою нагадують лілії і лилейники, красуються великими горизонтально розташованими тичинками і унікальними забарвленнями від червоного до лососевого, помаранчевого, динного, жовтого, білого. Розпускаються квітки гиппеаструма по одному або в колесовидном суцвітті від 3 до 5 шт. Вузькі прикореневі листя ідеально підкреслюють потужні квітконоси, венчающиеся елегантним і строгим квіткою, восени вони опадають.

7 кращих зимнецветущих кімнатних рослин- квіти,кімнатні рослини,квітучі,взимку,види,назви,список,фото

Освітлення для гиппеаструма: світле розсіяне

Температура під час цвітіння гиппеаструма: звичайна кімнатна, або від 20 градусів тепла при початку росту та бутонізації і знижена після розпускання квіток до 18 градусів.

Фаза спокою гиппеаструма: в тіні і прохолоді, з температурою близько 12-15 градусів (від 6 тижнів до 3 місяців), перед пробудженням – пересадка.

Полив гиппеаструма: при появі паростків слабкий, при досягненні 20-30 см – регулярний і рясний, але без вогкості; на стадії спокою полив не проводять, поступово скорочуючи його з моменту в'янення листя у вересні.

Вологість повітря: висока.

Підживлення гиппеаструма проводять після цвітіння і до серпня, зі стандартною частотою, повними мінеральними добривами.

2. Легендарний декабрист

Яких тільки прізвиськ не заслужив цей легендарний представник лісових кактусів. Зігокактус усічений, або Шлюмбергера усічена (Schlumbergera truncata) серед квітникарів більше відомий як «декабрист» і «різдвяник». Цвітіння кактуса традиційно починається напередодні зимових свят, як ніби передбачаючи яскраві ялинкові вогні і великі радості.

7 кращих зимнецветущих кімнатних рослин- квіти,кімнатні рослини,квітучі,взимку,види,назви,список,фото

Масове цвітіння декабриста буває в листопаді-лютому, але у більшості сучасних сортів відбувається дві хвилі цвітіння. Прекрасні квітки завдовжки 6-8 см, з яскравим рожевим, малиновим, фуксиевым, червоним або карміновим забарвленням, світяться і сліпучими. Вони чимось нагадують зірки або орхідеї з загостреними пелюстками, дуже помітні.

Зігокактус є найпопулярнішим з вологолюбних кактусів. Його дугоподібно звисає пагони складаються з дрібних сегментів, за формою більше всього нагадують клешні раків: сплощені, реброві, вони здаються масивними і щільними, досить легко обламуються, нижні сегменти древеснеют. Щербини по краях і світлий окрас роблять рослина орнаментальним.

Декабриста можна вирощувати і в горщиках, і в ампельної формі, де химерні каскади з його гранованих пагонів створюють майже скульптурні силуети.

7 кращих зимнецветущих кімнатних рослин- квіти,кімнатні рослини,квітучі,взимку,види,назви,список,фото

Освітлення для зігокактуса: світле або напівтінисте місце.

Температура під час цвітіння зігокактуса: прохолодна.

Фаза спокою для зігокактуса: влітку можна виносити на свіже повітря, за три місяці до цвітіння помістити в прохолодні температури (10-15 градусів) і на недостатній полив, який не збільшують до появи бутонів.

Полив зігокактуса: обережний, підтримують легку вологість ґрунту легкими поливами м'якою водою.

Підживлення зігокактуса: помірні, спеціальними добривами для кактусів, 1 раз в 2 тижні, за винятком періоду з вересня до березня.

Вологість повітря: висока.

Обрізка: обскубування одного-двох сегментів після цвітіння зігокактуса для кущіння (затиснувши нижній сегмент, верхній акуратно викручують), обрізати не можна.

3. Різдвяна зірка

Під яскравою назвою пуансеттії ховається куди більш нудне видову назву – эуфорбия або Молочай красивий (Euphorbia pulcherrima). Як і всі молочаї, це прекрасне рослина є отруйним.

Хоча найяскравішим у зовнішності пуансеттії є зовсім не цвітіння, а забарвлення приквіткових листків, це рослина більш ніж виправдовує звання «Різдвяної зірки». Барвисті пуансеттії є одним з різдвяних символів на Заході, а статус обов'язкового рослини для святкового інтер'єру вони поступово придбали і у нас.

7 кращих зимнецветущих кімнатних рослин- квіти,кімнатні рослини,квітучі,взимку,види,назви,список,фото

Дрібні і непоказні квітки пуансеттії практично непомітні. Всі увагу у цієї рослини відволікають утворюють своєрідну квітку, а точніше – прицветную розетку, перегукуються з різдвяними зірками за формою, верхні приквіткове листя. Традиційно пуансеттія сприймається як рослина з червоними приквітками. Але асортимент цих дивовижно яскравих культур сьогодні активно розширюється. Сліпуче яскраві рожеві, лілові, фіолетові, блакитні, сині, білі, строкаті варіації забарвлення приквітків пропонують не менш яскраві образи для зимового інтер'єру, ніж «звичайний» червоний. Та й червоний колір під назвою пуансетія буває дуже різним – і червоним, і темним.

Незважаючи на приналежність до чагарниках і деревним, різноманітність пуансеттії не обмежується тільки видами з одревесневающим пагонами. Пуансеттії представлені у продажу і компактними розлогими сортами, і мініатюрними карликовими різновидами, і більш високими деревними формами, і навіть ампельними сортами. Листя під назвою пуансетія великі, із загостреним кінчиком, насиченого темно-зеленого тону, з обов'язково матовою поверхнею, яка надає їм текстильний ефект.

Свою декоративність пуансеттії зберігають близько двох місяців. Багато в чому саме тому найчастіше ця рослина купують на один сезон і викидають, як тільки зникнуть останні яскраві приквітки. Але вирощувати пуансеттію як багаторічник зовсім не так складно.

У продажу квітучі пуансеттії з'являються вже в листопаді, хоча найбільший вибір сортів представлений напередодні найулюбленіших свят.

7 кращих зимнецветущих кімнатних рослин- квіти,кімнатні рослини,квітучі,взимку,види,назви,список,фото

Освітлення для пуансеттії: яскраве розсіяне або легка півтінь.

Температура під час цвітіння: прохолодна або звичайна кімнатна (17-20 градусів), після цвітіння – прохолодна.

Фаза спокою пуансеттії: для стимулювання цвітіння восени (для грудневого цвітіння – в жовтні та листопаді) 2 місяці тримають на короткому світловому дні, накриваючи ковпаком на 14 годин, потребує звичайних температурах.

Полив пуансеттії: рясний, м'якою водою, підтримувати рівномірну вологість.

Вологість повітря: висока, з частими обприскуваннями м'якою водою.

Підживлення пуансеттії: з червня по жовтень зі стандартною частотою комплексними універсальними добривами.

Обрізка пуансеттії: після цвітіння, до 10 см

4. Квітуче хмара рододендронів

Рододендрони (Rhododendron) в кімнатній культурі найчастіше представлені сортами і гібридами, отриманими від рододендрона індійського (Rhododendron indicum) або рододендрона Сімса (Rhododendron simsii), незимостійких, але особливо обильноцветных видів. За престижністю з ними можуть позмагатися хіба що троянди.

Іменуються у нас азаліями, компактні кімнатні сорти рододендронів традиційно зацвітають в кінці осені. Це одні з найбільш барвистих і обильноцветных культур, краса яких не може залишити байдужим нікого і в саду, і в інтер'єрі. Рододендрони прекрасні, витончені і неповторні, царственны і розкішні. А вирощувати їх не так і складно, щоб відмовляти собі в задоволенні взимку милуватися квітучими хмари. Адже це стародавній символ успіху і довголіття ніколи не виходить з моди.

Раніше Азалії (Azalea) виділялися в самостійний рід сімейства Вересові (Ericaceae). Зараз рід Азалія розформовано, всі види увійшли в рід Рододендрон (Rhododendron).

7 кращих зимнецветущих кімнатних рослин- квіти,кімнатні рослини,квітучі,взимку,види,назви,список,фото

Саме на суцільна хмара з квіток зазвичай і схожий квітучий рододендрон. Кількість витончених квіток в густих соцветіях так велике, що зазвичай під ними просто не видно листя. Якщо в садовій культурі число сортів рододендронів обчислюється десятками тисяч, то в кімнатній – «всього лише» сотнями. І вибрати дійсно є чого їх: безіменні сорти з махровими, напівмахровими або простими квітками, різною будовою суцвіть і розташуванням суцвіть на гілках пропонують однотонні і двоколірні варіації білого, рожевого, бузкового, пурпурного, бузкового і червоного кольорів.

Кімнатні рододендрони можуть бути компактними, густоветвящимися кущиками, так і більш великими штамбовыми рослинами. Міцні, густоветвящиеся пагони майже не видно під шкірястими, глянцевими, темно-зеленим листям.

7 кращих зимнецветущих кімнатних рослин- квіти,кімнатні рослини,квітучі,взимку,види,назви,список,фото

Освітлення для рододендронів: яскраве розсіяне або півтінь

Температура під час цвітіння: прохолодна (чим тепліше в кімнаті, тим коротший період цвітіння), оптимальні температури 12-15 градусів, не вище 18 градусів

Фаза спокою рододендронів: на свіжому повітрі або в саду влітку, в жовтні рослина містять в прохолоді, при температурі від 5 до 10 градусів, до появи квіткових нирок.

Полив рододендронів: підкисленою або м'якою водою, досить рясний, але без перезволоження (деякі «привчені» рослини – методом занурення у воду на зразок орхідей).

Вологість повітря: висока, можна підтримувати обприскуваннями, але не допускаючи намокання бутонів і квіток.

Підживлення рододендронів: спеціальним добривом для рододендронів.

Обрізка рододендронів: отцветающие квітки своєчасно знімають, відщипують молоді пагони, які розпускаються під бутонами; формування проводять на довгих пагонах для загущення вже після цвітіння.

5. Камелія — легенда оранжерей

Камелія японська (Camellia japonica) – легендарне і придбала репутацію досить примхливого рослина. Камелію бояться вирощувати, більшість любителів досі вважає, що це швидше оранжерейна, а не домашня культура. І навіть незважаючи на те, що безліч гібридів і сортів рослини кардинально відрізняється від тих самих камелій, які колись вважалися найбільш цінними і дорогими видами і гордістю колекцій, репутація камелій від цього не підвищується. І дарма: при уважною турботі і можливості організувати прохолодне зміст, камелія може перетворитися на зірку зимового інтер'єру.

7 кращих зимнецветущих кімнатних рослин- квіти,кімнатні рослини,квітучі,взимку,види,назви,список,фото

Цвітіння аристократичним камелії триває з листопада до травня. Це рослина холодного часу року. Квітки камелії виглядають дуже романтично і кілька неакуратно. Один їх вигляд ніби переносить в іншу епоху.

найпопулярніші з камелій – махрові, хоча зустрічаються різновиди і з напівмахровими, і з простими квітками. Забарвлення – напрочуд ніжні, пасторально-акварельні. Світлі і приглушені тони білого, рожевого, червоного пастелі лише підтримують репутацію особливого рослини.

Цей компактний і густо розгалужений чагарник красується «стандартної» шкірястою, овальної, з загостреними кінчиками і центральної прожилкою листям. Але яскраво-зелене забарвлення і глянсова поверхня додають зелені камелії чарівності, чудово підкреслюючи красу її суцвіть.

7 кращих зимнецветущих кімнатних рослин- квіти,кімнатні рослини,квітучі,взимку,види,назви,список,фото

Освітлення для камелії: яскраве, розсіяне або легка півтінь, взимку – при можливості з досветкой, рослина не варто повертати і переміщати на стадії бутонізації.

Температура під час цвітіння: прохолодна, близько 15 градусів.

Фаза спокою камелії: з весни і до осені можна утримувати на свіжому повітрі, в середині осені до холодів рослина заносять у прохолодне приміщення (стимулювання цвітіння – при температурі не вище 10 градусів), після появи бутонів містять у відносно більш теплому місці.

Полив камелії: рясний, підтримує середню вологість без застою води, дуже м'якою дощовою або підкисленою водою.

Вологість повітря: висока, камелії люблять часті обприскування.

Підживлення камелії: вдвічі меншою кількістю добрив, у період з початку активного росту пагонів до кінця липня -1 раз в 2 тижні, добривами для квітучих рослин або віддають перевагу кислий грунт видів.

Обрізка камелії: легке укорочення пагонів після цвітіння (якщо камелія втрачає компактність).

6. Цикламен — любитель прохолоди

Цикламен перський (Cyclamen persicum), який у нас любовно називають альпійською фіалкою – справжній модник. Це рослина, у якої квітки і листя однаково прекрасні і не схожі ні на одну іншу кімнатну культуру.

Важко знайти ще одна рослина, яка б настільки стійко асоціювалося з зимовими підвіконнями. Неповторні цикламени – рослини особливі і за своїм характером, і по цвітінню, і щодо його термінів. І нехай вони не можуть похвалитися різноманітністю форм і розмірів, все ж таки краса їх цвітіння і наявність різних варіацій акварельного забарвлення дозволяє кожному знайти найбільш улюблений сорт цикламена.

7 кращих зимнецветущих кімнатних рослин- квіти,кімнатні рослини,квітучі,взимку,види,назви,список,фото

Цвітіння цикламенів порівнюють з пурхають метеликами, які ніби опустилися на кущик. Відвернені пелюстки, загнуті вгору по відношенню до центру квітки, і правда більше всього схожі з крилами метеликів. Пятидольчатые квітки на високих квітконосах створюють над листям «зграйку». Крім класичних видів є й сорти з хвилястим або торочкуватими краями пелюсток. Колірна палітра включає акварельні відтінки білого, рожевого, червоного, лілового.

Цвітіння цикламенів триває з жовтня до березня, хоча його тривалість залежить від температури повітря. Якщо ви хочете спостерігати дійсно сильне і тривале цвітіння цикламенів до улюблених свят, то купуйте цикламени заздалегідь (цих крихт краще купувати восени, вибираючи рослини з великою кількістю бутонів і тільки з кількома розпустилися квітками).

Цикламен розвивається з великого м'ясистого бульби, випускаючи листя і квітконоси з верхньої, незаглубленной в субстрат частини. Зелень у рослини дуже красива: округло-ниркоподібні або серцеподібні листя з витонченими біло-срібними малюнками з плям, які поділяють аркуш на окремі зони, дивно ошатні. Іноді зустрічаються сорти з пурпурним відтінком листя.

7 кращих зимнецветущих кімнатних рослин- квіти,кімнатні рослини,квітучі,взимку,види,назви,список,фото

Освітлення для цикламена перського: розсіяно-яскраве або півтінь.

Температура під час цвітіння: прохолодна, від 12 до 18 градусів (тепло можна компенсувати підкладанням льоду або снігу в піддон).

Фаза спокою цикламена: 6-8 тижнів після цвітіння, суха, в звичайних температурах, після завершення – пересадка; влітку можна виставляти на свіже повітря.

Полив цикламена: нижній або акуратний по краю горщика (не можна замочувати ні бульба, ні листя), тільки м'якою водою, не можна допускати посухи, надлишки води зливати через 15 хвилин.

Підживлення цикламена: припиняють після цвітіння на 8 тижнів, потім відновлюють, зменшуючи дозування універсальних добрив вдвічі, але зберігаючи стандартну частоту.

Вологість повітря: висока.

Обрізка цикламена: листя і квітки не обрізають, а «виламують» у підстави (після повного в'янення вони легко відокремлюються від бульби).

7. Гузмания — тропічні фарби

Гузмания, або гусманія (Guzmania) – одна з найулюбленіших представників, які потребують складного догляду, кімнатних екзотів. Про те, що це эпифитное рослина належить до розряду тропиканок, легко здогадатися по його зовнішності. Різноманітність видів гузманий дозволяє кожному знайти рослина за смаком: яскраві суцвіття з більш щільною (як у гузмании язичковіGuzmania lingulata) або пухкою структурою (як у палочковидного суцвіття гузмании рассеянноцветковойGuzmania dissitiflora), темні або укорочені яскраві листя незвичайні, але завжди ефектні.

7 кращих зимнецветущих кімнатних рослин- квіти,кімнатні рослини,квітучі,взимку,види,назви,список,фото

До зимнецветным культур гузманию відносять «не прямо»: основне цвітіння припадає на осінь або весну. Але з-за тривалістю цвітіння у рослин, зацвітають восени, у вересні-жовтні, красиві приквітки зберігаються і на початок (а іноді і до середини) зими, а гузмании, зацвітає в лютому, скрашують закінчення цвітіння першої. Багато гібриди і сорти цвітуть не взимку, а влітку або в інші терміни, є і красуні, які стимулюють для цвітіння саме в зимові місяці. Квітучі гузмании у продажу масово з'являються з середини зими, але можна зустріти їх і напередодні Нового року.

Суцвіття цих дивовижних красунь нагадують екзотичних птахів. Складні колосся з яскравими приквітками піднімаються на міцних квітконосах над лійкою з листя. Квітки гузмании непримечательны і обпадають за кілька днів, але приквітки зберігають красу разюче довго. Вони створюють незвичайну розетку, розташовуючись зіркоподібно. У одних сортів пріцветніковая розетка захована в розетці листя, майже сидить всередині, в інших – піднімається вгору на потужному квітконосі.

Розетки мечоподібних, довгих листя нагадують про нарциссах і цибулинних, але виглядають вони більш акуратно і ошатно. У воронкоподібних розетках листя сидять строго, орнаментально. Серед гузманий зустрічаються види з яскраво-салатовим і темно-зеленими, смугастими або плямистими листям. І нехай основну увагу привертає цвітіння, красу листя з яскравим забарвленням у гузмании оцінити не так вже й складно, адже вона чудово виглядає і без суцвіть.

Кожна гузмания цвіте тільки 1 раз. Материнське після цвітіння рослина відмирає, але залишає дітки, які здатні зацвісти через 3-5 років.

7 кращих зимнецветущих кімнатних рослин- квіти,кімнатні рослини,квітучі,взимку,види,назви,список,фото

Освітлення для гузмании: світле розсіяне або півтінь, взимку збільшують.

Температура під час цвітіння: близько 20 градусів тепла.

Фаза спокою гузмании: в теплі, температуру не нижче 18 градусів, проявляється лише в скороченні поливів (для стимулювання цвітіння можна використовувати метод обробки етанолом – приміщення під ковпак зі зрілими фруктами).

Полив гузмании: центр воронки, м'якою водою, після цвітіння воду зливають, зрідка поливають субстрат, підтримуючи дуже легку вологість грунту.

Вологість повітря: висока, з регулярними обприскуваннями і протиранням листя.

Підживлення гузмании: незначні, з частотою 1-1,5 місяця або зменшеними дозами кожні 2-3 тижні, тільки з весни до осені.

Обрізка гузмании: після відцвітання квітконіс краще зрізати для прискорення розвитку діток.

Дата публикации: 30.04.17