5 найсуворіших кімнатних рослин

Серед величезного асортименту кімнатних рослин звання найбільш універсальних по праву заслуговують культури зі строгими лініями і формами. Вони підходять і для офісів, і для робочих куточків, і для вітальні або холу, і для житлових кімнат. Але багатьом суворі зірки здаються занадто недружніми і манірними. Деяка гордість таким рослинам і правда властива, але от за характером вони далеко не так непривітні, як свідчить чутка. Це незамінні в сучасному інтер'єрі акценти, здатні змінювати сприйняття простору і атмосфери. Незрівнянні і царствені, ці строгі рослини не просто найбільш виразні, але і найбільш сильні за своїм впливом на оформлення кімнат культури.

5 найсуворіших кімнатних рослин- комнатные,растения,строгие,формы,силуэты,линии,листья,Алоказия,Замиокулькас,Саговник,Сансевиерия,Хавортия,Цикас,фото

Про те, як кімнатні рослини, їх лінії, форми і характер впливають на інтер'єр, ми зазвичай згадуємо, лише підбираючи для них місце в будинку. Одні рослини роблять кімнату більш затишною і затишній, інші – піднімають настрій і привносять святковість, а треті – краще підкреслюють стриману робочу обстановку і кілька офіційні. І якщо рослини-оптимісти, романтики і створюють нейтральний пишний фон культури подобаються всім, то ось куди більш суворі рослини часто називають агресивними, манірними, холодними. Їх стриманість, класичні лінії, що перегукуються з архітектурними формами і геометрією, «гострі» кути і строгі силуети і правда виробляють кардинально інше враження. І відповідно, по-іншому впливають на настрій і емоції. Але не варто вважати їх недружніми – такі культури незамінні в фітодизайні.

В інтер'єрі кімнатні рослини зі строгими формами використовують:

 • як виразне прикраса сучасних інтер'єрів, для розкриття стилю і ліній, домінуючих в інтер'єрі;
 • як завершальний, гармонізує штрих;
 • в якості графічного і геометричного акценту;
 • для візуального розширення простору;
 • в якості елемента, що притягає погляди до текстур і матеріалів, кольором або мотивів оздоблення стін і меблів;
 • для підкреслення гри зі світлом;
 • для зонування та візуального відділення простору;
 • в ролі противаги меблів;
 • для введення впорядкованості у невиразний дизайн;
 • фокусної точки;
 • як заміну складного декору та професійного дизайну з множинними акцентами та аксесуарами;
 • для створення особливої урочистості;
 • в ролі акценту, який концентрує увагу на деталях і привертає увагу до інтер'єру і його оформлення;
 • у ролі універсального озеленювача, не змінює психологічний фон в кімнаті;
 • як заміну великому декору;
 • для підвищення працездатності, концентрації уваги і зменшення відволікаючих факторів у робочих зонах.

І хоча суворі рослини поступаються числом, вони давно відвоювали місце в переліку найбільш затребуваних і «надійних» кімнатних рослин.

5 найсуворіших кімнатних рослин- комнатные,растения,строгие,формы,силуэты,линии,листья,Алоказия,Замиокулькас,Саговник,Сансевиерия,Хавортия,Цикас,фото

У чому сприйняття рослини – романтичність, веселий і пишний зовнішній вигляд або сувора манірність – залежать від форми вирощування і формування рослин. Так, суворими можуть стати практично всі кімнатні ліани, якщо закріплювати їх на відповідній опорі. Стрижка, формування штамбів перетворюють в суворі акценти і кімнатні лаври, мирт, кипариси, самшити, і інші представники деревних. Немов застигле архітектурне диво можуть виглядати в своїх підвісних кошиках ампельні сукуленти... Але є і кімнатні рослини, сувора манірність для яких – природна і не потребує зовнішнього втручання риса.

Познайомимося ближче з кімнатними рослинами, відмінними найсуворішим будовою і силуетом – справжніми манірними зірками, царськими, величними і дивно ефектними.

1. Орнаментальний заміокулькас

Це рослина по праву називають одним з наймодніших. Лідерство в переліку затребуваних, популярних, універсальних рослин замиокулькасу, в першу чергу, забезпечили його тіньовитривалість і простота догляду. Але і про його декоративних якостях також не варто забувати.

5 найсуворіших кімнатних рослин- комнатные,растения,строгие,формы,силуэты,линии,листья,Алоказия,Замиокулькас,Саговник,Сансевиерия,Хавортия,Цикас,фото

Заміокулькас (Zamioculcas) представлений єдиним видом Заміокулькас замієлистий (Zamioculcas zamiifolia) – рослина разюче ефектне і зразкове за будовою листя і симетричності. Це ідеальний приклад орнаментальної строгості, візерункового розташування і строгих ліній. Один погляд на заміокулькас легко виявляє всю його сучасну зухвалість. Це рослина не виглядає нудно навіть у повністю білій і порожній кімнаті, здатне зробити завершеним і цілісним навіть самий мінімалістичний інтер'єр, воно абсолютно універсальне. В таланті створювати відчуття великого простору, візуального розширення меж кімнат заміокулькас не знає собі рівних. Як і в умінні створювати атмосферу продуманого дизайну і благородства.

особою, ідеальною пропорційністю мають окремі сорти заміокулькаса, зокрема, «Supreme» – сорт з абсолютно бездоганною симетрією. Але враження суворої ідеальної узорности виробляє будь-рослина з роду «замиков».

Замиокулькасы зберігають відносну компактність тільки в молодому віці. З часом вони не зупиняються навіть на висоті 1 метр і з компактного горщикового рослини перетворюються в підлогових велетнів. Правда, повільне зростання частково приховує потенційні габарити рослини і дозволяє зберігати його стабільність десятиліттями. З клубневидне кореневища заміокулькас випускає потужні листя, які здаються пагонами з попарно сидячими листами, але насправді є великими складно-пір'ястими листами, що складаються з попарно розташованих щільних овальних часток. У довжину листя заміокулькаса здатні досягати більше 1 м. Інтенсивний темно-зелене забарвлення і яскравий глянець тільки підкреслюють строгість малюнків. Довгі, злегка згинаються дугами листя з орнаментально розташованими частками притягують погляди навіть на значній відстані.

Заміокулькас вважається одним з найбільш простих у вирощуванні рослин, яке не завдасть клопоту навіть новачкам або дуже зайнятим квітникарям. Легко прощає помилки у догляді, здатний оселитися в яких завгодно за функціональним призначенням кімнатах.

5 найсуворіших кімнатних рослин- комнатные,растения,строгие,формы,силуэты,линии,листья,Алоказия,Замиокулькас,Саговник,Сансевиерия,Хавортия,Цикас,фото

Ємності для заміокулькаса: висота більше діаметра, кращі натуральні матеріали, добре виглядає в лаконічних або плетених горщиках; розмір при пересадці збільшувати сильно не можна (підбирають за розмірами кореневища).

Пересадка заміокулькаса: тільки при заповненні земляного кома, в початку-середині весни.

Грунт: поживна пухка, універсальна, з нейтральною реакцією.

Освітлення: світле розсіяне або півтінь (чим світліше, тим яскравіше забарвлення і тим швидше зростання).

Температура: звичайна кімнатна, від 18 градусів навіть взимку.

Полив заміокулькаса: обережний, мириться з рідкісними поливами, але не терпить перезволоження.

Вологість повітря: не чутливий, добре росте навіть у сухому повітрі.

Підживлення заміокулькаса: помірні, 1 раз в 2-3 тижні з березня до жовтня, 1 раз в 5-6 тижнів взимку.

Обрізка заміокулькаса: не потрібна.

Розмноження: поділом, листовими живцями.

Особливості заміокулькаса: отруйна.

2. Модна сансевієрія

Про те, що суворі і давно відомі рослини можуть бути і дуже модними, нагадує ще одна унікальна витривала красуня – сансевієрія. Одне з найбільш перспективних і невибагливих рослин пережила тривалий період занепаду інтересу. Але зате сьогодні сансевієрія знову привертає захоплені погляди. Здібності по очищенню повітря і невибагливість – її головні козирі. А ось зовнішність – зразкова строгість в сучасному варіанті.

5 найсуворіших кімнатних рослин- комнатные,растения,строгие,формы,силуэты,линии,листья,Алоказия,Замиокулькас,Саговник,Сансевиерия,Хавортия,Цикас,фото

Сансевіеріі (Sansevieria) – досить великий рід рослин з дуже щільними і жорсткими листям, що розвиваються з різом. Незважаючи на те, що всі сансевіеріі досить суворі (навіть утворюють своєрідну відкриту воронку з коротких, майже трикутних листя види), манірними фаворитами серед сансевиерий вважаються тільки два види.

Сансевієра трьохполосна (Sansevieria trifasciata), більше відома як " тещин язик або щучий хвіст) – виняткове рослина з довгими мечоподібними плоскими листям, дуже жорсткими і щільними, покритими зелено-білими візерунками і прикрашеними кольоровою облямівкою. У ємностях сансевієрія поступово розростається вшир і формує своєрідну дернину з величезних листя, яка здається зразково суворою і стриманою.

Сансевієрія циліндрична (Sansevieria cylindrica) – рослина ще більш суворе. М'ясисті, округлі, схожі на шпагу або рапіру листя, ідеально прямі. Досягаючи півтора метрів в довжину, вони створюють химерні куртини і привертають увагу бездоганною чистотою ліній. Це сверхдекоративное і суворе рослина, яке незважаючи на свою популярність, завжди і скрізь сприймається як екзотичне. Ця рослина часто продають у вигляді переплетених один з одним стебел, що надає сансевіеріі надзвичайну архітектурність.

Сансевієрія не просто покращує повітря в кімнатах і сприяє створенню здорової атмосфери. Строгі лінії цих рослин створюють ідеальний фон і для роботи, і для відпочинку. Навіть в місцях з притіненням «щупаки» здатні розставити ошатні акценти,. Вони ефективно зонують простір, візуально розширюють його, компенсують будь-які недоліки інтер'єру і надають всій кімнаті гармонійність.

Сансевіеріі – одні з найбільш простих у вирощуванні рослин, вони відмінно справляються з будь недбалістю господарів, підходять навіть квітникарям, робочий графік яких дуже нестабільний. Однаково хороші для будинку і офісу. Сансевієрія – один з найбільш знаменитих «кімнатних спартанців».

5 найсуворіших кімнатних рослин- комнатные,растения,строгие,формы,силуэты,линии,листья,Алоказия,Замиокулькас,Саговник,Сансевиерия,Хавортия,Цикас,фото

Ємності для сансевіеріі: широкі, але неглибокі, стійкі, просторі, що дозволяють потужному кореневища випускати нові сегменти.

Пересадка сансевіеріі: по мірі необхідності, в будь-який час навесні і влітку.

Грунт для сансевіеріі: легка, універсальна, можна використовувати і спеціальний субстрат для кактусів і сукулентів.

Освітлення: від сонячного до півтіні і тіні.

Температура: звичайна кімнатна, не нижче 15 градусів навіть взимку.

Полив сансевіеріі: стриманий, після просихання верхнього шару субстрату, без перезволоження, взимку скорочують.

Вологість повітря: не чутлива.

Підживлення сансевіеріі: рідкісні, 1 раз в 3-4 тижні навесні і влітку спеціальними добривами для кактусів і сукулентів або.

Розмноження: поділом кущів, листовими живцями (крім видів з жовтою облямівкою).

3. Сама ошатна з «пальм» – саговник

Цикасы не випадково завоювали статус одного з найбільш привабливих і елітних видів пальм, хоча це найдавніша рослина з числа реліктових культур лише нагадує їх зовні і власне пальмою не є. Це унікальна рослина і правда коштує чимало, але зате і прикрашає будинки протягом десятиліть. Чудові воскові перисте листя і потовщений стовбур створюють практично ідеальний силует, але рослина від своєї строгості аж ніяк не стає нуднішим.

5 найсуворіших кімнатних рослин- комнатные,растения,строгие,формы,силуэты,линии,листья,Алоказия,Замиокулькас,Саговник,Сансевиерия,Хавортия,Цикас,фото

Цикас пониклий (Cycas revoluta), який у нас часто люблять називати саговників – рослина, що вимагає до себе особливого підходу. Сувора крона над потовщеним, що нагадує те кокоси, ананаси стовбуром, симетрично розкинута, вимагає великого простору, але візерунок перистих листя з вузькими симетричними ланцетними частками здається разюче ошатним і орнаментальним, компенсує розміри і надає рослині особливу витонченість. Та й сполучення зі стволом майже горизонтально отгибающихся вай тільки підкреслює красу ліній.

Саговники – рослини, які краще інших розкривають поняття «акценту», або соліста. Розкішні, престижні, вони служать яскравим, що притягає погляди елементом оформлення, який можна прирівняти до об'єктів малої архітектури і скульптури. Архітектурність силуетів дозволяє відвернути увагу від будь-якого оточення, але в той же час на відстані саговник надає приміщенню нову просторову глибину. А якщо додати до чарівності візерунків ще і шарм стародавнього, первісного рослини, то від цикасов і зовсім не відірвати погляд.

Цикас з віком формує потовщений, циліндричний стовбур, покритий залишками піхв від опалого листя. Великі перисті листки з симетричною будовою покриті восковим нальотом, який не тільки допомагає рослині краще справлятися з випаровуванням вологи, але і додає особливу красу темно-зеленого тону забарвлення. Листя у молодих рослин в довжину обмежені 50 см, у дорослих вони здатні виростати до 1-2 метрів. У висоту цикасы з віком від крихітних 20 см доходять до майже 2 м, але вони розвиваються повільно і по вигляду порівняно стабільні.

найскладніше у вирощуванні цикасов – придбати рослину. Коштує воно чимало, та і чим старше, тим дорожче стає. Догляд за цими давніми красенями під силу і досвідченим, і початківцям квітникарям. Цикасы потребують уваги і турботи, але зовсім не висувають якихось особливих, незвичайних вимог.

5 найсуворіших кімнатних рослин- комнатные,растения,строгие,формы,силуэты,линии,листья,Алоказия,Замиокулькас,Саговник,Сансевиерия,Хавортия,Цикас,фото

Ємності для цикасов: висота і діаметр рівні, обсяг досить тісний, лише злегка збільшувати при пересадці.

Пересадка цикасов: тільки по мірі необхідності, в лютому-березні.

Грунт для цикасов: слабокисла і пухка.

Освітлення: світле розсіяне або півтінь.

Температура: звичайна кімнатна, взимку бажано більш прохолодне зміст при 15-18 градусів тепла; влітку можна виносити на свіже повітря, боїться протягів.

Полив: рясний, але без перезволоження влітку і стриманий взимку (короткі посухи виносить добре).

Вологість повітря: виносить сухість, але найбільш декоративний при середніх показниках.

Підживлення цикаса: навесні і влітку стандартні, 1 раз в 2 тижні.

Розмноження цикасов: боковими дітками або насінням (дуже складний метод).

Особливості цикасов: отруйна рослина.

4. Манірна алоказія

Один погляд на суворі візерунки на листках алоказіі змушує переглянути поняття про манірних кімнатних рослинах. Особливі, з крупнозубчастим краєм великі листя рослини з їх контрастними симетричними прожилками перетворюють алоказіі не просто в суворе, а в дуже помітне прикраса інтер'єру. Вона ніби вся ілюструє собою поняття про геометричні візерунки і готова кинути виклик навіть самим яскравим конкурентам. І хоча догляд підвищеної складності багатьох відлякує від вирощування цих рослин, алоказії все ж заслуговують куди більшої популярності.

5 найсуворіших кімнатних рослин- комнатные,растения,строгие,формы,силуэты,линии,листья,Алоказия,Замиокулькас,Саговник,Сансевиерия,Хавортия,Цикас,фото

Алоказія (Alocasia) – одне з найбільш помітних і строгих декоративно-листяних рослин. Яскравих, строкатих комбінацій серед декоративно-листяних культур є чимало, але от такої строгості візерунків і ліній, як у алоказіі, навряд чи серед них можна знайти.

Надзвичайно ефектні, великі листя алоказіі на високих соковитих живцях з продихи створюють вражаюче ефектні силуети. У висоту ця рослина не обмежується 50 см, часто дорослі алоказіі формують метрові дернини з листя. Розвиваються серцеподібні, стрілоподібні або овальні листя з бульбових кореневищ. Смуги на листі часто називають «жирними»: контрастні, воскові, товсті і суворі, вони яскраво виділяються на тлі самої листкової пластини і змушують по-новому проявлятися її глянсову текстуру.

Базовий забарвлення алоказій не завжди темно-зелений: світлі, з пурпуровими або сіруватими плямами, майже смарагдові, з незмінним металевим відливом варіації – у цій красуні є чимало сортів. Оборотна сторона листових пластин алоказіі завжди світла або пурпурний. Деякі види і сорти на період спокою скидають все листя.

Алоказію зараховують до рослин, яким необхідний ретельний догляд. Її можна рекомендувати досвідченим квітникарям, оскільки підвищена вологість повітря їй потрібна стабільна, а поливи – вельми специфічні.

5 найсуворіших кімнатних рослин- комнатные,растения,строгие,формы,силуэты,линии,листья,Алоказия,Замиокулькас,Саговник,Сансевиерия,Хавортия,Цикас,фото

Ємності для алоказіі: висота не повинна бути більше глибини (боїться вогкості грунту внизу горщика).

Пересадка алоказіі: по мірі заповнення ємностей корінням, в кінці зими.

Грунт для алоказіі: дуже пухка і груба, можна використовувати субстрат для орхідей або інші типи легкої грунту.

Освітлення: півтінь або тінь.

Температура: кімнатна, від 20 градусів тепла влітку і від 18 – взимку.

Полив алоказіі: складний, не виносить вогкості, застою води, надлишкових поливів, але й не можна допускати висихання грунту; стадія спокою – майже суха або суха.

Вологість повітря: дуже висока, стабільна; підходить як для квіткових вітрин, палюдариумов, вологих флораріумов.

Підживлення алоказіі: стандартні, 1 раз на 14-20 днів, тільки в період активного росту (з березня до вересня).

Розмноження: боковими відростками, насінням або поділом різом.

Особливості алоказіі: отруйна рослина.

5. Крихітна строптивица хавортія

Зовні ця рослина легко видає свою приналежність до сукулентів. І хоча хавортія викликає асоціації чи то з алое, то з гастериями, вона легко впізнається і за куди більш суворому будовою розеток, і за своїм особливим окрасам.

5 найсуворіших кімнатних рослин- комнатные,растения,строгие,формы,силуэты,линии,листья,Алоказия,Замиокулькас,Саговник,Сансевиерия,Хавортия,Цикас,фото

Хавортія (Haworthia) – наймініатюрніша з представників строгих кімнатних культур. Загострені листя в «колючих» симетричних розетках з їх майже геометричными білуватими наростами і колючками справляють враження стриманості й суворої краси. Навіть коли хавортія випускає дочірні розетки, це враження не змінюється. Хавортія – невелике, але дуже «сильний» за своїм впливом на оточення рослина. Вона здатна впорядкувати будь-хаос – будь то велика колекція або група кімнатних рослин великого розміру або скупчення дрібного декору, предметів побуту. З відстані хавортія візуально збільшує площу підвіконня або меблів, на якій стоїть і трохи «відсуває» стеля.

Це рослина своїми строгими лініями ніби підкреслює природне світло, дивно добре контрастує з будь палітрою, відволікає увагу від будь-якого фону. В якості мініатюрного акценту з досконалими лініями хавортія незамінна в мінімалістичному дизайні, а можливості вирощування декоративних міні-флорариумах дозволяють створити сучасні зелені акценти всередині інтер'єру. В будь-якій обстановці хавортія здається бездоганною і невразливою.

Всі хавортії розвиваються у формі суворої розетки з м'ясистих листків, схожою на колючі квітки. Ростуть досить швидко, активно випускають відводки і бічну поросль. Потовщені, соковиті, м'ясисті листя хавортії прикрашені зубчастим краєм з шипами і різноманітними бородавчастими наростами, які у більшості хаворт створюють своєрідні строкаті візерунки, розташовані не вздовж, а впоперек листя. Але навіть ті види, у яких листя не прикрашені зебровидными візерунками, дуже ефектні. Край листя загострений, витягнуть. У цієї красуні стільки видів, що можна вибирати і суворі смугасті узори, і утолщено-укорочені листя, і класичні форми.

Хавортія – одне з найбільш простих у вирощуванні рослин. Задовольняючись навіть мінімальними поливами, вона підійде і для тих, хто зовсім не захоплюється рослинами, і для недосвідчених, так і для часто бувають у від'їздах квітникарів.

5 найсуворіших кімнатних рослин- комнатные,растения,строгие,формы,силуэты,линии,листья,Алоказия,Замиокулькас,Саговник,Сансевиерия,Хавортия,Цикас,фото

Ємності для хавортії: широкі, але неглибокі.

Пересадка хавортії: по мірі заповнення ємності, на початку березня.

Грунт для хавортії: легка, як для кактусів і сукулентів.

Освітлення: розсіяне або півтінь.

Температура: звичайна кімнатна, взимку по можливості для стимулювання цвітіння – прохолодна (від 10 до 15 градусів).

Полив хавортії: акуратний, по краю горщика, рідкісний, без перезволоження, взимку – мінімальний (при прохолодній середовищі – не поливати).

Вологість повітря: підвищення не потребує.

Підживлення: з квітня до вересня вдвічі зменшеними дозами добрив для сукулентів з частотою 1 раз в 3-4 тижні.

Розмноження хавортії: боковими розетками і листовими живцями.

Камины москва недорого купить электрический камин недорого.