10 кращих красивоцветущих кімнатних рослин

Сьогодні в озелененні інтер'єрів основна увага прийнято приділяти кімнатним рослинам з числа декоративно-листяних зірок. Більш витривалі і надійні, не потребують особливого періоду спокою, такі рослини відрізняються витривалістю та невибагливістю. Але яким би різноманітним не був вибір листяних культур, жоден квітникар не може відмовитися від вирощування хоча б одного квітучої рослини. Зворушливі або помітні, ностальгичные чи сучасні – всі вони дивно привабливі і по-своєму чарівні. І для кожного квітникаря знайдеться своя квітуча зірка – за розміром, смаком і навіть колірній гамі.

10 кращих красивоцветущих кімнатних рослин- кімнатні рослини,квітучі,вибір,самі,красиві,кращі,список,назви,фото

Сузір'я красивоцветущих солістів

Вибрати серед квітучих кімнатних рослин фаворитів непросто. Їх різноманітність не знає меж і не втомлюється дивувати навіть досвідчених квітникарів. І розібратися в асортименті кімнатних рослин тим складніше, чим більше нюансів у їх вирощуванні потрібно враховувати. Звичайно, якщо мова йде про таких особливих рослинах, як орхідеї або квітучі кактуси, то тут все зводиться до можливості забезпечити рослинам необхідні умови та догляд. Але пошук ідеального квітучого соліста з числа найбільш звичайних трав'янистих або чагарникових рослин – завдання більш проста. І щоб знайти ідеальний варіант, необхідно оцінити безліч критеріїв.

Кімнатні рослини, що прославилися красою цвітіння, бувають:

 • універсальними (квіти і зелень однаково прекрасні) і суто квітучими (сама зелень невзрачна, рослина скидає її на період спокою тощо);
 • обильноцветными (під квітками майже не видно листя), звичайними (квітки не приховують листя, але привертають увагу) і витонченими (квітки рідкісні і одиночні або рослина випускає лише одне суцвіття);
 • помітними (рослина відіграє роль колірного плями), середньо-великими (цвітіння помітно, але не засліплює) і непоказними (щоб помітити квітки, потрібно придивитися);
 • випускають одиночні квітки або суцвіття густі, пухкі, прозорі;
 • з трубчастими, дзвоновими, простими, махровими або оригінальними суцвіттями;
 • квітучими майже весь рік, тривало квітучими (від 3 до 6 місяців), протягом одного сезону (весняно-, літньо-, осінньо - і зімнецветущіе), всього кілька тижнів;
 • з яскраво вираженим тоном забарвлення – красноцветущие, желтоцветущие, білі, синецветные та ін;
 • класичними і екзотичними;
 • крупними, середніми і мініатюрними;
 • з різною формою росту від деревних і чагарників до кущувате й дернинных трав'янистих культур, ліан і сукулентів;
 • однорічними, недовговічними (потребують частого омолодження та оновлення) та кімнатними довгожителями, що зберігають красу протягом десятиліть;
 • швидко або повільно зростаючими;
 • не примхливими і вимагають складного догляду;
 • квітучими тільки за умови забезпечення особливих умов на стадії спокою і не потребують зміни умов.

Об'єднує всі квітучі рослини, фактично, тільки одна риса: вони порадують цвітінням лише при відповідній про них турботу. На відміну від декоративно-листяних культур квітучі куди гірше реагують на помилки у догляді і вимагають регулярних поливів. Щоб показати свою справжню красу, будь-якого, навіть самого витривалого квітучому улюбленцю, потрібні увага і любов.

10 кращих красивоцветущих кімнатних рослин- кімнатні рослини,квітучі,вибір,самі,красиві,кращі,список,назви,фото

Умови для вирощування таких рослин потрібно підбирати більш суворо і ретельно. Цвітіння залежить від інтенсивності освітлення, температури повітря на кожній стадії розвитку, провітрювання і навіть протягів, не кажучи вже про роботу опалювальних приладів. І кожна дрібниця, не відповідна вимогам рослин, може все зіпсувати.

Вибір квітучої рослини повинен диктуватися насамперед смаком, характером і інтер'єром. Їх вплив на атмосферу в домі і простір куди сильніше, ніж у рослин з гарними листами. У кожного квітникаря є свої фаворити. Але в кожній категорії красивоцветущих культур є і рослини, які стали своєрідною «візитною карткою» – загальні улюбленці, найбільш барвисті і рясно квітучі рослини, яким важко знайти рівних.

Познайомимося з десяткою фаворитів серед красивоцветущих рослин ближче.

1. Узамбарская фіалка, або сенполія

Статус: узамбарская фіалка — королева кімнатних «крихт» і одне з найбільш класичних рослин.

Саме знамените і найпоширеніша рослина мініатюрного розміру прославилося і особливим характером, і красою цвітіння. Фіалки, як любовно називають сенполії всі квітникарі – трепетні, ніжні і дивно зворушливі культури.

10 кращих красивоцветущих кімнатних рослин- кімнатні рослини,квітучі,вибір,самі,красиві,кращі,список,назви,фото

Узамбарські фіалки не просто є «штучними» акцентами, не займають особливе місце і прикрашають будь-яку обстановку. Їм практично не потрібен якийсь особливий дбайливий догляд для невпинної цвітіння, пауз в якому практично не буває. Світяться, з особливою текстурою квітки узамбарських фіалок на тлі оксамитової розетки листя не можуть не викликати посмішку. А при підборі декоративних ємностей сенполії перетворюються в маленькі живі букети, доречні і в сервіровці столу, і як зворушливий штрих в інтер'єрі.

Висота узамбарських фіалок: від 5 до 20 см.

Листя узамбарських фіалок: великі, круглі з густою бархатистою опушкою, приємні на дотик, щільні і м'ясисті, з красивими зубчиками по краю, зібрані в розетку, сидять на коротких черешках.

Суцвіття узамбарських фіалок: нещільні парасольки з сантиметрових або трохи більш великих витончених асиметричних квіток з п'ятьма пелюстками, що піднімаються над листям на висхідних потовщених квітконіжках; чашечка з п'ятьма чашолистками.

10 кращих красивоцветущих кімнатних рослин- кімнатні рослини,квітучі,вибір,самі,красиві,кращі,список,назви,фото

Колірна гамма узамбарських фіалок: асортимент узамбарських фіалок настільки великий, що можна знайти культури не тільки з усіма можливими варіаціями білого, синього, блакитного, фіолетового, бузкового кольорів, двоколірними фарбами, але й самими різними формами простих, напівмахрових і махрових квіток.

Особливості вирощування узамбарських фіалок: вимагають розсіяного освітлення і тепла, помірних поливів, підтримують легку вологість, температуру не нижче 18 градусів тепла і рідких підживлень під час цвітіння; прив'ялі квітки і листя потрібно відщипувати, а рослина постійно повертати по відношенню до джерела світла для рівномірності його розвитку.

2. Антуріум Шерцера

Статус: антуріум Шерцера — найкраще сучасне квітуча рослина з бездоганними і зухвалими лініями.

Всім своїм виглядом антуріум буквально кричить про модність і сучасності. Це рослина з бездоганною зовнішністю, в якої кожна деталь чудово доповнює іншу, всі лінії гармонійно перегукуються, а кольори – яскраві і насичені.

10 кращих красивоцветущих кімнатних рослин- кімнатні рослини,квітучі,вибір,самі,красиві,кращі,список,назви,фото

Строгий і екзотичний, це кімнатний красень заворожує і густим кущиком з великих, глянцевих листя з загостреними кінчиками, і більш або менш ланцетної форми, і красою сліпучо яскравих покривав навколо качанів суцвіть. Їх химерна форма, наявність видів і сортів антуріум Шерцера з різним кутом відгин покривала і навіть формою самого качана, перетворюють антуріум Шерцера в дійсно унікальне прикраса інтер'єру. Це не найбільша рослина, але важко знайти культуру більш сувору, монументальну і помітну одночасно.

Висота антуріума Шерцера: від 20 до 60 см

Листя антуріума Шерцера: ланцетні або серцеподібні від середніх до великих, на довгих або укорочених черешках, шкірясті і щільні, з глянцевою поверхнею.

Суцвіття антуріума Шерцера: початок, як правило, з закрученої або викривленою формою, оточений навколо яскравим серцеподібною приквітками-покривалом, з щільною, воскової текстурою і незвичайної рельєфною поверхнею.

10 кращих красивоцветущих кімнатних рослин- кімнатні рослини,квітучі,вибір,самі,красиві,кращі,список,назви,фото

Колірна гамма антуріума Шерцера: качани й покривала, як правило, гармоніюють між собою, відтінки кольорів включають як однотонні, так і двоколірні комбінації білого, червоного, помаранчевого, лососевого, рожевого, палевого, кремового, білого тонів (перехід кольору зазвичай акварельний).

Особливості вирощування антуріума Шерцера: прекрасно виносить і розсіяне світло, півтінь, досить витривалий, але вимагає уважного і ретельного догляду – регулярних поливів і контролю постійної середнього ступеня вологості грунту, підвищеної вологості повітря, стандартних підживлень в активний період зростання.

3. Бегонія

Статус: бегонія — самий обильноцветный представник цибулинних і бульбі-цибулинних в кімнатній культурі.

З квітучими бегоніями в барвистості не зможе потягатися жодна рослина. Яскраві, насичені тони суцвіть, під якими практично не видно зелені дійсно вражають. Милуючись на їх красу, легко забути, що це всього лише бульбі-цибулинна рослина.

10 кращих красивоцветущих кімнатних рослин- кімнатні рослини,квітучі,вибір,самі,красиві,кращі,список,назви,фото

Квітучі бегонії зовсім не нагадують своїх декоративно-листяних побратимів, їх округлі, темні і глянсове листя зовсім інші. Створюючи своєрідну подушку під суцвіттями, вони прекрасно підкреслюють всі достоїнства бегоній. А пишність суцвіть дійсно варто будь-яких складнощів по їх догляду. Масивні і великі, вони змушують назавжди забути про те, що класика може бути нудною.

Бегонії у продажу представлені сьогодні переважно гібридними сортами, різноманітність яких не знає кордонів. Вибирати можна навіть між простими, напівмахровими і махровими квітками, сортами, квітки яких викликають асоціації з трояндами, жовтцям або півоніями і більш скромними екземплярами, рослинами з звичайними і великими квітками і навіть звичайними розлогими або ампельними рослинами.

Висота бегоній: від 20 до 50 см.

Листя бегоній: асиметричні, неправильні, цільні, з дуже темним, яскравим зеленим забарвленням або пурпурно-коричневі у окремих сортів, в довжину – до 12 див.

Суцвіття бегоній: прості квітки бегоній до 1,5-2 см в діаметрі звездовидной форми або з округлими пелюстками, махрові, нагадують за будовою качан; квітки неправильні, асиметричні, з цільними, зубчастими або рюшевыми краями, зібрані в складні суцвіття суцвіть, що нагадують шапки або щільні півсфери; на квітконіжках розташовані великі привабливі чоловічі і жіночі квітки непоказні.

10 кращих красивоцветущих кімнатних рослин- кімнатні рослини,квітучі,вибір,самі,красиві,кращі,список,назви,фото

Колірна гамма бегоній: представлена самими яскравими акриловими відтінками жовтого, оранжевого, червоного, рожевого, пурпурного кольорів і білим кольором, часто зустрічаються подвійні варіації з більш світлим забарвленням в центрі і насиченим – на краю пелюсток.

Особливості вирощування бегоній: яскраве або злегка притінене місце і тепла середовище (не нижче 20 градусів) – лише базові вимоги бегоній, яким буде потрібно ще і правильна організація періоду спокою, і посилена турбота, що включає помірний, не допускати зайвої вологості, полив, стримані підгодівлі і обов'язкову обрізання.

4. Пентас

Статус: пентас — фаворит серед здатних цвісти цілий рік видів.

Це не найвідоміший з квітучих кімнатних рослин. Але ті, хто ризикнув купити чарівних крихт зі схожими на шапки суцвіттями яскравих забарвлень, напевно, дізнався, які приємні сюрпризи часом підносять ці красивоцветущие культури.

10 кращих красивоцветущих кімнатних рослин- кімнатні рослини,квітучі,вибір,самі,красиві,кращі,список,назви,фото

Пентас і правда здатна цвісти буквально протягом всього року, хоча такий ефект оманливий: рослина радує суцвіттями з січня до грудня зовсім не тому, що у нього немає періоду спокою. Просто пентас цвіте хвилями, пауз між якими непомітно, і фактично проходить за рік кілька стадій цвітіння. Поєднання яскравої простакуватою листя і зірчастих суцвіть робить це рослина одним з екзотів.

Це прекрасний соліст, який з вдячністю відгукнеться на турботу. Єдиний недолік пентаса – вимога досить часто, з інтервалом близько 3-х років оновлювати кущ і замінювати його новими екземплярами.

Висота пентаса: від 20 см до півметра.

Листя пентаса: великі ланцетні або широколанцетні, з витягнутим загостреним кінчиком і холодними забарвленнями, в довжину досягають 5-8 см, розташовані на прямих слабо гілкуються пагонах супротивно, красуються хвилястою, складчастою поверхнею.

Суцвіття пентаса: великі і масивні, практично суцільні парасольки діаметром близько 10 см з зірчастих квіток з невеликим очком; квітки з п'ятилопатевим відгином і вузькими частками оцвітини.

10 кращих красивоцветущих кімнатних рослин- кімнатні рослини,квітучі,вибір,самі,красиві,кращі,список,назви,фото

Колірна гамма пентаса: чисті білий, насичені рожевий, фуксиевый, червоний і пурпуровий забарвлення, можлива наявність у центрі квітки крихітних білих точок-вічок.

Особливості вирощування пентаса: при забезпеченні яскравого освітлення і підтримці високої вологості повітря не завдасть клопоту, пентас вимагає уважних легких поливів, підтримують рівномірну вологість субстрату та рідких підживлень, обрізки до появи нирок.

5. Гіппеаструм

Статус: Гіппеаструм — найпопулярніше зимово-квітуча рослина.

Розкішні квітки гиппеаструмов на товстих квітконосах, що піднімаються над довгими ремневідной листям – типове видовище на зимовому підвіконні. Холодна, сувора краса і вишукані форми аж ніяк не заважають гиппеаструму залишатися життєрадісним сезонним акцентом.

10 кращих красивоцветущих кімнатних рослин- кімнатні рослини,квітучі,вибір,самі,красиві,кращі,список,назви,фото

Це цибулинна рослина – одна з найпростіших у вирощуванні, що і послужило підставою для присвоєння рослині статусу самої знаменитої кімнатної культури для вигонки до свят. У розвитку гиппеаструмов яскраво виражений період спокою, коли цибулини повинні знаходитися в повній сухості і прохолоді (влаштувати такий «відпочинок» можна і в грунті, і викопуючи цибулини з неї). Але лише 6 тижнів і нехитра посадка, коли гіппеаструм знову порадують своєю приголомшливою красою. А їх величезні розкішні квітки-грамофончики стануть одним з найяскравіших прикрас інтер'єру.

Висота гиппеаструма: від 30 до 70 см.

Листя гиппеаструма: ременеподібні, довгі, щільні, з гарною темною глянцевою поверхнею, центральної поздовжньої прожилкою, перед періодом спокою жовтіють і обпадають.

Суцвіття гиппеаструма: на довгому підлогою і товстих квітконосах піднімаються від одного до трьох квіток трубчастої форми з горизонтально розташованими дуже яскравими тичинками, додають вічка особливу красу; віночок поділяється на три зовнішніх і три внутрішніх, трохи дрібніших, пелюстки.

10 кращих красивоцветущих кімнатних рослин- кімнатні рослини,квітучі,вибір,самі,красиві,кращі,список,назви,фото

Колірна гамма гиппеаструма: включає класичні тони від білого до рожевого і червоного, палітра активно розширюється жовтими квітками; сучасні сорти гиппеаструма красуються різнокольоровими візерунками і оригінальними «ефектами»; у рослини є сорти з дрібними або великими квітками: махрові, гофровані, орхидеевидные, трубчасті і т. п.

Особливості вирощування гиппеаструма: сухий і прохолодний період спокою, в активний період містять в теплі і при яскравому освітленні, регулярний легкий полив і нечасті підживлення тільки в активну фазу, видалення в'янучих суцвіть.

6. Абутилон

Статус: абутилон — самий модний представник квітучих кімнатних велетнів.

Рясно гілкується, густий кімнатний клен, абутилон розвивається або у формі чагарнику, або як деревне. Його крона дуже широка, часто в діаметрі перевищує висоту. Пишний, розгалужене, високорослий, абутилон здавався б рослиною надто потужним, але завдяки особливій листю і напівпрозорої кроні він не схильний до негативного впливу на навколишній простір.

10 кращих красивоцветущих кімнатних рослин- кімнатні рослини,квітучі,вибір,самі,красиві,кращі,список,назви,фото

У розвитку абутилона яскраво виражені фази активного розвитку і підготовки до цвітіння, причому в зимовий період спокою рослина не вимагає яких-небудь особливих заходів. Цвіте абутилон до самої осені, в комфортних умовах і при попередженні скорочення тривалості світлового дня може продовжувати цвісти практично протягом усього року.

Сьогодні популярні не видові, а гібридні і сортові абутилоны. Вони пропонують насолодитися великою кількістю цвітіння протягом більш тривалого періоду, більш витривалі. Але головне достоїнство сучасних гібридних сортів – варіативність колірної гами.

Висота абутилона: від 1 метра

Листя абутилона: великі кленовидные, до 20 см у діаметрі, лопатеві, з гарним різьбленим краєм, дивно красивою бархатистою поверхнею і забарвленням, який коливається від яскравого сонячно-зеленого до темного «лісового», у більшості абутілона на листках є білі або жовті плями, які можна помітити тільки з близької відстані.

Суцвіття абутилона: квітки широко-дзвонові, до 5 см в діаметрі, одиночні або в невеликих «жмутках», найчастіше пониклі, з напівпрозорими пелюстками, на рослині нагадують маленькі спіднички або дзвіночки, тичинки масивні і тільки прикрашають рослину.

10 кращих красивоцветущих кімнатних рослин- кімнатні рослини,квітучі,вибір,самі,красиві,кращі,список,назви,фото

Колірна гамма абутилона: для абутілона характерні ніжні пастельні тони і красиві відтінки, навіть насичені кольори сприймаються як зворушливі; є сорти абутилона з жовтими, червоними, рожевими, пурпуровими, вишневими і навіть фіолетовими квітками, у багатьох поєднується кілька тонів забарвлення або базовий ніжний тон комбінується з гарними темними прожилками; навіть у листя можуть бути всілякі «кольорові» варіації з яскравим жовтим малюнком.

Особливості вирощування абутилона: світлолюбні абутилон потребує регулярного поливу, прищипування гілок, видалення в'янучих квітів, активних підживлень.

7. Рододендрони, або азалії

Статус: рододендрони — найбільш обильноцветный кімнатний «родич» садових зірок.

сьогодні кімнатні рододендрони частіше іменують азаліями. І хоча це ім'я давно вийшло з ботанічної моди, рододендрони настільки особливі рослини, що цілком заслуговують цього окремого народного імені.

10 кращих красивоцветущих кімнатних рослин- кімнатні рослини,квітучі,вибір,самі,красиві,кращі,список,назви,фото

Найчастіше у продажу горшкові рододендрони компактних розмірів представлені гібридними і безіменними сортами, які вибирають, орієнтуючись на характеристики суцвіть. І дрібноквіткові, і крупноквіткові рододендрони однаково прекрасні.

Традиційно квітучі в зимовий сезон рододендрони виглядають як маленька копія садових красенів – квітуче хмара, в якому листя проглядають лише зрідка, ховаючись під масою квіток. Компактні густі кущики рододендронів, зрідка приземкуваті розкішні дерева з щільними темними листям, назавжди закріпили за собою звання зразкового обильноцветия.

Висота рододендронів: від 20 до 80 див.

Листя рододендронів: шкірясті, щільні, найчастіше глянцеві, з насиченим темно-зеленим забарвленням, овальної або широко-ланцетної форми.

Суцвіття рододендронів: розкішні воронкоподібні або дзвонові квітки з округлими, гофрованими пелюстками, прості, напівмахрові або махрові, зібрані в щитки і кисті суцвіть, рідко розпускаються по одному.

10 кращих красивоцветущих кімнатних рослин- кімнатні рослини,квітучі,вибір,самі,красиві,кращі,список,назви,фото

Колірна гамма рододендронів: від ніжного білого до самих різних відтінків чистих рожевих, темно-червоних або двоколірних, плямистих комбінацій.

Особливості вирощування рододендронів: легке притінення або розсіяно світла локація, прохолода, захист від протягів при підтримці постійної вологості грунту і постійних обприскуваннях, регулярному видаленні зів'ялих суцвіть та листків; потрібне формування і прохолодний період спокою восени.

8. Мандевілла Сандера

Статус: мандевілла — найпомітніша з квітучих кімнатних ліан.

Зовнішність мандевиллы багатьом нагадує про садових клематисах. І хоча для обох рослин характерне поєднання яскравої зелені і величезних квіток, мандевілла все ж куди більш граціозна і витончена.

10 кращих красивоцветущих кімнатних рослин- кімнатні рослини,квітучі,вибір,самі,красиві,кращі,список,назви,фото

Будучи одним з найбільш гнучких і легких у формуванні рослин, кучерява мандевілла випускає дивно тонкі і довгі пагони, що досягають без контролю більше 2-х м. Її можна виростити тільки на «стабільною» фігурної опорі, вона не використовується в драпировании і в створенні стін. Але недоліком таку її «вузьку» спеціалізацію не назвеш: мандевілла настільки витончена і прекрасна, що вимагає до себе особливого підходу.

Цвітіння цієї красуні триває з кінця весни і до самої осені, кожна квітка здається розкішною прикрасою тонких голих пагонів і прекрасно вписується у повітряну, ніжну і напівпрозору крону це унікальної ліани.

Висота мандевиллы: від 1до 3 метрів.

Листя мандевиллы: яйцеподібні із загостреними кінчиками, до 10 см в довжину, з красивим глянцевим забарвленням, розміщені не густо, в поєднанні з тонкими пагонами створюють дуже повітряні силуети.

Суцвіття мандевиллы: поодинокі воронкоподібні квітки з п'ятьма великими широкими пелюстками відгину, наче зміщується по спіралі на зразок лопатей млини; світяться жовтим зівом, діаметром до 12 см; текстуру пелюсток напівпрозора, просвічуючий на сонці.

10 кращих красивоцветущих кімнатних рослин- кімнатні рослини,квітучі,вибір,самі,красиві,кращі,список,назви,фото

Колірна гамма мандевиллы: ніжні відтінки рожевого, червоного і білого.

Особливості вирощування мандевиллы: потребує яскравому розсіяному освітленні, вимагає зимівлі в більш прохолодному, але не холодному приміщенні, догляд ускладнений любов'ю рослини до високої вологості повітря, необхідністю стежити за постійною середньою вологістю грунту і постійно підв'язувати пагони, але підгодівлі стандартні.

9. Акалифа

Статус: акалифа — краще рослина з оригінальними суцвіттями (пухнасті волоті).

Більш відома під ім'ям «лисячий хвіст», акалифа прославилася своїми пухнастими, удаваними хутряними суцвіттями. І хоча вирощувати її не зовсім легко, бархатисте диво яскравого темно-рожевого забарвлення не втомлюється підкорювати серця квітникарів всього світу.

10 кращих красивоцветущих кімнатних рослин- кімнатні рослини,квітучі,вибір,самі,красиві,кращі,список,назви,фото

Легко формується, надає можливість вибирати між кустистой формою і кущової культурою, акалифа прекрасно виглядає і в ностальгічних, і в сучасних інтер'єрах. Насичений червоний тон зустрічається у кімнатних рослин рідко, і відтінки вишневого і малинового завжди сприймаються як унікальні.

Сьогодні це рослина переживає період відродження. Несправедливо обділені увагою, акалифы знову з'явилися у квіткових крамницях, і велике число сортів були виведені зовсім недавно. Асортимент акалиф за забарвленням оновлюється з кожним роком.

Висота акалифы: від 30 до 50 см.

Листя акалифы: за формою нагадують те липу, то кропиву, великі, яйцеподібні, із загостреним кінчиком, красивим пільчатим краєм і легкої опушкою, надає листю приємну текстуру, від 4 см у ампельних мереживних видів до 20 см в довжину у більш великих видів і сортів.

Суцвіття акалифы: довжиною від 10 см до півметра, пухнасті колоски з хутряним ефектом, м'які, приємні на дотик, товсті, що нагадують суцвіття амаранту або лисячі хвости, найчастіше схиляються і елегантно звисають.

10 кращих красивоцветущих кімнатних рослин- кімнатні рослини,квітучі,вибір,самі,красиві,кращі,список,назви,фото

Колірна гамма акалифы: червоні, пурпурні, зрідка – білі насичені тони.

Особливості вирощування акалифы: це одне з кімнатних рослин, які не потребують прохолодної зимівлі заради рясного цвітіння, але все ж догляд за акалифой простою не назвеш: їй потрібні і яскраве розсіяне освітлення, і підтримка стабільної середньої вологості грунту, і висока вологість повітря, і досить незвичайні підживлення.

10. Фаленопсис

Статус: фаленопсис — абсолютний фаворит серед орхідей.

найзнаменитіша і найпоширеніша з орхідей підкорила серця квітникарів всього світу, в першу чергу, своєю витривалістю. Але не варто забувати, що фаленопсис – це ще й одна з найпрекрасніших кімнатних орхідей.

10 кращих красивоцветущих кімнатних рослин- кімнатні рослини,квітучі,вибір,самі,красиві,кращі,список,назви,фото

Орхідея-метелик красується витонченими квітками з майже круглими пелюстками, восково-перламутровою текстурою і цікавою грою кольорів, візерунків і плям. Величезні квітки фаленопсиса і правда нагадують розкішних метеликів. Вони вінчають високі гнучкі, не розгалужені квітконоси, завдяки яким фаленопсис можна вирощувати навіть як ампельна рослина.

Сьогодні велика популярність фаленопсисов призвела до насичення ринку орхідеями низької якості, що пройшли шокову стимуляцію заради рясного цвітіння. А це, в свою чергу, послужило основною причиною того, що практика викидання орхідеї-метелики після цвітіння стала чи не загальноприйнятої. Але насправді фаленопсис легко зберегти і змусити цвісти, йому для цього не потрібні ніякі особливі умови або режими догляду.

Висота фаленопсиса: від 10 см до майже метра в залежності від довжини квітконосу.

Листя фаленопсиса: великі, до півметра у довжину, широкі (від 10 до 25 см), языковидные або видовжено-овальні з центральною «складкою» і укороченим загостреним кінчиком. Ефектні і величезні, листя розвиваються повільно, відрізняються дуже великою жорсткістю, насиченим забарвленням (іноді строкатим) і глянцевою поверхнею; за рік фаленопсис випускає не більше 2-х листків, в дорослої рослини їх кількість коливається від 4 до 6.

Суцвіття фаленопсиса: гілляста кисть з густо розташованими квітками, в довжину здатна досягати більше півметра; квітки за формою і правда нагадують метелика завдяки округлій формі двох середніх чашолистків і загострено-овальної – більш дрібних зовнішніх; квітки в суцвітті розпускаються від листя до верхівки, в діаметрі досягають 10 див.

10 кращих красивоцветущих кімнатних рослин- кімнатні рослини,квітучі,вибір,самі,красиві,кращі,список,назви,фото

Колірна гамма фаленопсиса: є величезна кількість сортів і видів, від найбільш витончених біло-кольорових з дорогоцінними прожилками і грою відтінків, до більш яскравих і строкатих; всілякі відтінки включають практично весь спектр, крім блакитного і синього кольорів, включаючи і зелене забарвлення.

Особливості вирощування фаленопсиса: при розміщенні в півтіні або в розсіяному світлу освітленні задовольняється самим скромним відходом – поливами не частіше 1 рази в тиждень методом занурення горщика у воду, рідкісними підгодівлями і протиранням листя від пилу; одна з рідкісних орхідей, не пред'являють жорстких вимог до температур.

Дата публикации: 30.04.17