Змішані посіви. Ущільнюємо грядки!

Маючи у своєму користуванні 6 соток, складно забезпечити свій раціон необхідними овочами та фруктами. Багато що залежить від рельєфу ділянки, структури грунту, кліматичних умов, наявності джерел води та інших факторів. Однак, при раціональному плануванні посадок, можна істотно підвищити віддачу ділянки.

Змішані посіви. Ущільнюємо грядки! -

Для початку слід визначитися з вибором культур, які необхідно виростити. У одних багато вітамінів, у інших – вуглеводів, у третіх – мінеральних речовин. У кожної культури різна концентрація поживних речовин, терміни дозрівання і вихід продукції. До того ж, потрібно не тільки вибрати необхідні культури, але і визначити місце їх розміщення на ділянці.

Для підвищення продуктивності ділянки можна використовувати змішані посіви. Відмінність термінів дозрівання, глибини розвитку кореневої системи, використання різних елементів живлення дозволяють рослинам розвиватися без конкуренції один з одним. Крім того, такі посіви дозволяють отримувати великі урожай за рахунок сприятливого впливу рослин один на одного. Підбирати рослини для спільних посівів необхідно з урахуванням особливостей кожної культури та їх впливу один на одного.

Змішані посіви. Ущільнюємо грядки! -

При спільному вирощуванні овочів, різних строків достигання, можна підвищити віддачу з одиниці площі. Крім того, можна використовувати розходження темпів розвитку в різні періоди вегетації. Швидко розвиваються рослини можна висаджувати з культурами, у яких інтенсивний розвиток починається з другої половини вегетації. Вдало вирощування цибулі на ріпку спільно з морквою і буряком. Зростання коренеплодів спостерігається у період пожовтіння і вилягання лука.

Змішані посіви. Ущільнюємо грядки! -

Поєднання культур дозволяє добиватися добрих врожаїв за рахунок зниження шкоди від хвороб і шкідників. Правильно підібрані культури дозволяють зменшити чисельність шкідників і збудників хвороб. Селера захистить капусту від капустянки. Моркву і цибулю, оберігають одне одного від поразок морквяної і цибулевої мухи Квасоля, висаджена з картоплею, захищає від колорадського жука. Чорнобривці й нагідки відлякують нематод.

Ароматичні культури, висаджені серед овочів, роблять їх більш здоровими і стійкими. Чорнобривці сприятливо впливають на картоплю і томати, гірчиця – на боби і фруктові дерева, петрушка – на томати і полуницю.

Чим більше різновидів рослин буде присутній на ділянці, тим краще будуть діяти закони саморегуляції, тим менше буде необхідність проведення химобработок.

Змішані посіви. Ущільнюємо грядки! -
Змішані посіви. Ущільнюємо грядки! -
Змішані посіви. Ущільнюємо грядки! -
Змішані посіви. Ущільнюємо грядки! -
Змішані посіви. Ущільнюємо грядки! -
Дата публикации: 7.12.18