Згадуємо досвід предків – садимо в городі ріпку

Ріпа – найцінніший коренеплід, який використовують у дієтичних і лікувальних цілях. Цей поживний і дуже смачний продукт багатий вітамінами і мінералами. Ріпа – невибаглива культура, вирощування якої досить простий і не трудомісткий процес. Посадка ріпи у відкритий грунт – досить актуальна тема, яка і буде детально розкрита в цій статті.

Згадуємо досвід предків – садимо в городі ріпку-

Вирощування ріпи складається з декількох етапів:

  • Вибір ділянки під посадку.
  • Підготовка грунту.
  • Посадка коренеплоду.
  • Подальший догляд за рослинами.

 

Особливості культури

Згадуємо досвід предків – садимо в городі ріпку-

Ріпа, так само, як і редька, вважається холодостійких і светолюбивой культурою, яка добре росте на легких грунтах. Для посадки цих рослин підійдуть ділянки з торф'яної, супіщаних або суглинкових ґрунтом з нейтральним рівнем кислотності. Раскислить грунт можна за допомогою вапна, золи або доломітового борошна. 150 г будь-якої речовини витрачають на ділянку площею 1 м2.

Саджаючи ріпу у відкритому грунті необхідно підібрати сонячний ділянку без затінення, вітрів і протягів. Як вже говорилося вище, це невибаглива культура, тому посадка її посадка в іншому місці не особливо позначиться на якості та обсязі врожаю.

Згадуємо досвід предків – садимо в городі ріпку-

Терміни посадки ріпи і редьки залежать від бажаних термінів отримання врожаю. Щоб насолодитися смачними плодами, посів насіння проводиться навесні (в кінці квітня або на початку травня). Важливо тільки щоб грунт до цього часу злегка прогрілася.

Якщо ж вирощування ріпи здійснюється з метою зберігання плодів на зиму, посадка проводиться в червні в середній смузі (на Уралі, в Підмосков'ї і т. д.) та в липні – в регіонах з теплими кліматичними умовами.

Згадуємо досвід предків – садимо в городі ріпку-

Ріпу вирощують насінням. Як підготувати насіння ріпи до посадки? Перед висадкою на ділянці посадковий матеріал стратифікують шляхом замочування в теплій воді на пару годин. Після цього насіння просушують.

Перед посівом насіння грунт спочатку розпушують, потім накочують. На грядці роблять невеликі борозенки глибиною до 2 см з відстанню близько 25 см між рядами. Посів насіння здійснюється не густо – на 1 см витрачають по дві насінини.

Згадуємо досвід предків – садимо в городі ріпку-

Надто дрібний посівний матеріал змішують з піском в співвідношенні 1:1. Такий прийом полегшує посадку і дозволяє рівномірно розподілити насіння на ділянці.

Деякі садівники викладають насіння ріпки на клейку стрічку на відстані 10 см один від одного. Кожну стрічку укладають рядами з міжряддями не менше 30 см, потім присипають тонким шаром ґрунту і поливають.

Догляд за молодими посівами

Згадуємо досвід предків – садимо в городі ріпку-

При ранньовесняній посадці молоді сіянці не бояться заморозків. Для проростання і подальшого розвитку їм цілком достатньо всього +2+3 градуси тепла. Гарний сонячний світло, м'які погодні умови та відсутність тіні – головні чинники успішного вирощування цієї культури.

Крім цього молоді посадки потребують своєчасного проріджування. Цю процедуру проводять на етапі появи 4-5 листків. Сходи проріджують, таким чином, щоб між ними залишалося відстань у 4-5 см вільного місця. Друге проріджування сходів проводиться через 20 днів після першого. В цей раз видаленню підлягають всі ослаблені та хворі рослини. Між посадками залишають прогалини в 10 див.

Згадуємо досвід предків – садимо в городі ріпку-

Це вологолюбна культура, тому основний догляд за нею передбачає регулярні і часті поливи. З-за нестачі вологи коренеплоди виростають дрібні, з гірким і різким ароматом.

У жаркі дні поливи частішають. На 1 м2 з посадками витрачають 20 літрів води. Найбільшу потребу у волозі рослини відчувають на початковому етапі росту та в період дозрівання плодів.

Згадуємо досвід предків – садимо в городі ріпку-

У процесі вирощування ріпи садівники часто стикаються з проблемою навали шкідливих комах на посадки – земляних блішок. Вони завдають колосальної шкоди посівам, як на початковому етапі, так і на протязі всього періоду росту овочевої культури.

Знищити цього шкідника можна, якщо внести в період обробки грунту гірчицю, тютюнову пил, попіл або перець.

В залежності від сорту рослини, терміни дозрівання коренеплоду різні – від 1,5 до 3 місяців. Їх розраховують, починаючи від першого дня посіву насіння. Плоди діаметром 5-7 см вважаються визрілими і придатними до використання. Коренеплоди ріпи легко збирати. Для цього не потрібно особливих зусиль. Їх легко витягують із землі руками.

Дата публикации: 6.12.18