Зеленоплодная смородина

Смородина з зелено-жовтими або зеленими плодами, які залишаються такими навіть після повного дозрівання, поки не настільки популярний у садівників, як чорна або червона. Це не цілком заслужено, тому що ягоди в зеленій смородини смачні і ароматні, до того ж не мають специфічного запаху, як у черноплодных сортів, який люблять далеко не всі. А між тим, ця ягідна культура не окремий вид, а зеленоплодный сорт чорної смородини.

Зеленоплодная смородина- Смородина,зелена,чорна,зеленоплодная,сорти,догляд,вирощування,розмноження,фото

Як зеленоплодная смородина з'явилася в Росії?

Історія про те, як смородина з незвичній для неї забарвленням з'явилася в Росії, має кілька варіантів. За однією з версій не зовсім звичайна культура була виведена сибірськими селекціонерами в 30-ті роки минулого століття. З якихось причин новинку ніхто не оцінив і про неї практично забули. Але нестандартним рослиною зацікавилися європейські вчені. На основі сибірської екзотики (російські садівники-професіонали її так і назвали – Зеленоплодная) селекціонери з Фінляндії і Німеччини вивели нові сорти, згодом потрапили назад в Росію.

Інша версія не заперечує першу, але доповнює її відомостями: зеленоплодная смородина потрапила в Росію ще в 19-му столітті, коли в країну почали завозити зарубіжні сорти, зокрема, скандинавських країн – Норвегії, Фінляндії, Швеції. Серед них зустрічалися рослини не тільки з чорним забарвленням ягід, але з біло-жовтої і зеленої. Так європейські підвиди чорної смородини з зеленими плодами виявилися не лише на європейській частині Росії, але і в Сибіру, де і був згодом відібрано кращий сорт з незвичною забарвленням.

Зеленоплодная смородина- Смородина,зелена,чорна,зеленоплодная,сорти,догляд,вирощування,розмноження,фото

найвідоміші сорти зеленоплодной смородини

Смородина зеленоплодная Вертти

Серед зарубіжних сортів найвідоміший – Вертти. Ягоди не відрізняються красою, але цей «недолік» компенсується відмінним смаком і ароматом. Чагарник починає приносити плоди вже після першого року життя, ягоди дозрівають у другій половині літнього сезону. Російський клімат Вертти переносить досить добре, хоча при тривалих морозах нижче -30 градусів можуть постраждати квіткові бруньки. До позитивних якостей відноситься дуже добра стійкість до хвороб, особливо до тих, що викликані грибками. Цей сорт зеленоплодной смородини вкрай рідко піддається нападам кліщів – павутинних або почковых, які деколи приносять величезні неприємності кущах з чорними ягодами.

Російські вчені в недалекому минулому знову звернули увагу на зелену смородину і вивели кілька відмінних сортів. Серед них кращими можна назвати Смарагдове намисто, Сльозу Ісіди, Золото інків, Снігову королеву.

Смородина зеленоплодная Смарагдове намисто

Вітчизняні зеленоплодные сорти протистоять хворобам і кліщами не гірше іноземних, практично всі вони володіють відмінною зимостійкістю. Безсумнівний плюс – у них майже завжди великі ягоди, які за змістом вітамінів та інших корисних речовин не поступаються чорним плодам. Смак у зеленій смородини кисло-солодкий і дуже приємний. Крім того, вона набагато рідше викликає алергію, ніж чорна. З-за досить низького вмісту цукрів ягода корисна людям, страждаючим цукровим діабетом.

Плоди мають відмінний смак не тільки у свіжому вигляді. Наприклад, при заморожуванні вони майже не втрачають своїх корисних якостей, зберігають колір і аромат.

Також існують і інші вітчизняні сорти зеленоплодной смородини: Золото Інків, Сльоза Ісіди.

Зеленоплодная смородина- Смородина,зелена,чорна,зеленоплодная,сорти,догляд,вирощування,розмноження,фото

Умови вирощування зеленоплодной смородини

Для нормального розвитку саджанців їм необхідно забезпечити певні умови. Зеленоплодная смородина віддає перевагу відкритим, не заболочені ділянки з родючим рихлим грунтом. Навіть невелика тінь буде впливати на розміри і смак ягід, роблячи їх дрібними і кислими.

Основні правила, що стосуються догляду за рослиною, такі ж, як для інших сортів чорної смородини. Під час посухи кущі зеленоплодной смородини необхідно поливати, вчасно вносити добрива, робити санітарну та омолоджуючу обрізку, прибирати бур'янисті трави, утримувати ґрунт під кущами в пухкому стані, покривати поверхню грунту мульчею для збереження вологи, при необхідності обприскувати препаратами від хвороб і шкідливих комах.

Оскільки зеленоплодная смородина затребувана набагато менше, ніж чорна, саджанці придбати не так просто. Вони не завжди є навіть у плодорозсадниках. Але ті садівники, кому вдалося знайти і виростити зелену смородину, безсумнівно, не пошкодували і особисто переконалися в її відмінних якостях.

Детальніше про зеленоплодной смородині можна дізнатися на сайті автора — Садівник.