З чого почати і як правильно розмножувати виноград з допомогою живців

Привіт, друзі! Всі ми любимо виноград – і просто поїсти, вино дуже смачне домашнє зробити, і компотик зварити. І взагалі вважається, що розведення винограду – справа благородна. А тут можна знайти відповідь на питання про те, як відбувається розмноження винограду живцями в домашніх умовах.

Зміст:

 1. Як правильно заготовити черешки, і в який сезон?
 2. Процес підготовки до весняної посадки
 3. Переміщення живців в грунт
 4. Відео: Вирощування винограду з зимових живців на підвіконні
З чого почати і як правильно розмножувати виноград з допомогою живців-

Як правильно заготовити черешки, і в який сезон?

Матеріал можна взяти тоді, коли вже треба садити – це роблять заздалегідь. Кожен дбайливий садівник восени доглядає за рослинами, готуючи їх до зими. Ось саме в цей момент, під час обрізання виноградних кущів, і проводиться заготівля живців, або чубуків.

Непотрібні гілки, які були пошкоджені, видаляються, і при цьому потрібно звернути увагу на ті паростки, які плодоносили влітку. Їх діаметр повинен бути не менше 7 мм. В якості живця підійде частина плодової стрілки.

З чого почати і як правильно розмножувати виноград з допомогою живців-

Процес заготівлі черешка:

 • З гілки повинно бути вилучено все, що там є: недозрівші верхівки, вусики, пасинки, листя і пагони.
 • На одному черешку повинно залишитися не менше 4-х нирок – при нарізці важливо це врахувати.
 • Виноград можна розмножувати і зеленими живцями. Їх зрізають на самому початку цвітіння, тільки необхідно відразу ставити у воду.
 • Зрізати його потрібно під кутом. Від нирки, що знаходиться вгорі, необхідно відступити 2 див. Нижня частина зрізається рівно.
 • Рекомендується також знизу маленьким ножем або голкою зробити 3 вертикальні смужки довжиною три сантиметри, до лубу. Це поліпшить коренеутворення.
 • Для своєї зручності всі живці (по сорту) зв'яжіть і підпишіть, щоб потім не заплутатися.
 • Після зрізу їх треба спочатку покласти в просту воду на 24 години, потім протравити п'ятивідсотковим мідним купоросом, а після цього просушити.
 • Коли вони висохнуть, живці кладуть у пакет або просто обертають плівкою, після чого відправляють в холодне місце на зберігання – підвал, холодильник і так далі.

На цьому підготовка завершена. За зимовий сезон необхідно їх оглянути два рази і перевернути.

Процес підготовки до весняної посадки

Період спокою залишився позаду, час готувати до посадки живці. Але перед цим треба зробити наступне:

 • Занести в тепло – наприклад, в дім.
 • Продезінфікувати розчином марганцівки.
 • Промити в чистій воді, можна під водопровідним краном.
 • Помістити в розчин, що стимулює зростання, на пару діб (це може бути сік алое, гуманат або мед).

Далі необхідно виконати кільчування, воно потрібно для того, щоб виноград не загинув. Статися це може через відсутність кореневої системи, з-за чого листю не вистачає поживних елементів. Потрібно нижню частину помістити в тепло, а верхню – в холод. Таким чином можна буде досягти прискорення росту коренів і уповільнення розкриття нирок.

З чого почати і як правильно розмножувати виноград з допомогою живців-

Шматочок тканини зволожують в теплій воді. Після обертають їм нижню частину, а зверху пакетик або плівку. Верхівку обертають тільки плівкою. Далі знадобляться дві пляшки з водою: одна з гарячою, інша з холодною. Їх укладають в коробку, а зверху кладуть держак так, щоб верхівкою він був на холодній пляшці, а підставою – теплою.

Потім все це засипають тирсою, зверху накривають кришкою. Періодично необхідно міняти воду на теплу для нижньої частини. Так живці повинні пролежати три дні, а по закінченні цього часу живці дістають.

Гілочки готові до посадки, якщо на них з'явився білий кільцевої наплив і кореневі горбки. Інші непридатні і їх можна викидати.

Завершальний етап вкорінення полягає в пророщуванні. Роблять це так:

 • Взяти великі одноразові пластикові стаканчики і в дні кожного виконати по три отвори нагрітим шилом.
 • Засипати в них змішану з листовим перегноєм землю. Цей шар повинен бути два сантиметри.
 • Далі треба взяти маленькі стакани. У них дно вирізається взагалі. Вони встановлюються зверху, на землю, а вільне місце між великим і маленьким стаканчиками засипається землею і поливається.
 • менший склянку висипається річковий пісок, попередньо промитий. Знову полити і прибрати стаканчик.
 • В піску проробляється четырехсантиметровое поглиблення за допомогою палички. Потім в нього ставлять держак, знову поливають.
 • Зверху засипають пісок.
 • порожньої пластикової пляшки зрізають дно і відкручують кришку на шийці. Цим «обрізком» накривається склянку.

Переміщення живців в грунт

З чого почати і як правильно розмножувати виноград з допомогою живців-

Виносити ці саджанці на вулицю потрібно тільки в кінці весни, в травні. Але пере ці їх обов'язково гартують. До обіду – на помірному сонце; після обіду – в тіні; після 17:00 – на сонце. Так протягом п'яти днів.

Коли живці будуть готові до пересадки, стаканчики, в яких сидять саджанці, акуратно розрізають збоку. Ґрунтовий грудку потрібно діставати дуже обережно. Держак відразу переноситься в заздалегідь підготовлену для нього лунку.

Далі залишається тільки доглядати за ним, адже від процесу вирощування залежить кількість і якість плодів. Влітку важливо не забувати про полив. А взимку може знадобитися захист від заморозків. Але, наприклад, дівочий виноград (він же дикий) відноситься до ряду морозостійких, тому не постраждає від низьких температур.

Відео: Вирощування винограду з зимових живців на підвіконні

Дата публикации: 6.12.18