З чим посадити на грядці горох

Про вплив культур, що ростуть разом, на врожайність і розвиток один одного, знають всі досвідчені городники. Якщо знати секрети сівозміни та використовувати метод змішаних посадок, можна значно підвищити урожай.

З чим посадити на грядці горох -

Найкращі сусіди бобових культур

При плануванні посадок важливо дотримувати деякі правила:

 • не висаджувати разом культури одного сімейства: у них шкідники і хвороби будуть однаковими, отже, з'являється ризик втратити обидва врожаю;
 • висаджувати разом культури з однаковими вимогами до грунту і мікроклімату – огірки не люблять протягів, а томати загинуть без провітрювання, отже, обом культурам в одній теплиці не місце.

Горох та інші бобові насичують грунт азотом, що сприятливо позначається на рості і розвитку сусідніх рослин. Довгі коріння гороху, що йдуть глибоко під землю, видобувають звідти поживні речовини, недоступні рослинам з верхнім розташуванням кореневої системи. Сусідство з горохом виявляється корисно для інших культур: завдяки йому вони отримують додаткове харчування.

З чим посадити на грядці горох -

Найкращі сусіди гороху на грядці:

 • огірки;
 • морква;
 • картопля;
 • редька;
 • редис;
 • салат;
 • ароматні пряні трави.

Про взаємини з картоплею багато городників сперечаються: одні кажуть, що вони відмінно поєднуються один з одним, інші – що ні.

З чим посадити на грядці горох -

З ким горох не дружить

Не кращим сусідством буде для гороху соняшник. Не «дружить» горох з цибулею і часником, кормовими рослинами – конюшиною та люцерною.

Соняшник помітно знижує врожайність гороху через можливість ураження рослини грибкових інфекцій, засміченості падалицею. Причому, не рекомендується вирощувати їх разом або висаджувати горох там, де соняшник ріс в минулому році.

З чим посадити на грядці горох -

Про сусідстві з квасолею слід сказати особливо. Не слід розміщувати їх в безпосередній близькості один з одним, оскільки таке спільне вирощування загрожує:

 • залученням шкідників (у гороху і квасолі вони загальні – горохова попелиця, довгоносики);
 • переплетенням стебел між собою;
 • небезпекою перехресного запилення.

Гірчиця здатна збільшити урожай

Біла гірчиця, вирощувана в безпосередній близькості від гороху, здатна захистити бобову культуру від горохової плодожерки, що сприятливо позначиться на врожаї. Довгі коріння гірчиці, проникаючі на 2,5-3 метри вглиб ґрунту, добре дренують і розпушують грунт, даючи можливість повітрю і воді проникнути глибоко всередину.

З чим посадити на грядці горох -

Гірчиця ідеальна для гороху в якості рослини-компаньйона. Її кореневі виділення стимулюють ріст рослини, живлячи його. Гірчиця – хороший сидерат. Вона не дає рости бур'янам, збагачує грунт органічними речовинами. Це дозволяє підвищити врожайність гороху та інших культур.

Висівати гірчицю для стимулювання зростання бобових потрібно одночасно з ними або безпосередньо після них. При більш пізніх посадках гірчичні насіння відчувають нестачу вологи, повільно проростає, даючи рідкі сходи. Такі рослини не принесуть гороху великий пользй.

Дата публикации: 7.12.18
Свежая информация whatsapp рассылка у нас на сайте.