Яке огорожу вибрати для грядок

Напевно, у кожного дачника грядки виглядають по-своєму: у кого-то вони обгороджені різним матеріалом, а у кого-то стоять без будь-якої огорожі. Які грядки краще? Вже не знаю, для кого як, а для мене обгороджені грядки — просто задоволення обробляти.

Яке огорожу вибрати для грядок -

У цьому році чоловік обшив їх дошками, відразу ж роботи скоротилося в кілька разів. І головний плюс — це те, що з боків грядок більше не ростуть бур'яни. Залишається прополоти тільки верх грядок. Наступний позитивний момент такого оформлення — пропали землерийки і миші з городу.

Не видно погрызанных овочів, адже в минулому році ці гризуни поїли чимало моїх посадок. Піднімаєш морквину за гичку, а там і немає її, тільки листя в руках і залишилися! І, звичайно ж, обгороджені грядки не обсипаються. Чим обгородити грядки? Підійде самий різний матеріал для цих робіт.

Яке огорожу вибрати для грядок -

Дерево — найпоширеніший матеріал. Це можуть бути дошки, самі різні, і навіть — горбиль, брус — цей варіант підійде для людей з більш серйозним достатком. З дощок нескладно зробити огорожу для грядок, але рекомендується спочатку їх обробити спеціальним складом проти гниття. В цьому випадку дерево прослужить вам набагато довше.

Шифер — досить часто застосовується при оформленні грядок. Він буває хвилястий або плоский, природного сірого кольору або забарвлений. Останній варіант має більш довгий термін експлуатації, так як він захищений спеціальною плівкою від попадання в пори різного виду опадів.

Яке огорожу вибрати для грядок -

Цей матеріал не особливо дорогий, тому підійде і для людей із середнім достатком. Але з часом шифер стає більш крихким і може ламатися. Це потрібно враховувати при виборі матеріалу для огорожі грядок.

Метал — цей матеріал можна вважати довговічним. Огородження для грядок, найчастіше виготовляють з оцинкованої сталі, в деяких випадках, з полімерним покриттям. Можна придбати вже готові короби для грядок, а можна їх зробити і самому, якщо є час, а також і руки, і вони ростуть з потрібного місця.

Яке огорожу вибрати для грядок -

Металеву огорожу — хороший варіант, але задоволення не з дешевих. Крім того, і тут можна знайти мінуси. У спекотну погоду метал нагрівається, і все тепло передається грунті, що може викликати її пересихання.

Обшити грядки можна і іншими матеріалами. Це може бути камінь і бетон. Але така огорожа використовується вкрай рідко. З поручных матеріалів можна взяти порожні пластикові пляшки.

Яке огорожу вибрати для грядок -

Але їх потрібно дуже багато, щоб виконати огородження для всього городу в одному стилі. Непогано виглядають грядки, обшиті круглими дерев'яними палицями. Нерідко їх фарбують у яскраві кольори, і виглядає такий город досить яскраво і весело.

останнім часом особливою популярністю стала користуватися бордюрна стрічка. Її можна купити в будь-якому садовому магазині. Але якість такої стрічки може бути різний. Дешевий бордюр прослужить вам довго.

Яке огорожу вибрати для грядок -

Він не відрізняється високою міцністю, часто гнеться, від морозу може лопнути. Більш міцний бордюр коштує дорожче, і якщо порахувати, скільки буде потрібно метрів на всі грядки, то, думаю, це виллється в чималу суму.

загалом, варіантів для огорожі грядок багато, при виборі головне — орієнтуватися на свої фінансові можливості. Ну і загальний стиль дачної ділянки теж потрібно враховувати. Всім удачі!

Дата публикации: 7.12.18