Як збільшити урожай томатів? Секрети гарного врожаю

Дачники регулярно оглядають кущі томатів, щоб переконатися в їх нормальному рості і розвитку. А якщо щось не так, вони задаються питанням, як рослинам можна допомогти.

Як збільшити урожай томатів? Секрети гарного врожаю -

Кожен городник хоче виростити хороший урожай і неодмінно в цьому році він повинен бути краще, ніж в минулому сезоні. Це цілком можливо. Досвідчені хлібороби завжди вирощують гарні плоди, так як на практиці вони дізналися деякі секрети хорошого врожаю.

1 секрет: обприскування для підвищення врожайності

Коли утворюється друга і третя квіткові кисті, для збільшення врожайності корисно обприскувати томати водним розчином борної кислоти. Під впливом малих доз бору пилок швидше проростає, утворяться зав'язі і прискорюється ріст плодів. З'являться нові точки зростання і смак плодів покращиться. На відро води розлучається 10 г сухої борної кислоти. Потрібно одне або два обприскування та урожайність підвищиться на 20 %.

Як збільшити урожай томатів? Секрети гарного врожаю -

2 секрет: розташування посадок

При вирощуванні в теплицях ряди томатів слід розташовувати по східно-західному напрямку. Це забезпечить хорошу освітленість сонцем всіх рослин і кущі не будуть затінювати один одного.

3 секрет: посилення кореневої системи

Хороші корені забезпечать поживними компонентами весь кущ, плоди будуть відмінно рости, наповнюючись вологою і поживними речовинами.

Є 2 способи посилення кореневої системи:

 1. Підгортання.
 2. Мульчування.

Як збільшити урожай томатів? Секрети гарного врожаю -

Коріння активно ростуть відразу після висадки розсади, потім йде уповільнення цього процесу, а в цей час розростаються гілки і листя. Потім знову починається інтенсивний ріст кореневої системи, нове уповільнення відбувається, коли рослини цвітуть і формують зав'язі. Підгортати потрібно в момент активного розвитку. Якщо уважно спостерігати за кущами, то можна виявити на стеблах пупиришки.

У цей момент слід перший раз помідори підгорнути. Подальше спостереження допоможе побачити, що колір стебла придбав синюватий відтінок, замість зеленого. Це підказка про настання відповідного моменту для другого підгортання. Присипати томати треба тільки вологим грунтом.

Як збільшити урожай томатів? Секрети гарного врожаю -

Мульчування зберігає вологу, перешкоджає швидкому проростанню бур'янистих трав. Це захист від кірки на ґрунті, від оголення після поливу коренів, поліпшення ґрунтової структури. В якості мульчі можна використовувати:

 • Опале листя.
 • Солому.
 • Тирсу.
 • Сіно.
 • Компост.
 • Скошену траву.
 • Перегній.
 • Хвоя.
 • Торф.
 • Газетний папір.

Користь мульчування важко переоцінити.

Як збільшити урожай томатів? Секрети гарного врожаю -

4 секрет: пасинкування

Якщо залишати всі пагони, рослини витрачають багато енергії і поживних речовин на зайву зелень. Тому частина пагонів слід видаляти, щоб основні сили витрачалися на врожай. В цій справі є свої особливості. Для того, щоб пасинок не виріс заново, його не треба прибирати повністю, а слід залишити невеликий пеньок до 1 див. Пасинкування можна провести одноразове або регулярно протягом усього сезону видаляти непотрібні пагони. Способи пасинкування можуть відрізнятися залежно від сортової приналежності.

5 секрет: обривання листя

Листя видаляють, щоб рослина розтратило більше сил на плоди, а не бадилля. Рекомендується з середин червня прибирати з рослини від трьох до чотирьох нижніх листочків, до першої китиці з суцвіттями. Над кистю можна видаляти листя, поки всі плоди не зав'яжуться. Коли це станеться, Потім частину листя можна прибрати, щоб краще росли плоди.

Як збільшити урожай томатів? Секрети гарного врожаю -

6 секрет: позакореневе підживлення

Якщо розчином мікроелементів обприскати помідори по листю, це дасть їм додаткове харчування і буде сприяти більш раннього врожаю. Рекомендується проводити їх раз на тиждень при безвітряній і сухій погоді у вечірній час.

Для підгодівлі підійде сечовина. Норма витрати добрива 1 ч. ложка на відро води. Можна використовувати монофосфат калію або калійну селітру в тих же пропорціях.

Як збільшити урожай томатів? Секрети гарного врожаю -
Дата публикации: 7.12.18