Як зберегти врожай моркви до літа

Після збирання багатого врожаю моркви, важливо ще і зберегти його протягом всього зимового періоду. Цей овоч дуже вимогливий, тому до умов зберігання потрібно підходити дуже уважно. Про те як же зберегти врожай без втрат ви дізнаєтеся зі статті.

Як зберегти врожай моркви до літа -

Правильний збір врожаю – запорука успіху.

Важливо відзначити, що навіть самий ефективний спосіб зберігання врожаю моркви може не дати бажаного результату, якщо буде не правильно проводиться збір коренеплодів. Так багато початківці городники допускають одну і ту ж помилку - вони просто грубо висмикують овочі за гичку.

Цей спосіб збирання моркви є не найкращим, так як овочі можуть піддатися небажаних пошкоджень. Найчастіше в ґрунті присутні дрібні камінчики, здатні серйозно пошкодити верхній шар коренеплодів. Дрібні подряпини і порізи на шкірці сприяють занесенню та поширенню інфекцій. Хворі овочі навряд чи вдасться зберегти на довгий термін. Навіть якщо будуть дотримані всі умови зберігання, можна втратити велику частину врожаю моркви.

Як зберегти врожай моркви до літа -

Правильний спосіб збирання врожаю виглядає наступним чином. Спочатку моркву необхідно підкопати лопатою і підняти разом з шаром грунту. Потім акуратно руками отримати плоди із землі. Найкраще при цьому працювати в бавовняних рукавичках. Важливо пам'ятати, що цілі плоди без подряпин та інших ушкоджень – основна умова, що дозволяє зберегти хороший урожай до наступного літа.

Щоб морква була більш соковитою, краще не здійснювати полив перед збиранням врожаю. Так само необхідно враховувати, що найкраще збір урожаю моркви проводити в теплу, бажано суху погоду, так як ці коренеплоди погано переносять перебування на морозному повітрі. Після того, як овочі були зібрані, слід негайно зрізати бадилля. Якщо пропустити цей етап, морква може втратити частину вологи.

Як зберегти врожай моркви до літа -

Як зберігати моркву в зимовий період?

Для початку потрібно обов'язково ретельно перебрати моркву, щоб позбутися від пошкоджених коренеплодів. Важливо врахувати, що на збереження закладаються тільки здорові плоди, тому що навіть один хворий коренеплід може привести до псування інших овочів.

Пропонований спосіб не раз був випробуваний мною. Процес, перевірений роками, досить простий, при цьому втрати мінімальні. Урожай практично не гниє і не всихає.

По-перше, овочі необхідно добре промити і, обрізавши верхівки і нижні частини коренеплодів, просушити.

Як зберегти врожай моркви до літа -

По-друге, потрібно розподілити і розфасувати плоди по поліетиленовим пакетам порціями по 8-10 штук.

Порада: Для цих цілей краще використовувати пакети з потовщеними стінками або ж можна укладати їх один в іншій.

по-третє, в поліетиленовий пакет треба вставити трубку, вона знадобиться для того, щоб відкачати повітря з пакета. Відкачується повітря ротом. Чим менше в пакеті буде повітря, тим краще.

В-четвертих, горловину пакета необхідно швиденько скрутити і акуратно витягнути трубку. Скручену в джгут горловину згинаємо навпіл і туго зав'язуємо мотузкою.

Порада: Для цієї мети бажано використовувати товсту міцну мотузку. Ідеально підійде шпагат.

Як зберегти врожай моркви до літа -

Проробити те ж саме для інших коренеплодів. Потім отримані кульки необхідно скласти в картонні коробки, а краще в дерев'яні ящики, якщо вони є. Пластмасові ящики для зберігання не рекомендується. Зберігати в сухому місці на дні льоху. При цьому При цьому бажано, щоб температура в погребі варіювалася від -2 до +2 градусів.

Ви зможете з легкістю зберігати моркву протягом усього зимового періоду, якщо будете дотримуватися правила збору врожаю і уважно поставитеся до умов зберігання коренеплодів.

Як зберегти врожай моркви до літа -
Дата публикации: 7.12.18