Як виростити топінамбур

Топінамбур дуже невибагливий. Це урожайна, виключно морозостійка і посухостійка культура не вимагає складного догляду. Її практично не вражають шкідники і хвороби, а значить, можна обходитися без гербіцидів і пестицидів.

Як виростити топінамбур- Як виростити топінамбур, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

Грунту для топінамбура підходять фактично будь-які, крім солончакових, сильно кислих і дуже сильно перезволожених. Але найкраще він росте на окультурених родючих легких суглинних і супіщаних. Там, де високо стоять грунтові води, його висаджують на гребені і періодично підгортають.

У середній смузі і на північ земляну грушу розмножують бульбами – насіння тут не визрівають. Садять їх ранньою весною (раніше картоплі, в кінці квітня – початку травня) або восени на глибину 6-12 см рядами через 60-70 см і на 40-50 см в рядах.

Особливого догляду топінамбур не вимагає. До і після появи сходів міжряддя розпушують і підживлення рослин мінеральними добривами з підвищеним вмістом калію або золою (300 г на 1 кв. м). В посушливе літо, щоб отримати хороший урожай, топінамбур поливають з розрахунку 10-15 літрів на дорослий кущ.

На одному місці земляна груша може рости 30-40 років і навіть більше, але найвищі врожаї дає 4-5 років, потім бульби дрібнішають. Восени топінамбур викопують по мірі необхідності, більшу частину бульб залишаючи в землі, так як там вони зберігаються краще.

При настанні легких заморозків наземну частину рослин зрізують, залишаючи невелику частину стебла. Під снігом топінамбур виносить морози до 40°С. А навесні, як тільки земля відтане на штик лопати, бульби викопують. І зберігають у підвалі прямо на картоплі або, якщо його трохи, на нижній полиці холодильника.