Як виростити солодкий перець в середній смузі

Перець теплолюбний, і у відкритому грунті його вирощують південніше Воронежа – Саратова. Північніше доводиться використовувати укриття з плівки і теплу плівку в якості мульчі.

Як виростити солодкий перець в середній смузі- Як виростити солодкий перець в середній смузі, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

У Нечорнозем'я перець вирощують тільки через розсаду. На постійне місце висаджують у віці до 70 днів, від посіву до сходів зазвичай проходить 12-14 днів. Таким чином, якщо ви збираєтеся висадити перець у теплицю 5 червня, сіяти його треба в першу декаду березня.

Насіння перцю - і солодкого та гострого - досить швидко втрачають свіжість. Ніхто не може дати гарантію, що насіння чудово зійдуть. Проте є способи вплинути на ситуацію: обробити насіння мікроелементами, провести знезараження, намочування, загартовування, барботирование... Тільки не варто застосовувати всі методи відразу, досить одного-двох – інакше ви ризикуєте зіпсувати. 

Живильну суміш для розсади готують на основі торфу й перегною з додаванням дернової або польової землі і рихлящіх матеріалів, наприклад річкового піску. Грунтову суміш для майбутньої розсади бажано пропарити. Якщо пропарювання здається занадто обтяжливою операцією, можна пролити грунт гарячою водою з марганцівкою.

Суміш повинна містити 30-45% органічної речовини. До грунту добре додати мінеральні добрива. Розрахунок такий: на кубічний метр перегнійної суміші – 0,6–0,8 кг аміачної селітри, 1-1,5 кг суперфосфату і 0,8 кг хлористого калію; торф'яної – 0,6–0,8 кг аміачної селітри, 4-8 кг суперфосфату і 1 кг хлористого калію. Додають добрива після обеззараживающей обробки субстрату.

Насіння сіють на глибину 1 см До появи сходів ємності тримають у теплі, а як тільки вони з'являться, на тиждень переносять у світле і прохолодне місце, щоб розсада не витягувалась.

Потім повертають до змісту при температурі 20-25°С, вдень 16-18°С вночі. У фазі 1-2 справжніх листків розсаду пікірують. До місячного віку її корисно вирощувати на короткому (12-13 годин) дні: рослини в 6-7 годин вечора прикривають світлонепроникним ящиком. В результаті вони раніше (на 10-15 днів) зацвітають, стають більш стійкими до зниження температури.

Для підгодівлі використовують слабкий розчин комплексних добрив, до складу яких входять мікроелементи, але тільки не органічні добрива – інакше шкоди кореневій системі розвинеться потужна надземна частина. І розчини добрив, і вода для поливу обов'язково повинні бути теплими (близько 30°С).

З середини травня розсаду висаджують у теплиці, плівкові укриття, обов'язково добре поливають, в жарку погоду притіняють протягом 2-3 днів. Вологість і дуже високу температуру знижують, регулярно провітрюючи приміщення. Якщо цього не робити, плоди будуть погано зав'язуватися.

Раз на два-три тижні підгодовують комплексними добривами, регулярно поливають теплою водою. За літо досить 3-4 розпушування, суміщаються з підгортанням. Можна просто підсипати під корінь свіжу грунтову суміш.

Плоди знімають у міру дозрівання. Чим частіше це робиться, тим більше утворюється зав'язі і тим швидше дозрівають залишилися плоди.