Як виростити картоплю під сіном або соломою.

Навіть у вік з розвиненими технологіями, деякі речі доводиться робити їх не застосовуючи. Приміром, більшість городників воліє садити картоплю під землю, вважаючи цей варіант найбільш ефективним.

Як виростити картоплю під сіном або соломою. -

Але існують також і інші варіанти вирощування, варто відзначити, що вони досить незручні на дачних і присадибних ділянках. Але є поширений і простий серед них, це спосіб - під соломою.

Розберемо докладно все наявне його особливості та характерні риси вирощування, а також виникають проблеми, з якими стикаються початківці городники.

Основні переваги

До переваг відносять той факт, що немає необхідності здійснювати осінню/весняну перекопування та іншу діяльність за допомогою лопати на кожній стадії вирощування.

Як виростити картоплю під сіном або соломою. -

Підгодівлею для ділянки є трава, сгнившее сіно та інші органічні речовини. Таким чином він перетворюється «саме удобряемый».

Замість підгортання і розпушування, потрібно здійснювати лише підсипку допоміжного шару сіна, що значно легше в порівнянні.

Оскільки сіно з соломою зовсім трохи пропускає промені сонця, так чи інакше виникає закрита область, а вологість всередині неї конденсується. Тому поливи не доведеться здійснювати надто часто.

Як виростити картоплю під сіном або соломою. -

Хвороби надземної поверхні кущів і активність різних шкідників, серед яких слимаки і колорадський жук знижується приблизно в три рази.

Солом'яні покриття запобігають проростання бур'яну. Таким чином, не виникає необхідності займатися постійними прополками.

Коренеплоди збирають вручну без будь-якого допоміжного інструменту.

В результаті маємо доглянуту і удобрений земельний майданчик.

Відро садивного картоплі здатне з даною технологією приносити приблизно 20 відер коренеплодів.

Як виростити картоплю під сіном або соломою. -

Посадка

Необхідно уважно доглядати і вчасно здійснювати деякі види діяльності:

  1. Ділянку, який ви вибрали для посадки необхідно злегка розпушити ручним культиватором/плоскорізом. Борозни створити паралельними глибиною 5-8 див. Проміжок повинен становити 60-70 див. Саму землю не обов'язково рихлити. Картоплини розкладають на трав'яну подушку.
  2. В борозни, які ми створили – укладаються картоплини з проміжком в 40 див. Пророщування бульб необхідно достатньо добре і освітленому місці приблизно 25-30 діб, таким чином паростки виростають завдовжки 0,5-1 див.
  3. Лунки засипаються землею. Але варто уточнити, деяким звично дотримуватися іншої позиції - накривати їх соломою. Існують також особливі риси: при жирному і вологому грунті, можливо застосувати і звичайний шар сіна. В сухій землі має домішки глини і піску - прикопують посадки.
  4. Потім коренеплоди накривають шаром сіна/соломи заввишки 20-25 см і очікують подальшого сходу.

При зійшли паростки, кущі потрібно трохи присипати солом'яним шаром заввишки 20 см. Солома, потрапляє на паростки здатна нашкодити їм, тому це необхідно запобігти.

Як виростити картоплю під сіном або соломою. -

Вирощуємо в певних умовах

Щоб плоди в результаті вийшли високоякісні з великим обсягом врожаю – потрібно дотримуватися деяких правил:

  1. Необхідна пухка і трохи вологий ґрунт до садіння картоплі. Таким чином волога створює гарантію відмінного врожаю, а саму грядку потрібно поливати своєчасно.
  2. Шар соломи, сіна чи іншого укривного матеріалу повинен бути певної товщини, оскільки бульби при нестачі сонячних променів проріжуться або стадія дозрівання буде дуже довгою. Не досить товстий шар здатний викликати пересихання грунту, в слідстві чого картопля не дозріває. Важливо враховувати - солома здатна осідати приблизно на половину.

Як виростити картоплю під сіном або соломою. -

 

Дата публикации: 7.12.18