Як виростити хорошу гарбуз

На рідкісному дачній ділянці не зустрінеш гарбузове батоги, розкидані по грядці. Ось тільки в одних виростає гарбуз велика і соковита, а інші не можуть похвалитися хорошим урожаєм.

Досвідчені городники не роблять з цього таємниці, із задоволенням діляться своїми порадами.

Як виростити хорошу гарбуз -

Чому на гарбузі немає зав'язей

Гарбуз вимоглива до грунту. Вона любить родючий грунт з хорошою водопроникністю. Однак на надто удобрених грунтах при надлишку поживних речовин зав'язі можуть не утворюватися. Всі поживні речовини йдуть в ріст пагонів і листя, а тінь від зеленої маси не дає сонечку пробитися до завязям. Тому бажано висаджувати гарбуз на грядку, яку рік-два не вносили органічних добрив.

бідний ґрунт гарбузі теж не підійде. При нестачі поживних речовин вона формує коріння на своїх батогах, тому можна присипати їх землею, і овоч сам знайде собі «прожиток».

Гарбуз любить освітлене сонцем місце, в тіні у неї формується стерильний пилок. При попаданні на рильце маточки вологи запилення не відбудеться.

Як виростити хорошу гарбуз -

Квіти повинні запилитися протягом доби-двох після розпускання, інакше зав'язь загниє і опаде. Ідеально, якщо запилення жіночої квітки відбудеться у перші добу. При неповноцінному запиленні можуть сформувати плоди неправильної форми. Вони будуть віднімати у повноцінних плодів поживні речовини, тому бажано їх видалити.

Як виростити хорошу гарбуз -

Що любить і не любить гарбуз

Гарбуз – овоч примхливий. Висаджувати розсаду потрібно акуратно – при пошкодженні корінців вони почнуть гнити. Тут вже врожаю не чекай. Тому рекомендується вирощувати розсаду в торфо-перегнійних горщиках, які згодом висаджуються в грунт.

Щоб плоди сформувалися і були рівними і красивими, під час бутонізації та цвітіння листя потрібно прорідити, видаливши зайве разросшуюся листя. Так зав'язі отримають хороший доступ сонечка, а комахи проведуть запилення. Досвідчені городники рекомендують залишати на кущі не більше 1-3 добре сформованих зав'язей.

Як виростити хорошу гарбуз -

Гарбуз любить тепло. Якщо погода не радує, краще підготувати для овоча високу грядку або в обрізану бочку, заповнивши її живильним субстратом. Так коренева система буде ізольована від холодної та неродючим грунту.

Якщо з-за поганої погоди немає хорошого запилення, гарбузі можна допомогти:

  • укрийте почалися розпускатися квіти від вологи;
  • зберіть чоловічі квітки, видаліть з них віночок;
  • у той же день відкрийте жіночі квітки і прикладіть пильовики до відкритих рыльцам маточок.

Для запобігання загнивання сформувався плоду під нього рекомендують підкладати ізолюючий матеріал. Щоб овоч отримував достатньо сонячних променів і зрів, поступово видаляють листя, що заважають проникненню сонячних променів. Поливати рослину краще по борознах, під корінь, щоб менше травмувати листя і збільшити зав'язуваність плодів.

Як виростити хорошу гарбуз -

Гарбуз мріє стати королевою і не дуже любить сусідства з іншими культурами, хіба що з редисом подружиться. Сприятливо діють на неї... бур'яни: осот і марево, а ось «благородні» томати і огірки садити поруч не рекомендуються – вони погано впливають на сусідку.

Дата публикации: 7.12.18