Як виростити гірчицю

Салатну гірчицю виростити не просто, а дуже просто.

Як виростити гірчицю- Як виростити гірчицю, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

На рідкість невибагливу, дуже швидко зростаючу гірчицю можна вирощувати повсюдно. Необов'язково відводити їй на городі спеціальне місце, простіше підсівати як ущільнювач, в тому числі в парники і теплиці. Кращі попередники огірки, томати, рання картопля, цибуля.

Це холодостійка рослина висівають в грунт, як тільки дозволить грунт, приблизно в першій декаді квітня (а під плівку і в березні), закладаючи насіння не глибше 1-1,5 см. Сходи з'являються вже на 3-4-й день, вони можуть витримувати заморозки до -3... -5°С.

Посіви не повинні бути загущеними. Витримавши відстань між рядами 25-30 см, у фазі 1-2-го справжніх листків їх проріджують, залишаючи між сіянцями 10-15 див.

Збір зелені через 2-3 тижні. Урожай прибирають до появи стебел. Підсівати насіння має сенс тільки навесні: c подовженням дня і настанням спекотної погоди вмить викидається стрілка, зелень грубіє. Або з середини серпня: зелень знову виростає соковита, ніжна. Можна посіяти насіння під зиму.

Мінеральні добрива застосовувати не рекомендується. Кращий варіант - підживлення розчином коров'яку (1:10), курячого посліду (1:15) або розведеним настоєм сброженной трави.

З кінця вересня салатну гірчицю можна сіяти будинку - на підвіконні в неглибокій ємності з легкої грунтовою сумішшю (подібно крес-салату або разом з ним). На вологому фільтрувальному папері або зволоженою тканини неважко отримати корисні проростки. Насіння вам знадобиться багато, але їх неважко виростити самим - при весняному посіві стручки дозріють у серпні.