Як виростити гарбуз через розсаду

На півдні насіння гарбуза сіють відразу у відкритий грунт. У середній смузі теж так іноді роблять. Але у нас це можна робити, тільки коли грунт достатньо прогрілася. Сигнал – масове цвітіння кульбаби.

Як виростити гарбуз через розсаду- Як виростити гарбуз через розсаду, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

Якщо гарбуз посіяти рано, насіння можуть загнити. У кожну лунку поміщають по дві насінини. Краще, щоб вони були трохи пророслі (корінець 0,5 см) – тоді на 100% зійдуть.

Але в середній смузі краще все-таки підстрахуватися і виростити розсаду і твердокорой, і великоплідної гарбуза, а мускатної – в обов'язковому порядку, по-іншому не вийде. Обсяг горщика – 6 × 6 або 8 × 8 див. Грунт можна купити в магазині (ту, що призначена для огірків) або зробити самим, змішавши торф, перегній, перепріла тирса (2 : 1 : 1). На 1 кг суміші додають чайну ложку "Кеміра" або нітроамофоски. Набивають нею горщики і добре поливають.

Перед посівом насіння необхідно замочити: в блюдечко покласти чотири шари паперових серветок, змочити водою, розкласти насіння і все це накрити целофановим пакетом (щоб вода не випаровувалася). Протягом десяти днів його періодично відкривають для провітрювання.

Пророслі насіння повинні мати корінець довжиною 0,5–1 див. Насіння висівають у горщики не раніше 15-20 травня. Стандартна розсада являє собою сіянець висотою 10-15 см з двома справжніми листками інтенсивно-зеленого кольору.

Розсаду висаджують у добре підготовлену землю. Для цього восени ґрунт глибоко перекопують, вносять перегній або компост (на бідних грунтах 3-5 кг/м2), мінеральні добрива (30-40 г/м2) і вапно (200 г/м2). Схема посадки для гарбуза 100 × 140 см (для кущових достатньо 100 × 100 см).

Гарбуз потрібно своєчасно рихлити, полоти, поливати і підгодовувати раз на 2-2,5 тижні. Вона добре реагує на органічні добрива (наприклад, розчин коров'яку – 1 : 10), так і мінеральні (нітроамофоска, "Кеміра-Універсал"). Під час цвітіння бажано додатково використовувати калійні добрива (15-20 г/м2). Розпушують грунт 3-4 рази, поки кущ не розростеться. Щоб плоди краще росли і швидше дозрівали, батоги прищипують – на другому листі після зав'язі. Збільшити кількість бійок, плодів допоможе штучне запилення.

Збирають гарбуз до заморозків, коли вона набуває властиву сорту забарвлення або на корі з'являються жовті плями. Якщо прибрати пізніше, вона не буде зберігатися.