Як виростити чорну шовковицю

Шовковиця або шовковичне дерево відомі людям з давніх часів. З цього дерева зробили першу папір, її використовували, щоб отримувати шовк від тутових шовкопрядів. Так само славляться своїм смаком і ягоди шовковиці, зовні схожі на ягоди ожини.

Як виростити чорну шовковицю -

Саме тому все більше людей хочуть бачити на своїй ділянці тутові дерева. Але за подібним кілька дивовижним деревом потрібен особливий догляд. Як правильно виростити і доглядати за тутовым деревом описується в даній статті.

Як посадити і виростити на своїй ділянці гарний шовковичне дерево?

Необхідно розуміти, що чорна шовковиця досить теплолюбна дерево, любляче тепле літо і м'яку, не дуже холодну зиму, тому вирощувати шовковицю далі центральної Росії недоцільно.

Як виростити чорну шовковицю -

Виростити чорну шовковицю можна з насіння, живців і кореневих порослей. Насіння добре сходять і ростуть, але навіть якщо вони були взяті від хорошого плодоносного дерева, то це не означає, що і виросли деревця будуть такими ж.

Виростити хорошу шовковицю з живців або кореневих відростків теж проблематично, бо вони можуть погано приживатися і мати невеликий урожай. Найкращим виходом з цієї ситуації буде виростити саджанець і прищепити йому потрібний сорт. Це дозволить прискорити дозрівання врожаю і підвищить кількість ягід.

Як виростити чорну шовковицю -

Якщо ви збираєтеся висадити кілька саджанців, то слід дотримуватися відстань між посадженими деревами близько 3-4 метрів, щоб надалі вони не заважали один одному. Так само особливу увагу і обережність слід приділити коренів рослини, так як вони дуже крихкі.

Як і будь-який інший саджанець, шовковичне дерево має потребу в поливі, підгодівлі мінеральними речовинами, захист від шкідників і позбавлення від бур'янів. Для гарного росту поливати, удобрювати і підгодовувати саджанці слід тільки навесні – початку літа.

Це буде сприяти тому, що дерево безпроблемно переживе зиму. Якщо ж літо вийшло дуже посушливе, то потрібно помірно поливати дерево.

Як виростити чорну шовковицю -

Особливості догляду за чорною шовковицею

Починати постійно підживлювати дерева мінеральними речовинами слід на 5 рік зростання. Слід заздалегідь визначити, до якої висоти має зрости шовковичне дерево і з приходом весни зайнятися обрізанням зайвих гілок.

Слід не допускати, щоб дерево було з дуже густою і щільною листям, тому що тоді листю, що знаходиться в центрі, не буде вистачати сонця і це може негативно позначитися на вирощуванні ягід.

Як виростити чорну шовковицю -

При весняної обрізку чорної шовковиці потрібно залишати чистий стовбур дерева на висоті 1-1,5 метра, забираючи зайві бічні пагони, а гілки вище прорідити, видалити хворі або висохлі гілки.

Чорна шовковиця особливо не страждає від шкідників і захворювань, але для профілактики слід час від часу проводити огляди дерева на предмет паразитів.

Як виростити чорну шовковицю -

Вразити дерево можуть такі шкідники, як:

  • Хрущі
  • Капустянки
  • Павутинні кліщі
  • Червці Комстока.

Слід заздалегідь попереджати хвороби чорної шовковиці і не зволікати з лікуванням, якщо дерево вже заражено.

Вирощування чорної шовковиці процес не надто трудомісткий, але слід знати і пам'ятати про деякі особливості цього дерева. Нагородою за працю будуть смачні і корисні ягоди.

Як виростити чорну шовковицю -
Як виростити чорну шовковицю -
Як виростити чорну шовковицю -
Як виростити чорну шовковицю -
Дата публикации: 7.12.18