Як виростити болгарський перець у відкритому грунті. Найлегший спосіб!

Болгарський перець досить примхлива рослина, але якщо за ним добре доглядати і дотримуватись правил агротехніки цієї культури, то він віддячить городника за старання багатим урожаєм. У червні цю південну культуру вже висаджують у відкритий грунт.

Як виростити болгарський перець у відкритому грунті. Найлегший спосіб! -

Для неї слід вибирати добре освітлену ділянку, при цьому до посадки потрібно в грунт внести добрива. Полив перцю потрібен рясний, але не надмірний, так як із-за застою вологи можуть розвинутися грибкові хвороби.

Поливаємо правильно

Поки кущики болгарського перцю не цвітуть, їм знадобиться рідкісний полив 1 раз у 7 днів, при цьому на 1 квадратний метр ділянки має йти 1 відро води. У спекотну та посушливу пору під час цвітіння поливати їх треба не менше 2 раз у 7 днів, при цьому на 1 квадратний метр грядки можна брати вже 14 літрів води. Слідкуйте за тим, щоб грунт не пересох, в іншому випадку бутони можуть засохнути і відмерти.

Полив слід проводити теплою водою (від 25 до 30 градусів), а інакше це вкрай негативно позначиться на стані системи коренів і зростанні кущиків. Коли перець політ, треба обов'язково розпушити поверхню землі навколо нього, так як не можна допускати, щоб на ній з'явилася щільна кірка, що перешкоджає проникненню повітря до кореневої системи, що негативно позначається на її стані.

Засипавши поверхню грядки пятисантиметровым шаром мульчі (тирсою, торфом або скошеною травою), можна разом зменшити кількість поливів і прополок, а також відпаде необхідність рихлити грунт. Коли мульчуючий шар згниє, його замінюють свіжим, попередньо ретельно разрыхлив грунт біля кущів. Після зливи так само мульчу треба прибрати. Землю розпушують і мульчують знову тільки тоді, коли вона просохне.

Як виростити болгарський перець у відкритому грунті. Найлегший спосіб! -

Формування перцю

Щоб зібрати багатий урожай болгарського перцю, треба вчасно провести прищіпку його верхівок, тим більше якщо вирощуються високорослі сорти. Видаляти варто бутон першого квітки. Після цього почнеться розгалуження кущика близько верхівки, в результаті повинно сформуватися 3 або 4 втечі (якщо зросте більше, то треба залишити тільки найміцніші). В результаті почнеться інтенсивне формування бутонів на всіх пагонах. Щоб поліпшити харчування плодоносних пагонів, треба вирізати всі нижні в'язанки.

По закінченню прищіпки кущики рекомендується обробити розчином засобу, що стимулює зростання (біологічного походження). Завдяки цьому кущики можуть легко пережити стрес після прищикпи, що благотворно позначиться на рясності врожаю.

Як виростити болгарський перець у відкритому грунті. Найлегший спосіб! -

Правила підживлення

Вище вже згадувалося, що для вирощування перцю підходить земля насичена поживними речовинами. Однак і в цьому випадку в процесі росту йому знадобляться додаткові підгодівлі. Погода і склад грунту роблять значний вплив на їх число. Приміром, якщо практично щодня йдуть дощі, то кущиків знадобиться на 25% більше калійного добрива, ніж зазвичай. А в спекотну і посушливу пору кількість внесеного калію в грунт треба скоротити на 20-25%.

Перець перший раз можна підгодувати тільки, коли пройде 15-20 днів після пересадки розсади на грядку. Для цього використовують живильний розчин, що складається з 10 л теплуватою води, 10 г сечовини і 5 грам суперфосфату. На одне рослини береться 1 літр суміші. Замість неї можна використовувати органіку: розчин коров'яку (1:4) або курячого посліду (1:10). В 1 всипають відро розчину 0,2 кг деревної золи. Підгодовувати перці такою сумішшю можна відразу ж.

У період формування бутонів і цвітіння для підживлення треба використовувати наступний склад: в 5 л теплуватою води розчиняють 10 грам суперфосфату і по ½ ч. л. карбаміду і калію. Суперфосфат використовують тільки тоді, коли в грунті не вистачає фосфору. Багато городників замість цієї суміші використовують готові засоби, наприклад: Кемиру-люкс або Кристалон.

Як виростити болгарський перець у відкритому грунті. Найлегший спосіб! -

Для городників, віддають перевагу підживлення органікою, підійде настій кропиви: на 5 л гарячої води 0,25–0,3 кг сушеної або 0,5 кг свіжої кропиви. Через кілька годин в суміш додають 1 жменя деревної золи. На 1 перець береться приблизно літр готового настою.

Вносити добрива треба 2 рази на місяць. При цьому слід бути обережними з азотовмісними добривами, так як вони провокують бурхливе зростання зелені, а цвітіння з-за цього сильно страждає.

У третій і всі інші рази подкормливать кущики треба Нітроамофоскою, Агріколою і т. д. Також підійде розчин золи і коров'яку (дивіться вище).

Захист від хвороб і шкідників

Найчастіше перець страждає від колорадського жука, кліщів, слимаків та попелиці. Як тільки шкідники будуть помічені на кущиках, слід відразу ж приступати до боротьби з ними. Для цього можна використовувати спеціальні хімічні препарати, наприклад, Моспілан, Каліпсо, Фастак та ін. Ці кошти дуже ефективні і безпечні як для рослин, так і для бджіл.

Як виростити болгарський перець у відкритому грунті. Найлегший спосіб! -

Найбільш часто болгарський перець уражається наступними хворобами:

  1. Фузаріоз. Спостерігається стрімке пожовтіння і в'янення ураженого примірника. Вилікувати кущ неможливо, тому його треба викопати і спалити.
  2. Бронзовость. Листові пластини забарвлюються в бронзовий або бузково-сірий колір. Уражені рослини обприскують Фундазолом, а ще слід трохи скоротити частоту поливів.
  3. Чорна ніжка. У хворого куща стебло внизу стає чорним. Його слід обприскати засобом за типом Заслін, при цьому скорочують частоту поливів.
  4. Кладоспориоз. На листових пластинках утворюються цятки світлого забарвлення, на яких з'являється темний наліт. Кущі обприскують розчином мідного купоросу (3%).
  5. Фітофтороз. На плодах і листі утворюються плями чорного забарвлення. Кущі підлягають обробці Заслоном, Бар'єром і іншими схожими за дією препаратами.

Багато городників воліють проводити систематичні профілактичні обробки, ніж потім боротися з хворобами та шкідниками.

Як виростити болгарський перець у відкритому грунті. Найлегший спосіб! -
Як виростити болгарський перець у відкритому грунті. Найлегший спосіб! -
Як виростити болгарський перець у відкритому грунті. Найлегший спосіб! -
Як виростити болгарський перець у відкритому грунті. Найлегший спосіб! -
Дата публикации: 7.12.18