Як вирощувати індау і дворядник

Чи подобається вам рукола? А може бути,ви віддаєте перевагу эруку? Хоча вона злегка гірчить, краще посадити аругулу, рокет-салат або в крайньому випадку гусеничник посівної...

Як вирощувати індау і дворядник- Як вирощувати індау і дворядник, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

Але не все так просто. Вивчивши морфологію рослин цих сортів, фахівці встановили, що хоча вони дуже схожі за смаком і використання, але дещо відрізняються за життєвому циклу, формою і розміром листа і забарвленням квіток. Детальне вивчення біологічних особливостей показало, що рослини належать до двох різних родів. До першого – эруке посівної, або індау посівного (Eruca sativa), відносяться сорти 'Покер' і 'Рококо', вони мають великі ліровидно-перисто-розсічені листя і білі квітки з фіолетовими жилками. А 'Таганська СЕМКО', 'Ейфорія', 'Пасьянс' і 'Рокет' належать до другого – двуряднику тонколистному (Diplotaxis tenuifolia), іноді його називають дика рукола. Листя довгасте, виїмчасто-зубчасті, а квітки жовті.

Обидві ці культури не складуть складнощів у вирощуванні. В умовах Нечорнозем'я індау і дворядник можна висівати в кілька термінів: через кожні 10-15 днів. Але кількість врожаю буде різним.

Насіння сіють на глибину 1-1,5 см, розташовуючи рядки через 30-40 см. На п'ятий-шостий день з'являються сходи, їх проріджують, залишаючи відстань між рослинами 7-10 див. Цим не треба нехтувати, так як при більш рідкою або густою посадці урожай зеленого листя і у індау, і у двурядника помітно знижується.

А через два тижні вже можна зривати перші зелені листя. До утворення квітконосів більшу частину рослин зрізають, фаза стиглості настає в момент появи перших квітконосних пагонів.

Догляд за цими рослинами теж нескладний: розпушування, прополка, полив. Індау і дворядник – рослини світло - і вологолюбні: при поливі листя стають більш великими і ніжними, менше гірчать. При спекотної сухої погоди в поєднанні з довгим світловим днем індау і дворядник швидко зацвітають.

Як бачимо, в основному все схоже. Крім одного: дворядник здатний до відростання після зрізання листя, тобто з його кущика

зелень можна отримувати протягом всього літа і навіть на наступний рік, так як в умовах Нечорнозем'я він прекрасно зимує.