Як розрізнити солодкий і гіркий перець

При посадці розсади досвідчені городники роблять помітки на ємності – вказують вид культури, сорт, термін посіву. Це дозволяє згодом визначити, які сорти відрізняються великою врожайністю, вишуканим смаком, вирішити, використовувати їх для подальшого вирощування.

Якщо забути позначити або переплутати сорти рослин одного виду, нічого страшного не відбудеться, крім того що спостерігати за ними складніше, хоча різні сорти огірків, томатів можна буде розрізнити за формою, розміром, кольором, смаком плодів.

Як розрізнити солодкий і гіркий перець -

Інша справа – перець. Висіваючи розсаду солодких і гірких сортів одночасно, у недосвідченого дачника є ймовірність переплутати їх. Небезпечно на грядці подібне сусідство?

Буде весь перець гірким?

Багато садівники рекомендують негайно викинути перепутанную розсаду, висіяти нову, інакше існує небезпека перезапилення рослин, тоді солодкий перець солодкий вже не назвати. Він набуває гіркий смак.

Оптимістично налаштовані городники кажуть, що крайні заходи варто приймати тільки в тому випадку, якщо вся розсада опинилася в одному горщику. Якщо немає, то бажано сумнівні рослини посадити подалі від ідентифікованих, щоб не відбулося перезапилення.

Як розрізнити солодкий і гіркий перець -

чи все Так критично? Якщо ви не планували вирощувати гіркі перчини, краще посадити нову розсаду солодких сортів, а цю висадити в городі окремо. Визначити пекучі сорту і викинути їх можна пізніше.

3 способи розрізнити солодкий і гіркий перець

рослини можна Визначити по цвітінню: гіркий перець зацвітає набагато раніше, вже на стадії розсади. Інші способи, що дозволяють розрізнити види перцю:

  • по листю – пекучий перець має листя довгі, вузькі, у соковитого болгарського вони широкі, темніше за кольором;

Як розрізнити солодкий і гіркий перець -
  • за ніжці – гіркий перець має витягнуту тонку ніжку, солодкий – короткий і товстий стовбур;

 

Як розрізнити солодкий і гіркий перець -

солодкий перець

  • за смаком – не тільки плоди, а й листя гіркого перцю мають пекучий смак, причому чим старше стає рослина, тим гостріше стає смак.

Якщо є підозра, що до солодких перців проник гіркий «шпигун», і його не вдалося виявити на ранній стадії, є ризик, що він може запилити рослини. Спробуйте укрити кущі пекучого перцю лутрасілом: бджоли і метелики не зможуть перелетіти на солодкі перці. Можна розділити рослини, посадивши між ними кущі томатів.

Зміна смаку відбувається не завжди – часто плоди рослин-гібридів не змінюють смаку.

Що робити з перцем «з гірчинкою»

Якщо через недогляд, через незнання сталося перезапилення пекучих і солодких сортів перцю, не поспішайте викидати плоди. Перці з легкою гіркуватістю ідеально підходять для консервування. Смак солінь виходить цікавий, незвичайний. У деяких азіатських країнах навмисне висаджують разом гіркі і солодкі сорти перцю, щоб плоди отримали пікантну пекучість.

Як розрізнити солодкий і гіркий перець -

Пекучі сорти перцю містять капсаїцин, алкалоїд, що змінює смак плодів. Гіркий перець можна висушити на зиму, потім додавати в страви для додання їм гострого смаку. Зберігається перець відмінно, так що сумувати не варто.

Дата публикации: 7.12.18
Все подробности Купить роликовые коньки у нас.