Як приготувати органічне добриво самостійно, своїми руками

Щоб поліпшити ґрунт, помножити кількість урожаю, зібраного в кінці сезону, необхідно удобрювати землю органічними речовинами. У Росії вже на початку 19 століття в сільському господарстві почали використовувати добрива.

Як приготувати органічне добриво самостійно, своїми руками -

Зараз ми розповімо Вам, як самостійно виготовити органічні речовини, в яких дозах застосовувати і в який час найефективніше використовувати.

Добриво-це речовина, що вноситься в грунт для поліпшення живлення рослин і підвищення врожайності. Вони збільшують змісту в землі фосфору, кальцію, азоту та інших мікроелементів. Які ж види органічних добрив існують?

  1. Гній.
  2. Іл.
  3. Пташиний послід.
  4. Фекалії.
  5. Кісткове борошно.
  6. Компост.
  7. Зола.
  8. Перегній.

Як приготувати органічне добриво самостійно, своїми руками -

Гній

Гній-це суміш посліду тварин з підстилкою, яка служить для удобрення грунту. Він може бути свіжим (екскременти домашніх тварин), полуперепревшим (звичайний гній з присутністю соломи) і просто гноєм (перегній, застояне гній). Свіжим гноєм зазвичай удобрюють грунт восени, після цього землю ретельно розорюються.

А перепрілий використовують зазвичай навесні, так як в ньому найкраще відбувається процес розкладання. На кожній грядці необхідно вибирати гній строго індивідуально, наприклад, свіжий гній не можна використовувати в тих грунтах, де ростуть тільки посаджені рослини.

Для важких грунтів найкраще підійде козій або кінський гній, а фекалії корови рекомендується застосовувати для легкої грунту.

Як приготувати органічне добриво самостійно, своїми руками -

Мул

Якщо Ви хочете удобрити грунт мулом, то використовуйте озерний мул, саме з ним можна домогтися найкращих результатів. Іл повністю безпечний, він не стане причиною зараження грядок шкідливими комахами або бур'янами. Найефективніше використовувати його на піщаних грунтах. Недарма, природа біля річок та озер найбагатша ицветущая.

Пташиний послід

Головною перевагою пташиного посліду є наявність азоту. Найкраще змішувати його з тирсою дерева, так пташиний послід швидше засвоїться в землі, а ще необхідно виготовляти з нього водяний розчин. Так, на половину відра, наповненого гноєм, потрібен один літр води. Такий розчин підходить для дерев і овочевих культур.

Як приготувати органічне добриво самостійно, своїми руками -

Фекалії

Людські фекалії не є популярним засобом удобрення ґрунтів, але все ж він досить ефективний. Для того щоб прибрати неприємний запах, змішайте їх з торфом консистенції 70 на 30. Перед тим, як удобрювати таким компостом землю, необхідно пропарювати тощо його близько 3 років.

Кісткове борошно

Після придбання кісткового борошна, її слід висушити і випарити, щоб знежирити добриво. Борошно використовують для грунтів з підвищеною кислотністю, тому від цієї недуги вона може прекрасно позбавити Вашу грунт. Кісткове борошно дуже часто застосовують в болотистій місцевості, адже вона допомагає краще виростати будь-яким рослинам. Це відмінне добрива для зон з північним кліматом.

Як приготувати органічне добриво самостійно, своїми руками -

Компост

Компост-це таке органічне добриво, суміш перегною з землею або торфом. Компостна яма повинна бути у кожного садівника. Туди можна викидати відходи, листя, непотрібні відходи. Цю яму необхідно постійно перемішувати, щоб прискорити процес розкладання.

Він підвищує якості абсолютно будь грунту, діє як панацея. В землі він утримує поживні елементи, повітря і вітаміни, робить грунт рихлою. Ще в компост можна додавати пісок і глину.

Як приготувати органічне добриво самостійно, своїми руками -

Зола

Зола включає в себе необхідні речовини, які потрібні ґрунті. Також вона відмінно бореться зі шкідниками. Вона знижує кислотність грунтів, тому не треба використовувати там, де росте чорниця. А для цитрусових рослин, винограду, картоплі, малини, смородини вона ідеально підійде, так як у ній не міститься хлор. В цілому, зола дуже корисний і дешевий вид добрива, саме тому її так люблять використовувати садівники.

Як приготувати органічне добриво самостійно, своїми руками -

Перегній

Перегній (гумус)- це складова частина ґрунту, яка є продуктом гниття рослинних і тваринних залишків. Він володіє тривалим дією мікроелементів. Навіть найкраща грунт, наприклад, чорнозем потребу в додатковому харчуванні, а перегній буде кращим засобом, саме для профілактики грунтів.

Робити його дуже просто. Змішайте наявні види гною, з травою, злаками і добривами. Дайте настоятися кілька місяців. Ще невелику кількість перегною можна виробляти в бочках. Для цього наполовину заповніть її травою, а потім наповніть бочку гарячою водою, ретельно закрийте, і дайте настоятися перегною 10 днів.

Звичайно ж удобрювати грунт необхідно. У цій статті Ви дізналися, які види органічних добрив існують, а також дізналися, як легко їх можна приготувати і використовувати. Пам'ятайте, щоб отримати хороший урожай, навіть на самій доброму грунті, потрібно докласти величезну працю і велике терпіння.

Дата публикации: 7.12.18