Як приготувати компостний "чай" у власному саду

Водний екстракт з компосту або вермикомпосту готувати зовсім не складно.

Як приготувати компостний

Для приготування знадобиться ємність, вода, компост або вермикомпост. Для аерірованія (насичення повітрям) водної суспензії бажано мати компресор, гумовий шланг і насадку для утворення дрібних бульбашок повітря. Така система використовується в акваріумах.

Щоб приготувати компостний "чай" в пластикову або металеву ємність наливають воду і додають в неї 1/10 частину компосту або вермикомпосту. Вода повинна бути нехлорованої: присутність хлору у воді вбиває грунтову мікрофлору компосту або вермикомпосту. Як правило, води спочатку відстоюють протягом 1-2 днів для видалення з неї хлору.

Найкращий результат отримують. якщо суспензію постійно аерувати протягом 1-3 днів. Для посилення росту мікроорганізмів у суспензії можна додати трохи цукру (1 склянка), патоки, або забродженого варення.

Через три дні суспензію відстоюють і фільтрують. Потім отриманий водний настій компосту або вермикомпосту використовують для обприскування листової поверхні вегетуючих рослин з допомогою ранцевого обприскувача. Можна його застосовувати і для поливу. Оптимальна доза – 50 л/га, тобто 0,5 л на сотку.  Щоб дозувати кількість препарату, його перед поливом розбавляють водою в пропорції 1:10.  З 1 кг компосту або вермикомпосту можливо отримати близько 10 л витяжки і обробити свою ділянку в 20 соток!

Якщо системи аерації немає, водну витяжку можна приготувати і без неї:

  • субстрат поміщають в марлевий мішок (можна використовувати, наприклад, старі колготки);
  • замочують у відстояній воді;
  • потім фільтрують воду через шар субстрату на ситі або на шматку тканини.

Тримати субстрат у воді треба від 1 до 7 днів при періодичному енергійному перемішуванні.

Описана технологія повністю безвідходна, оскільки після отримання водної витяжки залишився осад компосту або вермикомпосту можна внести під коріння рослин або використовувати в якості ингредиентм для почвогрунтов.

Слід зазначити, що вермикомпост і вермикомпостный "чай" краще застосовувати у поєднанні. Вони не замінюють один одного, а взаємно доповнюють і підсилюють позитивний вплив кожного препарату на ґрунт і рослини. Регулярне  використання компостів або вермикомпостов в поєднанні з водними витяжками на їх основі для кореневого та позакореневого обробки рослин дозволить надалі істотно знизити дози (від 30 до 50 %) або навіть повністю відмовитися від застосування мінеральних добрив і хімічних засобів захисту рослин.

Дата публикации: 1.05.17