Як правильно вносити добрива для помідорів?

Помідори вирощують багато власників дачних та присадибних ділянок. Цей овоч став одним з найулюбленіших.

Як правильно вносити добрива для помідорів? -

Хороший урожай цієї культури значною мірою залежить від своєчасної підгодівлі і від правильного внесення різних видів добрив.

Вибір місця для помідорів і його підготовка

Вирощують помідори після різних культур, крім пасльонових, тобто картоплі, перцю. Навесні, коли сніг танув і грунт достатньо прогрілася, її перекопують, усуваючи бур'янисті рослини. У перериту грядку вносять тридцять грам суперфосфату і двадцять п'ять грам калійного добрива. Далі висаджують томати.

Як правильно вносити добрива для помідорів? -

Внесення добрив восени

Висаджують томати у весняні час, а ґрунт для них починають готувати з осені. В осінній період вносять ті добрива, яким потрібен час для насичення землі необхідними елементами.

Більшість добрив вносяться восени під перекопування. Під час осіннього перекопування грядок на квадратний метр можна внести відро органічного добрива, наприклад, компосту або перегною, і приблизно п'ятдесят грам суперфосфату. Якщо грунт кисла, то додають вапно, якій можна внести до восьмисот грам залежно від рівня закисленности.

Як правильно вносити добрива для помідорів? -

Варіанти добрив для томатів

  • Суперфосфат містить не лише фосфор, а й азот, магній і кальцій. Він зменшує рівень кислотності. Магній позитивно впливає на помідори та інші пасльонові. Продається добриво в спеціалізованих магазинах в гранульованої і порошковій формі.
  • Добрива комплексного характеру складаються із суміші азотних, калійних і фосфорних сполук. Одне з найбільш відомих – нітроамофоска. Це добриво дуже добре підходить для помідорів.
  • Органічні добрива – гній, торф, компост, зола та інші.
  • Мінеральні одноелементні добрива використовують в залежності від недоліку якого-небудь компонента в грунті.

Як правильно вносити добрива для помідорів? -

Графік внесення добрив

Удобрюють томати в певний час. Існує графік внесення добрив в залежності від фази росту рослин.

перша підгодівля молодих помідорних рослин виконується в період вирощування розсади. Коли пройде п'ятнадцять днів після пікіровки розсади, вносяться два види добрив: сульфат калію і суперфосфат. В десяти літрах води розводять обидва добрива. Їх беруть в однакових кількостях, по одній столовій ложці. У розчин для підгодівлі можна внести дві столові ложки кеміра.

Як правильно вносити добрива для помідорів? -

Наступний етап добрива – під час пересадки. Коли розсаду висаджують у грунт, то у лунку додають гранули суперфосфату. При поливі вони будуть поступово розчинятися і вивільняти потрібні речовини.

Наступна підживлення виконується приблизно через пару тижнів після пересадки розсади на постійне місце. Удобрюють нітрофоскою або аміачною селітрою. Першу беруть приблизно половину чайної ложки і розчиняють її в літрі води. Другу розводять на більший обсяг, приблизно на десятилітрове відро. Добрива знадобиться п'ятнадцять грамів. Розчинами поливають рослини.

Як правильно вносити добрива для помідорів? -

Ще через тиждень з половиною після останньої підживлення виконують наступну. Підживлюють розчином марганцівки з нітрофоскою. Марганцівку розводять до одержання слабкого розчину. В нього додають нітрофоску – половину чайної ложки. Повинен вийти літр розчину.

Далі здійснюють основні підживлення через кожні п'ятнадцять днів. Всього їх має бути не більше трьох. В якості добрива використовуються сульфат калію з коров'яком або курячим послідом. На десять літрів води вносять тридцять грам органічного складу і двадцять грамів сульфату калію. Якщо коров'як і курячий послід використовувати разом, то варто взяти їх за п'ятнадцять грамів.

Як правильно вносити добрива для помідорів? -

Крім цього можна використовувати поєднання сульфату калію і аміачної селітри. Першого потрібно взяти тридцять грам, другого – двадцять п'ять грам і розвести обидва компоненти в десяти літрах води.

Коли рослини недостатньо активно розвиваються, колір їх недостатньо насичений, застосовують додаткові підгодівлі. Щоб усунути відставання у розвитку молодих томатів, використовують суміш органічних і неорганічних добрив. Одну частину коров'яку розводять у восьми частинах води. Потім у розчин вносять п'ятнадцять грамів аміачної селітри і десять грамів сульфату калію.

Як правильно вносити добрива для помідорів? -

Подальшу підгодівлю для поліпшення росту виконують через півтора тижні. На десятилітрове відро води за п'ятнадцять грамів аміачної селітри і хлористого калію.

Під час цвітіння томати підгодовують сумішшю з азофоски і коров'яку. На десять літрів води беруть по двадцять п'ять грамів цих добрив.

Якщо потрібно прискорити дозрівання врожаю, то щотижня слід проводити позакореневе підживлення.

Для цього беруть по десять грамів сульфату калію, сечовини, суперфосфату і розводять в десяти літрах води. Отриманим розчином обприскують надземну частину рослин.

Дата публикации: 7.12.18