Як правильно садити черешню, щоб отримати хороший урожай

Привіт, друзі! Здоровий фруктовий сад, де росте безліч плодових культур – мрія багатьох господарів. Приклавши максимум зусиль, часу і бажання, можна здійснити задумане. Складнощів у вирощуванні дерев виникнути не повинно, якщо, до того ж, знати деякі ази садівництва. Оскільки вибір ягідних культур при перших закладках саду – це основа подальших врожаїв, то нерідко постає питання, як правильно посадити черешню.

 1. Коли краще посадити черешню - навесні чи восени?
 2. Виростити смачні ягоди з допомогою насіння – просто і дешево
 3. Висаджування черешні молодими саджанцями
 4. Де краще посадити черешню на ділянці
Як правильно садити черешню, щоб отримати хороший урожай-

Коли краще посадити черешню - навесні чи восени?

Успіх посадкових робіт багато в чому зумовлюється сезонністю. При цьому думки досвідчених фахівців розходяться і однозначно сказати про те, коли краще садити черешню, не може ніхто. Але, як правило, вибір відповідного часу пов'язаний з періодом спокою рослини – саме тоді можна буде добитися відмінної приживлюваності дерева.

У свою чергу, оптимальні сезони для посадки можуть різнитися в тій чи іншій місцевості. Між тим, укорінення молодих саджанців у літній період, безперечно, приречене на невдачу, виняток може становити тільки посадка саджанців із закритими корінням в контейнері.

Рослина не спить у цей час року, і щоб процедура висаджування не перетворилася на безповоротній стрес для майбутніх дерев, проробляти посадкові роботи слід сонної фазі росту черешні. Негативно вплинути на результат і кінцеву приживлюваність молодняку можуть наступні причини:

 • зміна грунтового грунту;
 • незручне розташування підземних вод;
 • недостатнє освітлення;
 • невідповідні добрива.

Між тим, краще садити черешню восени або навесні. Наприклад, у південних регіонах середньої смуги (на Україні, в приморських районах Росії, Криму) частіше садові роботи проводять перед настанням холодів.

У північних областях, на Уралі і в Сибіру висадкою даної ягідної культури, навпаки, більшість садівників займається в середині весни, ближче до травня: саме тоді ризик повернення сильних морозів невеликий і рослині буде надано максимум часу влітку, щоб пустити коріння і прижитися.

В Підмосков'ї і центральній частині Росії, в Білорусі здійснювати посадку можна в будь демісезонний період. Однак практика говорить про те, що все-таки восени черешня освоюється на ґрунті краще.

Виростити смачні ягоди з допомогою насіння – просто і дешево

Як правильно садити черешню, щоб отримати хороший урожай-

Якщо терміни проведення робіт в саду не викликають сумнівів і питань, то з варіантами і послідовністю висаджування дерева пов'язані додаткові нюанси, про які необхідно знати.

По-перше, виростити прищеплену черешню або її саджанець набагато простіше, ніж домогтися потрібних результатів, пройшовши поетапно всі стадії розвитку, починаючи від посадки насіння до збору першого врожаю.

до Речі, щоб виростити черешню з нуля, тобто з кісточки, потрібно мінімум витрат. Цей варіант посадки вважається бюджетним. Насінний метод вирощування передбачає дії, уважність при здійсненні яких гарантує чудовий результат:

 1. Підготовка якісного посадкового матеріалу (кісточки повинні бути отримані тільки з ідеальних зрілих ягід: без черв'яків, плям і іншого шлюбу).
 2. Витягнуті кісточки повинні бути промиті і просушені за допомогою паперових рушників.
 3. Щоб зберегти їх до посадки, необхідно скласти весь матеріал туди, куди не потрапить волога і світло (наприклад, у скляній тарі помістити в комору).
 4. Стратифіковане насіння (за 1,5-2 місяці до весняної висадки слід висіяти кісточки в пісок, періодично зволожуючи його; ємність з кісточками прибрати в холодильник) готові до відправки на відкритий грунтовий ділянку.

Висаджування черешні молодими саджанцями

Як правильно садити черешню, щоб отримати хороший урожай-

Цей спосіб вважають більш дієвим, тим більше, якщо саджанці були підготовлені для продажу в таких же умовах, де буде розташовуватися сад. Рослині не доведеться витрачати сили на адаптацію, тому шанси на приживлюваність, стрімке зростання і розвиток надалі залишаються порівняно високими.

Щоб отримати його у своєму саду красиву колоновидную черешню, необхідно дотримувати відстань між деревами, розташованими по сусідству. Важливо забезпечити саджанцю достатній рівень освітлення і вологи. А знаючи, що посадити поруч з черешнею, щоб дерево відчувало себе комфортно в саду, легко добитися швидкого першого врожаю.

Як правильно садити черешню, щоб отримати хороший урожай-

Коротка технологія садивного процесу черешневих саджанців описана нижче покроково:

 1. У підготовлену яму (не менше півметра в глибину і близько 70 см в діаметрі) слід всипати удобрювальний склад і трохи родючого ґрунту – це стане захистом для слаборозвиненою кореневої системи саджанців.
 2. Коренева шия повинна знаходитися на 5-7 см вище поверхні землі.
 3. Прикопав дерево, потрібно злегка придавити присипану грунт ногою, не сильно, щоб не порушити рослина.
 4. В кінці роботи полити і підв'язати саджанець до вертикальної опори.

Де краще посадити черешню на ділянці

Як правильно садити черешню, щоб отримати хороший урожай-

Вибір оптимально підходить для зростання ягідного дерева місця на садовій ділянці – гарантія швидкого отримання плодів. На який рік плодоносить черешня після посадки, цікавить всіх садівників-початківців. Багато в чому це залежить саме від визначення місця розташування підростаючому саджанця.

Переважна частина ягідних культур потребує рясному сонячному світлі і достатку вологи. До речі, вода відіграє важливу роль в кінцевому розмірі дозрілих плодів. Якщо близько грунтові води – це може привести до загнивання коренів. Найзручнішим їх знаходженням для коренів черешні вважається глибина, досягає 1,5-2 метра.

Наскрізні потоки холодного повітря можуть нашкодити підростаючому деревця. Для цього висаджувати черешню краще при оточенні дорослих дерев. Найкращим сусідом для черешні вважається вишня. При цьому, від груші та яблуні саджанцям краще триматися подалі. Під черешнею небажано взагалі щось садити, тим більше овочеві культури або полуницю.

При цьому не можна забувати про головному правилі посадки один з одним фруктових рослин: менш, ніж на 1,5 метра один від одного садити їх не рекомендується.

На закінчення варто сказати кілька слів і про догляд за черешнею. Після посадки необхідно регулярно проводити огляд стовбура і гілок. Виявлені шкідники або ознаки хвороби особливо шкодять культури в перші роки росту. Своєчасна обрізка при посадці стане ефективним запобіжним заходом, що дозволяє вберегти молодняк. Як правило, обрізають саджанець рівно на половину від його початкового розміру.