Як правильно посадити сливове дерево і доглядати за ним

Вітаю вас, друзі! Одним з найпопулярніших серед садівників плодових дерев є зливу. Посадка і догляд у відкритому грунті за нею не доставить особливих клопотів. Хоча деякі нюанси все-таки є.

Перш ніж приступити до посадки сливи, потрібно вибрати саджанець. Для того, щоб він прижився і в майбутньому ефективно родить, потрібно звернути увагу на:

 • сорт, тому як є самобесплодные сорти, які для зав'язі плодів потребують дереві запилювачів;
 • кореневу систему – вона повинна мати не менше 3 потужних коренів, що знаходяться у вологому ґрунті;
 • стовбур – без роздвоєнь і без пошкоджень кори;
 • загальний вигляд саджанця – вибирайте тільки здоровий на вигляд не зів'яла примірник.
Як правильно посадити сливове дерево і доглядати за ним-

Зміст:

 1. Агротехнічні правила посадки сливи
 2. Як здійснити посадку сливи
 3. Специфіка догляду за сливою
 4. Боротьба з шкідниками і хворобами
 5. Зимівля

Агротехнічні правила посадки сливи

Як правильно посадити сливове дерево і доглядати за ним-

цих Правил небагато, але всі їх потрібно дотримуватися для того, щоб посаджене фруктове дерево давало щедрий урожай.

Вибір пори року для посадки

Є два варіанти, які залежать від клімату. В прохолодних кліматичних зонах з суворими або просто холодними зимами посадка сливи у відкритий грунт здійснюється навесні – у квітні до початку вегетаційного періоду. В іншому випадку саджанець буде погано приживатися або не приживеться зовсім. У регіонах з м'якими зимами можна висаджувати не тільки навесні, а й восени – в цьому випадку важливо встигнути до заморозків. Тому з посадкою краще не тягнути і встигнути посадити до середини вересня, щоб молоде дерево встигла вкоренитися.

Вибір найбільш сприятливого місця для посадки

Питанням «Де на дачі посадити сливу?» задавався кожен садівник-любитель і кожен професіонал. Адже зростати це фруктове дерево може скрізь, а ось плодоносити в повну силу буде лише за умови, що місце відповідає таким вимогам:

 • грунт не кисла, пухка, родюча із заляганням грунтових вод на глибині щонайменше 1,5 м;
 • сонячне місце з захистом від протягу і вітру (ідеальний варіант – південне і південно-західне напрямки);
 • взимку рівень снігу не повинен перевищувати 60 див.

Як здійснити посадку сливи

Як правильно посадити сливове дерево і доглядати за ним-

Визначившись з місцем і часом для посадки, перш ніж почати сам процес, варто ознайомитися з особливостями обраного сорту. Наприклад, відстань між зливами при посадці саду або те, на який рік плодоносить зливу після посадки, безпосередньо залежить від сорту та виду.

Так, для звичайної сливи проміжок між деревами і рядами повинна бути не менше 3 м, а для колоновидної він скорочується в рази – міжряддя 1,5 м, а між деревами одного ряду досить 40 см скороплодности сорту розрізняють від дуже скороплідних, плодоносних вже на 2 рік після посадки, до позднеплодных, приносять урожай на 7, а то і 8 рік.

Наступним кроком має стати етап підготовки до посадки. Яма для саджанця повинна готуватися заздалегідь: з осені або за кілька тижнів до посадки, але не менше ніж за 2 тижні. Переконайтеся, що кислотність ґрунту відповідає нормам, якщо є необхідність, внесіть розкислювач.

Розміри ями залежать від кореневої системи саджанця, але менше, ніж 50 см в глибину і 70 см в діаметрі копати не можна. Коли котлован готовий, саме час приступити до підготовки ґрунту: для сливи краще в рівних частинах взяти родючий ґрунт і перегній, останній можна замінити торфом.

В отриману суміш для посадки додають добрива. Якщо посадка припадає на осінній період, додають тільки органіку, якщо на весняний – додатково вносять весь комплекс мінеральних добрив.

Далі цю суміш насипають на дно котловану, встановлюють в неї посадковий кількість і саджанець, потім засипають цієї почвосмесью так, щоб не утворювалися порожнечі, кореневу шийку при цьому залишають над землею. Після посадки дерево прив'язують до кілка, стежачи за тим, щоб по відношенню до землі саджанець стояв під кутом 90°, рясно поливають і мульчують пристовбурне коло.

Посадити посадили, а ось питання «Як доглядати за сливою на дачі?» залишається відкритим. Що ж, давайте розбиратися.

Специфіка догляду за сливою

Доглядати за цим фруктовим деревом нескладно, якщо знати, як правильно і, головне, що саме потрібно робити.

Полив

Як правильно посадити сливове дерево і доглядати за ним-

Зливу відноситься до тим деревам, які люблять вологу, тому полив є важливою складовою догляду за нею. Досить буде полити 1-2 рази в місяць, жарким літом і в період плодоношення варто збільшити до 3-5 разів. Поливати бажано так, щоб земля була зволожена приблизно на 40 см в глибину. Але пам'ятайте, що від надмірного поливу можуть тріскатися плоди і розвиватися грибкові захворювання.

Підживлення

Для того, щоб зливу зростала і приносила щедрий урожай їй потрібні:

 • магній;
 • фосфор;
 • калій;
 • азот.

Вносити добрива треба з розумом. У перший рік росту підгодовувати не потрібно, молодого саджанця достатнього тих добрив, які були внесені при посадці. На другому році використовують азотні добрива в якості некореневої підгодівлі. Починаючи з третього року, підгодівля може вноситися будь-яким зручним способом.

Важливо стежити за тим, щоб при внесенні добрив через грунт остання була вологою і рихлою. Тільки в цьому випадку ефект буде максимальний. У період плодоношення бажано підгодовувати 3 рази на рік перед сокодвижением або цвітінням, коли наливаються плоди і після збору плодів.

Причому у весняний час – азотні добрива, а в осінньо (під перекопування), що містять фосфор та калій. Якщо віддаєте перевагу органічні добрива, то для сливи добре використовувати на початку літа настій коров'яку.

Формування крони

Як правильно посадити сливове дерево і доглядати за ним-

Не менш важливий момент обрізка. У рік посадки від неї краще відмовитися і перенести її на ранню весну, до початку сокоруху. Якщо навесні не вдалося провести цей захід, то краще почекати до наступної. До обрізанні теж потрібно підготуватися, а саме запастися гострим інструментом, яким вона буде проводитися, і садовим варом, яким обробляють всі зроблені зрізи.

При першій обрізанні вибирають від 5 до 10 скелетних гілок, залишивши штамб висотою 45-50 див Ці гілки повинні знаходитися на однаковій відстані один від одного і відходити від штамбу під кутом приблизно 45°.

Подальша обрізка носить виключно санітарний характер. Обов'язково видаляють пошкоджені, обморожені, вертикальні і загущають крону гілки. Коли дерево вступає в період плодоношення, обрізка потрібна, щоб стимулювати зростання нових плодоносних гілок. Її також можна розглядати посезонно.

Навесні, наприкінці березня, проводять обрізку зламаних, обморожених гілок, а також формують крону (підтримують обрані скелетні гілки). Крім обрізки, роблять процедуру, яка дозволить не тільки сформувати правильну крону, але і прискорити процес вступу дерева в фазу плодоношення. Називається вона відгинання гілок. Скелетні пагони обв'язують шпагатом і злегка відтягують їх вниз від стовбура.

Влітку, по мірі необхідності, обрізають гілки, які загущують крону. Як правило, робиться це в кінці червня. Також влітку добре позбуватися постраждалих взимку гілок, побиті морозом ділянки кардинально відрізняються від здорових тканин. Єдине, що можна робити – це обрізати центральний провідник.

Восени проводиться санітарна обрізка після опадання з дерева листя, а також можна вкоротити центральний провідник, якщо він сильно виріс. Ця обрізка проводиться тільки в регіонах з м'якими і теплими зимами.

Боротьба з шкідниками і хворобами

Як правильно посадити сливове дерево і доглядати за ним-

Обприскування і обробка проводяться в цілях профілактики і боротьби з шкідниками або хворобами. Разом з обрізанням проводять профілактичну обробку дерева сечовиною і розчином Экоберина або Циркону, щоб знищити шкідників, збудників хвороб і підвищити імунітет до них і перепадів температур.

Зливу схильна до ураження віспою, моніліозом, клястероспоріозом, попелиць, іншими шкідниками та захворюваннями. Чим раніше буде вжито заходів по боротьбі з ними, тим легше буде протікати хвороба, навіть якщо її уникнути не вдасться. Крім шкідників і захворювань, не потрібно забувати про боротьбу з бур'янами. Для цього достатньо розпушити землю навколо стовбура.

Зимівля

Щоб зливу пережила зиму без втрат, її потрібно відгородити від вимерзання та випрівання. Попередньо проводять підзимовий полив і профілактичну обробку від шкідників. Потім пристовбурні кола мульчують, а з випаданням снігу в ньому ущільнюють сніговий покрив.

Молоді рослини потрібно додатково обгорнути цупким папером або тканиною або мішковиною. Не залишайте без уваги сніг на гілках. Вони не повинні бути голими, але зайва його кількість краще струсити, щоб гілки не були марні.

Наостанок розкрию секрет, як боротися з мізерним урожаєм. Для цього проріджують сливове дерево 2 рази в рік, коли плоди зав'язуються і коли наливаються.

Нагадую, що варто поділитися цією корисною для будь-якого садівника статтею зі своїми друзями та клієнтами в соціальних мережах. Нехай і у них будуть красиві і здорові сливові дерева, що приносять хороший урожай.

Дата публикации: 6.12.18