Як правильно підготувати льох до зими?

Кожна свідома господиня намагається заготовити про запас якомога більше продуктів саду та городу у вигляді консервів. Але де і як зберегти їх на тривалий час? Крім консервації і соління така ж проблема виникає із зберіганням овочів і фруктів. Практично у кожній сім'ї знайдеться льох в гаражі, в будинку, на дачі – зберігати можна скрізь. Проблема полягає в тому, що такі льохи, іноді, не пристосовані для зберігання харчових продуктів.

Як правильно підготувати льох до зими?- Погріб,підготовка льоху,обробка,вентиляція в льосі,зберігання,овочі,фрукти,консервація,

Що відбувається в погребі?

Часто господині скаржаться, що консервації не зберігаються навіть до початку зими (зриває кришки), взимку банки лопаються від морозу, а овочі гниють. Все тому, що льох не обладнаний належним чином. Влітку там дуже спекотно, а взимку холодно. До того ж,  погріб може бути оснащений системою вентиляції.

Як удосконалити свій льох?

не Можна назвати одне рішення для всіх проблем, тому розглянемо комплекс заходів, необхідних для модернізації місця зберігання продуктів.

Як правильно підготувати льох до зими?- Погріб,підготовка льоху,обробка,вентиляція в льосі,зберігання,овочі,фрукти,консервація,

Утеплення льоху. Цей процес принесе користь у двох випадках: влітку буде прохолодно, а взимку тепло. Для утеплення стін і стелі, нам може знадобитися мінеральна вата (бажано з фольгою), пінна стирольна ізолююча плівка, пінопласт. Вибирати утеплювач, потрібно виходячи від необхідної інтенсивності ізоляції, а так само матеріалу з якого зроблені стіни. Наприклад, до цегляної стіни проблематично прикріпити плівку або мінвату без маяків, а ось закріпити пінопласт не складе великої праці.

Вентиляція приміщення. Дуже важливий момент, який багато ігнорують. При відсутності необхідної вентиляції, у погребі підвищується вологість, розвиваються різноманітні грибки, бактерії і комахи. Металеві кришки банок в таких умовах іржавіють дуже швидко, а процес гниття прискорюється в рази. Для організації природної вентиляції льоху необхідно встановити два воздуховода: один – припливне, другий – витяжною. Матеріалом для виготовлення повітропроводів може послужити пластикова, азбестова або металева труба відповідного діаметру. Діаметр труб розраховується, виходячи з співвідношення: на 1 м2 погреби необхідно забезпечити 25 см2 площі воздуховода.

Витяжна труба. Забезпечує видалення з льоху застояного повітря. Встановлюється вздовж одного кута приміщення, при цьому нижній її кінець розташований під самою стелею. Повітропровід проходить вертикально через все приміщення, покрівлю та височить над коником.

Припливна труба. Забезпечує приплив в льох свіжого повітря. Ставиться труба в кутку, протилежному витяжному повітропроводу. Нижній кінець труби знаходиться на висоті 20-50 см від підлоги льоху і закінчується в 50-80 см над рівнем землі.

Зверніть увагу! Щоб захистити погріб від проникнення комах і гризунів, верхнє отвір припливної труби потрібно закрити дрібною сіткою.

При сильних морозах вентиляційні труби краще закрити ватою або поролоном.

Як правильно підготувати льох до зими?- Погріб,підготовка льоху,обробка,вентиляція в льосі,зберігання,овочі,фрукти,консервація,

Антисептичні прийоми. Для тривалого зберігання харчових продуктів важливо тримати приміщення в чистоті, і мова йде не тільки про естетичному вигляді. Для запобігання розвитку грибків і бактерій можна обробити всі поверхні спеціальним антисептиком. Хто не прихильник хімічних засобів, достатньо пофарбувати стіни і стелю гашеним вапном. Для прогресивних користувачів можна використовувати бактерицидні лампи.

Проробивши ряд нескладних робіт, які не понесуть за собою значних грошових витрат, Ви отримуєте сучасний універсальний льох, в якому можна тривалий час зберігати продукти. При цьому вони будуть зберігати не тільки свої смакові якості, але і користь для Вашого здоров'я.

Дата публикации: 8.04.17
https://electrovodomontag.ru смета на электромонтажные работы в частном доме.