Як правильно підготувати дачні рослини до зими?

Ось і настав останній осінній місяць. Порожній сумовитий сад звільняють від опалого листя, то і справа мрячить дощик, а замерзлі вночі калюжі стали вже звичними, коли вранці ми виходимо з дому.

Як правильно підготувати дачні рослини до зими? -

Але не поспішайте розслаблятися. Якщо ви садівник із стажем, то знаєте, що ще багато чого потрібно зробити, а якщо початківець, то вам доведеться це дізнатися.

На початку листопада постарайтеся завершити всі заходи, які спрямовані на те, щоб захистити сад від гризунів і наближення заморозків. Щоб захистити свої приватні володіння від зайців, можна встановити паркан із сітки-рабиці. Так ваші плодові дерева будуть захищені. Що стосується захисту від мишей, то тут одним парканом вже не обійтися. Миші можуть обгризти стовбури дерев, тому нижні частини стовбурів краще обмотати мішковиною, щоб миші не дісталися до кори.

Як правильно підготувати дачні рослини до зими? -

Уважно огляньте стовбури і гілки дерев. Нема на них гнізд комах-шкідників? Якщо є, то зніміть їх, щоб навесні комахи не доставили вам, а точніше, вашим деревах, незручностей.

Опале плоди краще зібрати, щоб вони не гнили на землі. Також потрібно прибрати опале листя і суху траву. Зніміть всі фрукти, які залишилися на гілках. Потрібно вирити круги навколо дерев. Вони повинні мати радіус, рівний кроні. У них помістіть добриво. Для цього підійде звичайний перегній. Те ж саме можна зробити з малиною і на грядках садової суниці.

Як правильно підготувати дачні рослини до зими? -

На городі посійте насіння холодостійких овочевих культур. Якщо необхідно, то грунт можна мильчуровать торфом або перегноєм.

Всі інструменти, якими ви працюєте в саду і городі, промийте, просушіть, змастіть, якщо потрібно, і заховайте. Навесні ви дістанете вже готовий до роботи інвентар.

Треба підготувати до зими і квіти у вашому саду. Одні потрібно вкрити на зиму, щоб їх не побили морози, інші потрібно просто пригнути до землі і вкрити. Якщо навесні або кілька років тому ви вирішили встановити паркан, за яким будуть плентатися вьюнки, то їх теж треба зняти.

Як правильно підготувати дачні рослини до зими? -

Деякі культури потрібно підгорнути або укрити ялиновим лапником.

У листопаді закінчують цвітіння хризантеми. Їх теж потрібно вкрити. Хризантемам може загрожувати вимокання, тому вкрити їх потрібно запобігати потраплянню вологи на корені. Стебла потрібно зрізати на рівні землі. Далі треба засипати кореневу систему хризантеми грунтом або сухим торфом. Висота повинна бути не менше ніж 5 див. Можна прикрити фанерою. Так вашим хризантемам не буде страшний жоден мороз.

Йдучи з дачі, обов'язково перевірте, закрили ви будинок і підсобні приміщення. Тоді можна не турбуватися про те, що настає зима.

Як правильно підготувати дачні рослини до зими? -
Як правильно підготувати дачні рослини до зими? -
Дата публикации: 7.12.18