Як правильно формувати і прищипувати огірки? Поради по догляду!

Як правильно формувати і прищипувати огірки? Поради по догляду! -

Як правильно формувати і прищипувати огірки? питання дуже актуальне для дачників. Сучасні аграрії представляють масу видів і гібридів огірків, і не менше рад по посадці і догляду.

Формування куща може відрізнятися в залежності від місця посадки, грунт, шпалера, парник або грядка.

Огірки ростуть з теплиці,зазвичай виростають у висоту до 1,5 метрів або вище, оскільки використовуються сорти ростуть високо в зростання. Цим видам необхідна підв'язка, і бажано на ранній стадії розвитку, приблизно через пару тижнів після висадки в парник. Не слід допускати в нижніх 4х пазухах ніяких відростків і квітів, оскільки вони заважають природному кругообороту повітря, що може призвести до гниття коренів або їх захворювання.

В наступних 4х пазухах можна залишити один лист і один плід, знову відрахувати 4 пазухи і залишити 2 огірка і 2 аркуша, далі відрахуйте 4 пазухи і вже залиште 3 листочка і 3 плоду, приберіть зайве. Тільки потім можна прищипнути верхівку. Не варто відривати батіг рослини з листям, це завдає травму рослині. А прищипувати потрібно гострим предметом, щоб зріз був гладким.

Як правильно формувати і прищипувати огірки? Поради по догляду! -

Огірки на шпалері. Доглядати за ними при такому методі посадки, не складе труднощів. Головний стебло доріс до верхньої точки шпалери направте в горизонтальному напрямку, а коли з'являться кілька пагонів з боків рослини, пріщіпніте. Такі пагони можуть рости вниз по шпалері, однак не допускайте їх зростання близько до землі і прищипують за 1 метр до її дотику.

Догляд за огірками на грядці. Деякі городники вважають, що підв'язувати огірки на грядці не обов'язково. Думка помилкова, батіг сама буде намагатися знайти опору, щоб піднятися, при цьому цілком може зламатися або завити інші рослини, заважаючи нормальному зростанню.

Якщо кущ підв'язати він дасть більше відростків і як наслідок більший урожай. У разі хвороби основна батіг віддає вгору здорові відростки. Якщо ж огірки не підв'язати плоди будуть гнити і жовтіти на землі, а батоги ламатися і висихати.

Як правильно формувати і прищипувати огірки? Поради по догляду! -

При горизонтальній підв'язці,огірки висаджують на відстані 25-35 сантиметрів один від одного. У протилежних кінцях прийди вкопуються опори і на них натягаються кількома ярусами мотузки, за якими буде підніматися росток. Єдиний недолік такого способу, що рослина досягнувши верхньої нитки опуститься вниз, тим самим затінюючи себе.

Вертикальний спосіб, використовується набагато частіше. Тут існує безліч варіацій, і з будь-яких підручних засобів. Можна натягнути мотузку і пустити батоги по ній, або вкопати своєрідний жердину, по якому підніметься рослина. Один з найбільш зручних варіантів підв'язки, сітка.

Її досить просто натягнути або встановити, до того ж сітку можна використовувати з року в рік, і легко зберігати.

При нестачі місця на ділянці, цілком реально виростити огірки в бочці. Для цього бочка наповнюється грунтом, в неї саджають паростки, які виростаючи звішуються вниз. При цьому не забувайте прищипувати батоги, до торкання землі. Багатий урожай малоймовірний, але побалувати себе і близьких цим овочем до столу, ви зможете.

Як правильно формувати і прищипувати огірки? Поради по догляду! -

Ще один варіант, для любителів натуральних продуктів у відсутності земельної ділянки, виростити огірочки, прямо на підвіконні. У горщик або будь-яку іншу ємність, встромляється одна або дві палки у формі літери «л» і сіють огіркове насіння, набравши зростання, втеча буде підніматися по пальцям. Важливий момент, вибирайте соответствующийсорт, з дрібними плодами.

Формування куща огірка. У разі вирощування огірків без підв'язування, все набагато легше. Необхідно прищипнути верхівку після четвертого аркуша, а в бічних відростків вже після другого. У гібридних сортів видаляються виключно на бічних відгалуженнях після 2х листів.

У всіх різносортних огірків чоловічі квіти вони ж пустоцвіти знаходяться на головному стеблі а жіночі квіти, які власне і складають урожай, ростуть на бічних відростках. У гібридів, практично всі квіти жіночі, деяким навіть не потрібно прищипування.

Варто відзначити, що до кожного сорту огірків є якась схема формування і прищипування стебла. Якщо вам сподобався якийсь сорт огірка, краще на ньому і зупиниться.

Як правильно формувати і прищипувати огірки? Поради по догляду! -

Прищипування огірків не тільки підвищує врожайність, але і продовжує життя рослині. Ближче до холодів, коли вночі температура опускається, можна омолодити стебло і далі є свіжі огірки.

Для початку слід видалити жовті листя, і відгалуження на яких немає зав'язі. Лунку потрібно розпушити і всипати 1ч.л золи і трохи торфу. На огудині потрібно прищипнути пагони.

Забезпечте теплий полив з трав і вкривайте плівкою, якщо температура нижче 10° тепла слід додатково вкривати або присипати тирсою. Рослина знову почне цвісти і плодоносити, дрібними овочами, але не менш смачними.

Як правильно формувати і прищипувати огірки? Поради по догляду! -
Як правильно формувати і прищипувати огірки? Поради по догляду! -
Як правильно формувати і прищипувати огірки? Поради по догляду! -
Як правильно формувати і прищипувати огірки? Поради по догляду! -
Дата публикации: 7.12.18