Як позбутися від попелиці на ділянці без усякої хімії?

Багато садівники погоджуються з думкою, що попелиця є представником одного із самих шкідливих комах, що зустрічаються на дачній ділянці.

Як позбутися від попелиці на ділянці без усякої хімії? -

Але перед тим як приступити до боротьби з таким неприємним шкідником як попелиця, необхідно розібратися в тому, яким чином вона появляетсяна рослинах і яку представляє небезпеку.

Яку небезпеку представляє попелиця?

Висмоктуючи клітинний сік рослини,вона зі временемснижает природні імунітет рослини. В добавок до цього вона залишає отруйні виділення, які забруднюють поверхню листя і в результаті призводять до їх деформації і відмирання.

З допомогою слини попелиця переносить небезпечні віруси, зараження якими призводять до неабияким пошкоджень кореневої системи. Велика колонія попелиці зможе за невеликий проміжок часу може завдати величезні шкоди молодим паросткам.

Якщо своєчасно не вжити відповідні заходи по боротьбі з цим шкідником, то попелиця всього за одне літо призведе в плачевний стан навіть найбільш доглянутий ділянку.

Як позбутися від попелиці на ділянці без усякої хімії? -

Які нюанси слід урахувати?

Улюблені місця ураження комахи – молоді частини рослин. Тому першочерговим завданням буде захист юних пагонів.

Основним переносником попелиці є мурахи. Їм дуже полюбився сироп, виділяється попелиць, у зв'язку з цим у них і виникають своєрідні партнерські взаємини.

Попелиця володіють значним списком природних ворогів – комах і рослин. Варто задуматися про залучення їх на свою сторону.

Обробка ділянки хімічними препаратами рано чи пізно призведе до того, що через плоди отруєних рослин, отрута потрапить в організм людини.

Як позбутися від попелиці на ділянці без усякої хімії? -

Рослинний настій

При використанні цього методу потрібно не забувати про те, що настої:

  • при неумеломприменениивызовут появлениеу рослин опіків
  • окремі види є токсичними для людини
  • може завдати шкоди комахи приносять користь для саду

У зв'язку з цим під час застосування зазначеного засобу необхідно дотримуватися суворих заходів безпеки:

  • при першому використанні новогопрепарата слід перевірити розчин на невеликій площі і лише у повній мереоценив ефективність застосовувати по всій території
  • піддавати обробці овочеві культури можна не пізніше місяця, в якому відбуватиметься зняття плодів

При дотриманні цих не складних правил, у будь-садівника вийде завдати серйозної шкоди за попелиці і при цьому не нашкодити своїм рослинам.

Як позбутися від попелиці на ділянці без усякої хімії? -

Рослинний розчин

Відвари з трав володіють всіма необхідними властивостями для успішної боротьби з шкідниками, тому вони і отримали найбільше поширення.

Застосування тютюнового диму

як неординарного методу в теплицях іноді застосовують тютюновий дим. Спалюючи близько 10 г тютюну рослини окурюють його димом. Деякі експериментатори пропонують для використання дим від автомобільної гуми і засіб для чищення плит. Для переважної кількості культур такий підхід зовсім неприйнятний. Однак рішення про застосування запропонованих способів завжди залишається на самих садівників.

Як позбутися від попелиці на ділянці без усякої хімії? -

Рослини та комахи – союзники в боротьбі

За допомогою пахучих речовин деякі трав'янисті рослини (цибуля, часник, лаванда, м'ята) відлякують тлю. Їх слід висаджувати якомога ближче до культур, яким необхідна підвищена захист.

Такі види рослин і дерев як петунії, космея, клеома, липа і черемха навпаки залучають тлю до себе, відволікаю її від оберігаються нами культур. Необхідно висаджувати їх як можна далі від основних культур.

Як позбутися від попелиці на ділянці без усякої хімії? -

Зручною стратегією буде залучення на свою сторону природних ворогів попелиці. Адже як свідчить популярний вислів"Ворог мого ворога — мій друг." Для заманюючи на свою ділянку корисних союзників слід висадити кріп, петрушку і моркву. Як варіант можна розставити по території саду горщики зі стружкою, у неї люблять селитися щипавки.

Це далеко не повний перелік всіх доступних способів боротьби з паразитом, підберіть найбільш результативний варіант і успішно використовувати його в цьому протистоянні.

Як позбутися від попелиці на ділянці без усякої хімії? -
Дата публикации: 7.12.18